Pantone vyhlásil barvu pro rok 2017

Design / 10.1.2017

Zelená je barva přírody, obnovy, rozkvětu, ale také prvních dnů a nových začátků. A proto byla vyhlášena barvou nového roku 2017. 

Už v předchozím článku jsme vám představili některé designové trendy, které jsou podstatné pro nový rok. A k tomu všemu je důležitá také barva, která bude dominovat letošnímu roku. V roce 2017 bude výrazně převyšovat zelená barva nad všemi ostatními.

Pantone vyhlásila barvu roku 2017

Jedná se o korporaci se sídlem ve městě Carlstadt, v New Jersey. Je známá pro svůj systém barev – Pantone Matching System (PMS), patentovaný barevný prostor využívaný v řadě odvětví, především v tisku. Systém Pantone využívají výrobci barev, vláken, textilií a plastů. Právě tato firma vyhlašuje každoročně barvu roku. Dvakrát do roka korporace pořádá tajnou schůzku představitelů různých barevných standardů. Po dvou dnech prezentací a debat vyberou barvu, která reprezentuje daný rok.

Za loňský rok to byla modrá barva označená jako serenity (klid). Letos vyhrála barva zelená greenery (zeleň).

Přehled vybraných barev v uplynulých letech. Zdroj: wikipedia.org

Podívejte se na video od Pantone, které znázorňuje letošní barvu: 

 

Zdroj videa: youtube.com
Zdroj úvodní fotografie a miniatury: post-gazette.com, teaone.net

Veronika Hájková

Veronika Hájková

Autorka je absolventka vysoké školy, pocházející z historického města Kutná Hora. Redaktorka v sekci Design a Literatura, kavárenská povalečka a milovnice dobrého vína. Největším snem je navštívit Island, nebo San Francisco.

Zanechte komentář