Nechte se pohltit modely z Lega!

Cestování / 6.1.2017

Také jste jako děti milovali Lego kostičky? Tahle zábava s přibývajícím věkem není tabu. Důkaz: výstava modelů z Lego kostek v Praze v Holešovicích.

Plakáty informující o této výstavě jste mohli zahlédnout nejen v areálu hlavního města. Výstaviště v Holešovicích propůjčilo Křižíkův pavilón B nevídané, nové a ohromující výstavě, kterou mohou navštívit úplně všechny věkové skupiny. Lego kostky totiž nejsou jen hračkou pro děti, ale také způsob, jak se kreativně vyjádřit.

Fantazii se meze nekladou

Jakmile se vydáte napříč uličkami tvořenými řadami vitrínmodelyLego kostek uvnitř, pochopíte, co tento titulek znamená. Výstavu tvoří velmi rozmanité spektrum modelů. Uvidíte lidi, hudební nástroje, vesmírné lodě, zajímavé vynálezy, ale také spoustu slavných příběhů, železniceportréty slavných osobností. Všechno z kostiček, samozřejmě!

Model přibližující pád Berlínské zdi.

Při sestavování modelů pro tuto výstavu dbali tvůrci na to, aby zaujala co nejširší spektrum lidí. Malé děti poznají princezny, pirátyzvířátka, ti starší jistě ocení sekci věnovanou Hvězdným válkám či plakety znázorňující Bradavice, Středozem a samozřejmě některé filmové scény z těchto příběhů. A to je jen nepatrný zlomek všeho.

Vzdělávací prvek nesmí chybět

Prvkem, který zasluhuje ocenění, je zařazení modelů, které mají podpořit obecnou vzdělanost obyvatelstva. Scéna znázorňující pád Berlínské zdi s historickým komentářem, první krok člověka na Měsíci včetně důležitých informací o misi či starověké, antické i moderní stavby, které mají přiblížit návštěvníkům stavební slohy a významné světové památky.

Tento model Evropy by mohl být skvělou učební pomůckou. Něco na způsob „Sestavte si sami“.

Dětem se zalíbí

Výstava trvá od 27.12.2016 do 1.2.2017

Vstupenky na všední dny se pohybují od 140 do 210 korun, víkendové jsou o něco dražší. Otevírací doba je každý den v rozmezí 9:00-21:00 hodin.

Jak se dostanete na výstavu?

Přímo před výstavištěm se nachází tramvajová zastávka linek 12, 24 a 17, první dvě přímo navazují na Nádraží Holešovice (vlak) a Holešovice (metro C).

Přestože výstava zaujme nejednoho dospělého díky rozmanitosti, extravaganci a lámání velikostních rekordů, nejvíc zábavy zde čeká na děti. Pro ně je otevřen takzvaný Fun Park, kde si mohou hrát s kostkami Lega po neomezenou dobu. Zastavit se můžete cestou z výstavy také v obchodu s Lego stavebnicemi, pomocí nichž budete schopni postavit totéž, co jste viděli na výstavě.

Scéna z Pána prstenů, konkrétně ze třetího dílu.

Buďte na chvíli dětmi a vydejte se na hravou výstavu, kde budete žasnout nad tvůrčími schopnostmi dospělých!

Zdroj všech fotografií: Vlasta Řenčová, Generace 21

Vlasta Řenčová

Vlasta Řenčová

Profesionální amatér, snílek a velký čtenář. Ráda cestuje s foťákem na krku a ještě raději o svých zážitcích píše, neboť se vyžívá ve psaném projevu. Gymnazistka se slabostí pro němčinu, tak trochu samouk bojující za humanitní obory. Věčný Potterhead, milovník historie a čokolády.

Zanechte komentář