Co poslouchá Generace 21 o Vánocích?

Hudba / 25.12.2016

Autor:

Vánoční playlist naší redakce, to nejsou jen koledy! 

Vánoční čas je tady! V redakci jsme dali hlavy dohromady a vytvořili jsme pro vás playlist těch nejtypičtějších a nejoblíbenějších písní, které jsou pro nás svým způsobem o Vánocích důležité. Samozřejmě nemůžou chybět koledy, ale máme pro vás i pár překvapení, která byste nemuseli čekat.

Vánoční koledy

Koled je nepřeberné množství, a tak není divu, že s nimi začínáme. Možná je radši zpíváme než posloucháme, ale Vánoce bez nich nejsou ono.

Hezky česky!

Opravdu často se v naší diskusi o nejoblíbenější vánoční píseň objevil Jiří Suchý se svojí Purpurou. Vánoce si nedokážeme představit ani bez nesmrtelného Káji s ústřední písní k pohádce Tři oříšky pro Popelku. A jelikož nejsme zas takový suchaři, nemůže chybět ani jedna nevánočně vánoční píseň!

Vánoce, to jsou dárky, kapr, rodina a FILMY!

Láska nebeská se stala štědrovečerní klasikou. Píseň Christmas Is All Around tak nemůžu chybět v našem playlistu. Stejně jako skladba Where Are You Christmas? z jedné z nejlepších pohádek od Dr. Seusse – Grinche.

Z rubriky – Hudba

Mojí srdcovkou je Ozzy a jeho Dreamer.

Naše editorka Lucka na to jde jinak, příjemnou atmosféru, která nesmí chybět, si snaží vyvolat harmonickou hudbou kapely The Shins. A redaktor Jarda má taky jasnou volbu:

Moderně

Samozřejmě i my v redakci známe Spotify a někteří z nás poslouchají vánoční playlisty tam. Ale to není vše, editorka Filmu Káťa má ráda Pentatonix a jejich cover verze. Oblíbená je, nejen ve verzi od Pentatonix, píseň Hallelujah, která se stala jednou z nejznámějších písní vůbec a jednou z nejčastěji přezpívaných, neboť Leonard Cohen na ní neměl autorská práva. Vánoční pohodu nám navozuje i Owl City a jeho světlušky.

Klasika všech klasik

Ano, správně! John Lennon!

Tak toto jsou hudební Vánoce podle Generace21! Chybět by ale neměly ani hitovky jako All I Want For Christmas Is You nebo Last Christmas.


Zdroj všech fotografií: pexels.com

Zdroj videí: youtube.com

Štítky

Jakub Fejsák

Jakub Fejsák

Hrdý student PedF UK, milovník punk rocku a focení.

Zanechte komentář