Recenze: Nine Inch Nails – Not The Actual Events

Hudba / 3.1.2017

Kultovní Nine Inch Nails se po skladatelském suchu hlásí s novým materiálem. Uhodili hřebíček na hlavičku, nebo jde jen o hřebíček do rakve skupiny?

Na prvním místě je potřeba říct, že Not The Actual Events není plnohodnotné album, ale pouze EP. Zpěvák Trent Reznor dlouho mlžil a z jeho náznaků vyvstalo více otázek než odpovědí. EP Not The Actual Events vyšlo bez většího ohlášení den před Vánoci jako dárek všem fanouškům téhle industriální kultovky.

Písně jsou mnohovrstevnaté a rozhodně se nedrží jedné linky. Hudba je všechno, jen ne radiová. Podmanivý a hypnotický Reznorův zpěv doplňují velmi subtilní elektronické beaty, etno nádechy a občas zvuk kytary, která ržá jako raněný kůň. Je to těžko stravitelný ale příjemný acid trip na studené dlažbě špinavého chodníku. Hudbu Nine Inch Nails je nemožné popsat jako koherentní celek, i když má kapela jasně definovatelný skladatelský rukopis.

Z celého díla bych vyzdvihl skladbu Dear World, která balancuje na vlně minimalismu a je z ní jasně slyšet inspirace ranými alby kapely Kraftwerk. Taková skladba Burning Bright (Field on Fire) by se zase skvěle vyjímala jako soundtrack nějakého amatérského katastrofického filmu. Jediným slabším kouskem je skladba The Idea of You, která je veskrze slabá a tuctově rocková. Závěr skladby ale znovu najede na prověřenou „nailsovskou“ linku a nic není úplně ztraceno.

Nine Inch Nails – Not The Actual Events

1. Branches/Bones
2. Dear World,
3. She’s Gone Away
4. The Idea of You
5. Burning Bright (Field on Fire)

Vydavatel: The Null Corporation
Celková stopáž: 21:11
Datum vydání: 23. prosince


Zdroj fotografií: oficiální facebooková stránka kapely

Zdroj videa: youtube.com

0 85 100 1
85%
Average Rating

O novém EP Not The Actual Events se dá říct to samé, co se dá říct o celé kapele: nelze to posluchačům doporučit, stejně jako se to doporučit musí. Nine Inch Nails jsou zpět a jsou skvěle strašní a zároveň strašně skvělí.

  • Zvuk
    80%
  • Inovace
    95%
  • Zábava
    80%

Jaroslav Totušek

Zanechte komentář