Vybrali jsme pro vás knižní novinky na březen

Kultura Literatura / 25.3.2013

Březen je tu a s ním i čerstvá várka knižních novinek. Vyberete si?

Knížka Zdokonalte si pamět vychází v knižním klubu. Zdroj: bux.cz

Knížka Zdokonalte si pamět vychází v Knižním klubu. Zdroj: bux.cz

Něco pro zapomnětlivé

Zkouškové je sice šťastně za námi, ale kdo ví… Dobrá paměť se hodí vždycky. V knize Zdokonalte si paměť autorky Pascale Michelonové nabízí přes 200 nejrůznějších tipů, triků a cviků, jak si paměť zlepšit. Komu by se nelíbilo pamatovat si vše, co potřebuje. Kdo by nechtěl zahodit diáře, tužky a zápisníky a všechno potřebné si a prostě uložit do paměti. Velkou výhodou knihy je, že je koncipována jako obrázkový průvodce. Ne nadarmo se dětem neustále vnucují obrázkové knížky – člověk si prostě obrázky pamatuje lépe než slova. Využijte příležitosti a naučte se, jak si lépe zapamatovat jména, telefonní čísla nebo data!

V nakladatelství Omnibooks vychází strhující kronika posledních dnů války. Zdroj: omnibooks.cz

V nakladatelství Omnibooks vychází strhující kronika posledních dnů války. Zdroj: omnibooks.cz

Něco vážnějšího

Kniha Pět dnů je jedinečným zpracováním tématu druhé světové války. Autor Nicolas Best knihu koncipuje jako kroniku posledních pěti dnů války. Obraz Evropy pomalu se probouzející z temnot a hrůz nacismu autor podává prostřednictvím vzpomínek slavných osobností. Vyprávění tak čerpá z memoárů osobností, které tyto dny obrovských historických zvratů prožívaly. Best zde podává formou kroniky vzpomínky Sofie Lorenové, Simona Wiesenthala nebo Güntera Grasse. Jako čtenáři se stáváme svědky dechberoucího líčení pádu Berlína, smrti diktátorů a konečně vítězství Spojenců. Kronika je navíc provázena obrazovými přílohami.

 Trocha duchařiny nikdy neškodí

Tajemství ze záhrobí přináší nakladatelství Baronet. Zdroj: baronet.cz

Tajemství ze záhrobí přináší nakladatelství Baronet. Zdroj: baronet.cz

Tajemství ze záhrobí. Takový je titul nové knížky americké spisovatelky Charlaine Harris. V Tajemství se mísí žánr detektivního románu s příchutí thrilleru. V příběhu se seznámíte s hrdinkou Harper Connelly. Pod celkem obyčejným jménem se skrývá obyčejná žena ovšem se zcela neobyčejnou schopností. Po zasažení bleskem totiž získala schopnost, kterou se může pochlubit málokdo: Harper dokáže nalézat mrtvá těla. A jako by toho nebylo dost, dokáže vždy přijít i na to, jak osoby zemřely. Odhalí tak hroby několika nezvěstných. Život Harper i jejího bratra Tollivera je zahlcen přízraky minulosti a děsivými vzpomínkami z dětství. Veškeré záhady, strach a podezření vyvrcholí v okamžiku, kdy Harper díky své schopnosti zjistí, co se vlastně stalo s její dlouho pohřešovanou sestrou…

Humoristický román najdete v seznamu novinek nakladatelství Jota. Zdroj: jota.cz

Humoristický román najdete v seznamu novinek nakladatelství Jota. Zdroj: jota.cz

Pro zasmání

V knize amerického spisovatele Iana Fraziera nahlédnete do života zcela jedinečné, svérázné hrdinky, Sprosté mámy. Znáte ten pocit, kdy se ze všech sil snažíte působit a chovat se vytříbeně a naprosto podle zásad etikety, ale prostě se to nedaří? Jestli ano, jistě si s hrdinkou humoristického románu Deník sprosté matky budete rozumět. Je tak těžké zachovat dekórum v situacích, kdy bychom se nejradši do země propadli! Není divu, že občas pomůže jen sklenka něčeho ostřejšího.

Knižní klub přináší  knížku půvabných příběhů dvojice myšek Kamarádi v kožísku. Zdroj: kosmas.cz

Knižní klub přináší knížku půvabných příběhů dvojice myšek Kamarádi v kožíšku. Zdroj: kosmas.cz

Nakonec něco pro nejmenší

Děti jistě potěší nová knížka pohádek Kamarádi v kožíšku. Jiří Kahoun nás tentokrát seznámí s dvojicí myšek. V 18 pohádkách o nerozlučné dvojici Kouskovi a Bavlnce se s nimi můžeme zamyslet nad tím, proč ráno vychází slunce, proč se střídají roční období apod. Pohádky plné přírody, sluníčka a veselých úsměvů jistě potěší nejen malé čtenáře. Kdo by si rád neposlechl pohádku na dobrou noc? Ostatně Jiří Kahoun není v oblasti večerníčků žádný nováček – všichni známe jeho Včelí medvídky nebo příběhy kocoura Toronto Toma.

Zdroj perexové fotografie: wallpaperswide.com

Hanka Fílová

Hanka Fílová

"S otevřenýma očima prošel jsem touto zemí. Je krásná! Vždyť víte. Byla mi možná víc než všechny lásky najednou a její objetí trvalo celý život." - Jaroslav Seifert, Morový sloup

Zanechte komentář