Když na hory do italských Alp, tak jedině do Santa Cateriny

Cestování / 12.1.2017

Milovníci lyžování, horského vzduchu a rozmanitých zasněžených sjezdovek se sem rádi vrací. Co nabízí Santa Caterina?

Celým názvem Santa Caterina di Valfurva je jedním z mnoha alpských lyžařských středisek, kam se každoročně vydá tisíce lyžařů napříč Evropou. V nadmořských výškách od 1 700 až do 2 700 metrů na vás čeká skvělý zimní zážitek, ať už na lyžích, či na snowboardu.

Kvalitní sjezdovky

V rozsáhlém lyžařském areálu Santa Cateriny si zalyžuje opravdu každý. Sjezdovky tu jsou velmi kvalitní, pečlivě udržované a jen málokdy neúnosně zledovatělé. Lehké sjezdovky označené modrou barvou se v dolních oblastech areálu nabízí dětem i začátečníkům, čím výš vystoupáte lanovkou, tím prudší se sjezdovky stávají, byť ani to není pravidlem. Obvykle má lyžař možnost zvolit buď červenou (středně obtížnou), nebo černou (obtížnou) sjezdovku, podle svých schopností a leckdy také podle počasí.

Prázdná sjezdovka je v Santa Caterině spíše výjimkou…

Lanovek zde proudí nepřeberné množství, od klasických sedačkových po kabinkové, pro sjezd kratších a jednodušších sjezdovek však můžete využít klasické lyžařské vleky typu kotva nebo talíř.

Pohodlné nakupování

Pokud si zaplatíte ubytování bez penze či polopenzi a nesprávně odhadnete potřebné množství zásob, vždycky je dobré mít možnost doplnit je. V Santa Caterině Valfurvě tak kromě nepřeberného množství penzionů, hotelů, půjčoven lyží a tradičních restaurací najdete obchody s potravinami. Samozřejmě nechybí ani obchůdky se suvenýry či oblečením.

Na sjezdovkách můžete využít pohostinství mnohých horských chatrestaurací, kde se můžete ohřát, zdarma využít toaletu nebo si vychutnat dobré jídlo. K přednostem takových chat patří bezplatné WiFi připojení a milá obsluha hovořící plynule anglickyněmecky.

Za dobrého počasí máte z vrcholků hor krásný výhled.

Jako v mnohých jiných lyžařských střediscích, i zde se bude dozajista líbit dětemdospělým. Oceníte nádherná panoramata ve všech výškových polohách a možná si zamilujete lyžování, nebo Itálii (nebo obojí).

Zdroj všech fotografií: Vlasta Řenčová, Generace21

Vlasta Řenčová

Vlasta Řenčová

Profesionální amatér, snílek a velký čtenář. Ráda cestuje s foťákem na krku a ještě raději o svých zážitcích píše, neboť se vyžívá ve psaném projevu. Gymnazistka se slabostí pro němčinu, tak trochu samouk bojující za humanitní obory. Věčný Potterhead, milovník historie a čokolády.

Zanechte komentář