V PASTI: První béčko Jacoba Tremblaye

Film / 6.1.2017

Nestěhujte se na samotu, pokud nechcete, aby se z vašeho života stal hororový příběh. Copak to Naomi Watts nikdo neřekl?

SHUT IN

thriller

Francie / Kanada, 2016, 91 min

Režie: Farren Blackburn

Hrají: Naomi Watts, Jacob Tremblay, Oliver Platt, Charlie Heaton

„Mary, jste v pořádku?“ křičí vedlejší postava do otevřených dveří hrdinčina potemnělého domu ve druhé části snímku. Ani vám nemusím říkat, co této scéně předchází, a automaticky vám dojde, že Mary v tom okamžiku rozhodně nebyla v pořádku. Ale popořádku.

Dětská psycholožka Mary Portmanová (Naomi Watts) nejspíš chyběla, když se v úvodu do filmové teorie varovalo před osamělými staveními uprostřed lesa, ze kterých se automaticky stávají uzavřené hrací prostory pro zabijácké psychopaty všech druhů. Nebo možná na té hodině spíš chyběl režisér Farren Blackburn, když svou protagonistku zasadil do zcela prototypní hororové situace – samotnou, vyděšenou, tvrdohlavě odmítající pomoc a uvězněnou uprostřed vánice.

Jacob Tremblay jako Tom. Roztomilý chlapeček, nebo novodobý Chuckie?

Mary vlastně nebyla v domě úplně sama. Od tragické nehody, při níž před několika měsíci zemřel její manžel, se stará o ochrnutého nevlastního syna Stephena (Charlie Heaton). Svou praxi vede ve vedlejším domě, takže zvládá být na blízku jeho potřebám a přitom mít vlastní kariéru. Jenže starost o dospívajícího chlapce upoutaného na lůžko není jednoduchá ani pro psycholožku. Mary proto zvažuje, že Stephena pošle do specializovaného centra.

V tu chvíli ale do jejího izolovaného života vstoupí devítiletý Tom (Jacob Tremblay). Hluchoněmý chlapec se po smrti matky uzavřel do sebe a Mary je odhodlaná se o něj postarat. Když ho ale za mrazivé noci vezme k sobě domů, Tom se vyděsí a uteče do temného lesa. Šance, že tam venku přežil, je téměř nulová. Jenže o pár dnů později začnou z domu vycházet zvláštní zvuky a Mary ztratí přehled o tom, co je skutečnost a co jen další z jejích nočních děsů.

I herecké špičky typu Naomi Watts někdy berou role jen pro ty peníze…

Zbytek se veze na velmi neuspokojivé vlně, kterou postupně doplňuje několik lekaček (ačkoli ty nelekají, jen rozčilují), jeden potěšující zvrat a neskutečně hloupé rozřešení, kvůli kterému si budete vyčítat, že jste kdy do V pasti investovali hodinu a půl svého času.

Skoro se nechce věřit, že v tak amatérském příběhu hraje hlavní roli zrovna Naomi Watts. Její obsazení ale opět potvrzuje teorii, že kde chybí silný scénář, nedokáže ani mistrovský herec zázraky. V rámci své dosavadní kariéry si příliš nepolepšil ani dětský herec Jacob Tremblay, který šel z loňského oscarového dramatu Pokoj do podprůměrného thrilleru. I (začínající) hollywoodští herci ale musí nějak zaplatit složenky.

Zdroj fotografií: Bioscop

Zdroj videa: YouTube

0 40 100 1
40%
Average Rating

V pasti

Hororově laděné béčko, které si z nějakého důvodu dokázalo do hlavní role urvat herečku s dvojnásobnou oscarovou nominací. Hudebně stylizovanými lekačkami graduje k rozuzlení, které příliš neuspokojí, a navíc místo směřování k závěru ještě natáhne příběh o zbytečných dvacet minut. A to jen aby skončilo scénou, která si jako reakci zaslouží akorát tak plácnutí se do čela. Celkově ale splní svůj účel - nepříjemně rozruší, lekačkami napálí a hereckými výkony přiměje neodcházet uprostřed.

  • Herecké výkony
    50%
  • Příběh
    30%
  • Napětí
    40%
Kristina Roháčková

Kristina Roháčková

Rodiče ze mě chtěli vrcholového sportovce, a tak se ze mě stal novinář. Dubluju mezi kulturou a obecnou všehochutí, nejblíže mám ale k filmu.

Zanechte komentář