Kluci z Partičky se vrací na televizní obrazovky ve skeč show Nádraží

Film / 3.1.2017

Z Novy na Primu a z té zase na ČT. Herci z Tele Tele a Partičky přicházejí na veřejnoprávní kanál s novou nekorektní skeč show.

Představuji si to asi tak, že když si Ondřej Sokol našel pauzu mezi moderováním na Nově, režií v Činoherním klubu a hraním ve filmu (jen z toho připravovaného: Všechno nebo nic, trilogie Zahradnictví), rozhodl se zaplnit díru, kterou v jeho srdci zanechalo ukončení Tele Tele před necelými 7 lety, novým satirickým seriálem.

Ten totiž svým formátem opravdu připomíná spíše vysílání pirátského pořadu než improvizační hrátky Partičky, do které trojice Sokol, Suchánek a Genzer přibrala ještě herce Igora Chmelu.

Asi nikoho nepřekvapí, že většinu ženských rolí opět pokrývá Richard Genzer.

V Nádraží se k seskupení přidal ještě herec Martin Finger, který se spolu se svým dlouholetým kamarádem Sokolem podílel na vzniku scénáře. Sokol se navíc ujal režie všech 6 dílů.

A proč vlastně zrovna nádraží? „Prostředí nádraží jsme si vybrali záměrně, protože se zde potkává asi nejvíc typů lidí. Můžete tam potkat lidi bez domova, ale i byznysmeny, kteří někam cestují. Také jsou tam zástupci spousty profesí, které na nádraží pracují. Pro nás je to mikromodel českého světa,“ vysvětluje Sokol.

Martin Finger a Ondřej Sokol spolupracovali na scénáři.

Jak už bylo řečeno, formátově se Nádraží podobá Tele Tele. V sitcomové délce se v každém dílu stihne zhruba šest scének točících se kolem satirických postaviček, se kterými se člověk může obvykle setkat v prostorách tuzemského nádraží. Nejoblíbenější postavy se v průběhu seriálu i několikrát vrátí. Celé díly pak zastřešuje jisté téma či dějová linka.

Stylově pořad připomíná zase spíše Kancl, protože sleduje postavy při jejich práci a zaznamenává přitom jejich výpovědi v jakémsi dokumentárním až reality show stylu.

Jedna z navracejících se postav Michala Suchánka bude i výpravčí Kamil Prášil.

NÁDRAŽÍ

skeč show

ČR, 2016, 6× 26 min

Režie: Ondřej Sokol

Scénář: Ondřej Sokol, Martin Finger

Hrají: Ondřej Sokol, Martin Finger, Michal Suchánek, Richard Genzer, Igor Chmela

Pětice herců si v seriálu střihla celkem 50 rolí. Nejvíce kostýmů přitom vystřídal právě Ondřej Sokol. V maskérně a kostymérně strávil necelých 35 hodin.

Natáčení probíhalo v reáliích českých železnic, především na Hlavním nádraží v Praze, přičemž často za neomezeného provozu. „Když jsem točil celý den v uniformě nádražáka, nemohl jsem jít ani na oběd nebo na toalety, protože se mě pokaždé vyptávali zahraniční turisté na vhodné spoje do Ostravy nebo Karlových Varů,“ říká Michal Suchánek. Ondřeji Sokolovi zase prý pražští taxikáři chválili jeho autentické oblečení a rétoriku v roli litevského taxikáře Daria Zmrta.

První díl skečové show Nádraží odvysílá druhý program České televize 4. ledna od 22 hodin. Zbývajících pět dílů pak bude následovat každou středu.

Zdroj fotografií: Česká televize

Kristina Roháčková

Kristina Roháčková

Rodiče ze mě chtěli vrcholového sportovce, a tak se ze mě stal novinář. Dubluju mezi kulturou a obecnou všehochutí, nejblíže mám ale k filmu.

Zanechte komentář