Vydejte se na virtuální projížďku vlakem

Cestování / 21.1.2017

Baví vás koukat se z vlaku do krajiny, ale zrovna vás žádná jízda vlakem nečeká? Seznamte se s projektem „Pohled z vlaku“ a projeďte se z pohodlí domova.

Z vlaku je prý nejkrásnější pohled na svět, stojí v záhlaví stránek Pohled z vlaku, jejichž provozovatelem je společnost Svět v bezpečí, s.r.o. Ačkoliv zážitek na vlastní kůži nemůže nic nahradit, tyto webové stránky poskytují to pravé všem milovníkům vlaků, kolejnic, tratí a pěkných krajin!

Vyberte si trať

Na stránkách Pohled z vlaku jsou přehledně nafilmované a nasnímané různé tratě. Celkem si můžete vybrat z devíti. Čtyři z nich začínají nebo končí v Praze, zbylých pět se vine napříč republikou. Možná, že po některé z nich jezdíte do školy, do práce nebo do svého rodného města.

Úhel pohledu

Stránky Pohled z vlaku jsou poměrně propracované a stojí za prozkoumání (printscreen)

Když cestujete vlakem, moc možností, jak se kochat krajinou, kterou projíždíte, nemáte. Prostě sedíte ve voze a vnímáte to, co sviští kolem vás. Na stránkách Pohled z vlaku však máte úplně jiné možnosti. Můžete sledovat jízdu z pohledu strojvedoucího, tedy jeho práci, můžete pozorovat ubíhající trať z čela soupravyz jejího konce. A samozřejmě od kol a podvozku, byť takhle si krajinu příliš neužijete.

Stránky pečlivě mapují vybrané tratě včetně zastávek, návěstidel, rychlostníků a dalších komponentů, které možná při běžné jízdě vlakem cestující ani nezaznamená.

Kromě toho se na stránkách můžete dočíst mnohé další zajímavosti, třeba jak se na svou práci dívají strojvedoucí jednotlivých tratí a co považují na své práci za zajímavé, co se nachází v okolí tratě a pro znalce se nabízí i sloupec technických informací o soupravě i trati.

Stránky Pohled z vlaku nejsou pro každého. Pokud vás ale železniční doprava zajímá a nevíte, co s volnou chvílí v pohodlí domova, můžete si některé z tratí virtuálně procestovat!

Zdroj fotografií: Pixabay.com

Vlasta Řenčová

Vlasta Řenčová

Profesionální amatér, snílek a velký čtenář. Ráda cestuje s foťákem na krku a ještě raději o svých zážitcích píše, neboť se vyžívá ve psaném projevu. Gymnazistka se slabostí pro němčinu, tak trochu samouk bojující za humanitní obory. Věčný Potterhead, milovník historie a čokolády.

Zanechte komentář