Jaké jsou nejlepší aerolinky roku 2016?

Cestování / 8.1.2017

Chystáte se letět na dovolenou nebo na prodloužený víkend? Jistě se vám bude hodit přehled držitelů ceny World Airline Awards.

Letecká organizace Skytrax každoročně uděluje ceny nejlepším světovým aerolinkám. Ty jsou vybírány na základě hlasování pasažérů a to v rámci jedenačtyřiceti kritérií. Průzkum je založen na měření spokojenosti zákazníků a jejich zkušenostech se službami aerolinek, včetně průběhu check-in, stravování, čistoty letadla, služeb personálu a jejich znalosti cizích jazyků, teploty v letadle, výběru časopisů, osvětlení, možnosti koupě letenky a mnoho dalších.

TOP 10 AEROLINEK 2016

  1. Emirates
  2. Qatar Airways
  3. Singapure Airlines
  4. Cathay Pacific
  5. ANA All Nippon Airway
  6. Etihad Airways
  7. Turkish Airlines
  8. EVA Air
  9. Qantas Airways
  10. Lufthansa

Vyhlašována byla také podkategorie nejlepší nízkonákladová společnost, ve které dopadla nejlépe Air Asia, na druhém místě skončily kalifornské aerolinky Virgin America, třetí evropské Norwegian.

Co se týká pro většinu z nás nejvyužívanějších evropských aerolinek, nejlépe ohodnocená byla Aegean Airlines. České CSA Czech Airlines obsadily šesté místo a nejlepší regionální leteckou společností vůbec se staly Bankok Airways.

Emirates… již podeváté nejlepší Zdroj: www.worldairlineaward.com

Skytrax je mezinárodní přepravovací organizace, která provádí výzkum spokojenosti pasažérů pro jednotlivé letecké společnosti nebo letiště. Také spravuje vlastní forum, kde kdokoli vyjadřuje názor na tu či onu společnost a doporučuje ostatním cestujícím. Spolu s World Airline Awards uděluje každoročně World Airport Awards.

Zdroj všech fotografií: www.pixabay.com

Štítky

Tereza Ocetková

Tereza Ocetková

Milovnice koní, která většinu času věnuje olomoucké žurnalistice a sbírání inspirace na cestách. Protože je lepší jednou něco vidět na vlastní oči, než o tom tisíckrát slyšet z vyprávění!

Zanechte komentář