Weekly: Radio Wave slaví narozeniny, gratulantem bude i DJ Zinc

Hudba / 9.1.2017

Přinášíme vám výběrový přehled zajímavých hudebních akcí na 2. týden roku 2017.

Kittchen

Kde: Praha, KC Kaštan
Kdy: 11. ledna
Vstupné: 100 Kč
Hotelový kuchař z Doks začal svoji sólovou hudební tvorbu v kuchyni nahráváním skladeb za pomocí nástrojů, které mu zrovna ležely při ruce. Své industriální experimenty zabývající se postapokalyptickými scénáři a tíživou melancholií nahrál už v roce 2011 na debut Menu. Seznam studiových počinů se rozrostl o dva roky později laptop popovým albem Radio a v roce 2015 o desku Kontakt. Jakub Koning, který se za hudebním projektem Kittchen skrývá, se na posledním albu posluchačům otevírá, pouští je do svého nitra a výsledkem jsou tak emocionálně silné skladby.

Narozeniny Radia Wave

Kde: Praha, MeetFactory
Kdy: 13. ledna
Vstupné: od 99 Kč
Radio Wave pokrývající (nejen) zpravodajskou a publicistickou činnost o progresivní hudbě oslaví své jedenácté narozeniny! Mezi gratulanty bude britská klubová legenda, která byla svědkem vzestupu raveu a sledovala i reagovala na proměny elektronické hudby od druhé poloviny devadesátých let. Mluvíme o autorovi žánru crack house – DJ Zincovi. V MeetFactory vystoupí i Danny L Harle, který kombinuje prvky tanečních devadesátkových hitů s moderně znějícími prvky, a pražský DJ Tuco.

Harakiri for the Sky

Kde: Praha, Plzeň
Kdy: 13. a 14. ledna
Vstupné: 200 Kč
Post-black metalová kapela Harakiri for the Sky přiveze na dva české koncerty ochutnávku z nového alba III: Trauma.

Madhouse Express + Old Folks House + další

Kde: Praha, Klub FAMU
Kdy: 14. ledna
Vstupné: 100 Kč
Během sobotního večera se Klubem FAMU rozezní tóny šedesátkového garážového a psychedelického rocku. Na návštěvníky čeká hudba plná špinavých kytar a tvrdých riffů v podání Madhouse Express. Na tóny punku se vaše uši naladí během vystoupení Old Folks House nebo The Tin Turtles. Kompletní line-up a další informace naleznete na oficiální facebookové stránce události.

Markee Ledge

Kde: Brno, Perpetuum
Kdy: 14. ledna
Vstupné: Bude oznámeno
Markee Ledge je jeden z původních členů britského elektronického projektu Kosheen, který zakládal spolu se Sianem EvansemDarrenem Decoderem. Ledge v roce 2015 debutoval na sólové dráze albem Elevate. Deska se žánrově pohybuje ve vodách trip hopu, synthpopu, ale sklouzává i do experimentálních proudů elektroniky. Atmosféru desky umocňují hostující zpěváci, mezi které patří například Alys Be nebo Jodie Elms.

Les Discrets

Kde: Praha, Experimentální prostor NoD
Kdy: 15. ledna
Vstupné: 360 Kč
Tóny hutného shoegaze zahraje francouzská kapela Les Discrets.


Zdroj miniatury: oficiální facebooková stránka DJ Zinc 
Zdroj úvodní fotografie: Wikimedia Commons, autor Grywnn 
Zdroj videa: youtube.com 

Lucie Tlustošová

Zanechte komentář