Deskové hry, díky kterým se nebudete nudit!

V obraze / 6.2.2017

Autor:

Přinášíme vám několik tipů na deskové hry, které můžete hrát ss vaší rodinou nebo přáteli.

Jste milovníky deskových her, či jen míváte chvíle, kdy nevíte, jak se zabavit? Následující seznam her je tady právě pro vás. Ve většině případů nejsou pravidla těžká a hry vám zajistí zábavu na celý večer.

7 divů světa

Hra pro 2-7 hráčů, která vám může zabrat přibližně hodinu. Vcítíte se do role vládců určitých oblastí a vaším úkolem bude v průběhu tří věků rozvíjet svá území. Je jen na vás, zda se budete soustředit na vědecký rozvoj, armádu či obchod. Strategii si můžete vytvořit pokaždé jinou.

Ke hře bylo vydáno i několik rozšíření, které ji nejen dělají zábavnou, ale také ji velmi ztěžují.

Vítěz ankety Hra roku 2011

Ticket to Ride

Zprvu jednoduchá hra, jakmile se do ní však ponoříte, zjistíte, že i zde je potřeba se zamyslet. Otevře se před vámi mapa Evropy a vaším úkolem je spojit určitá města trasami vašeho vlaku. Nadchne všechny fanoušky železniční dopravy a potěší i ty, kteří mají rádi zajímavé grafické zpracování deskovek.

Hra roku 2004

Osadníci z Katanu

Z celého seznamu tipů jsou Osadníci asi nejznámější. Dlouhodobě oblíbená hra se stále drží na špičce oblíbenosti a strhává nové a nové hráče. Vaším jediným úkolem je ovládnout ostrov dřív než vaši protihráči. Stavíte města, sbíráte suroviny a kupujete akční kartičky do té doby, než získáte daný počet bodů, a porazíte tak soupeře.

I tato hra je vydána s několika rozšířeními a dokonce i ve verzi junior!

Dobble

Malá a přenosná karetní hra, se kterou se nebudete nikdy nudit. Hrát ji můžete v několika verzích a je pro hráče už od šesti let. A nezabere ani tolik času! Vítěz může být jasný už za 15 minut. Ideální hra, pokud nemáte volné zrovna celé odpoledne, ale přesto se chcete pobavit. Pravidla jsou jednoduchá a tempo svižné. Při hře se snažíte rychleji než soupeři najít shodný symbol spojující kartičky. Procvičíte si pohotovost, reflexy a ještě se pobavíte.

Hru můžete hrát až pěti různými způsoby.

Zeměplocha: Čarodějky

Hra nejen pro milovníky Terryho Pratchetta! Je to již druhá z plánované trilogie her Zeměplochy a nyní hrajete v roli malého děvčete, které pomáhá lidem a odráží zlé věci. Pokud se zrovna nesejde celá parta, můžete Zeměplochu hrát pohodlně i sami.

Hra je nejenom pro 4 hráče, ale i pro jednoho!

V tomto seznamu jsou vypsané převážně (až na pár výjimek) méně známé, ač dobré hry. I hry jako Scrabble nebo Activity jsou zaručená zábava pro všechny. A ani klasika v podobě prší či žolíků rozhodně neurazí!

Zdroj všech fotografií: deskove-hry.eu; foter.com

Tereza Malá

Tereza Malá

Studentka víceletého gymnázia, jejíž srdce si získaly knihy. Miluji podzim, psaní, hudba je mi blízká a pro čokoládu udělám téměř cokoliv.

Zanechte komentář