Designové trendy 2017: dominanta zelené barvy a kovu

Design / 6.1.2017

Nový rok je tu, a spolu s ním i mnoho nových tipů a trendů v designu, které si nikdo z nás nesmí nechat ujít. 

Rok 2017 se nese podle čínského horoskopu ve znamení ohnivého kohouta, ale také ve znamení nových designových trendů a tipů, které budou pro následující rok výrazné a inspirativní v interiérech i exteriérech. Pokud se chcete držet toho, co bude letos výrazně in, nechte se inspirovat letošními novinkami. Tady jsou některé z nich.

Zelená jako dominantní barva

Vyberte jeden zásadní zelený prvek jako dominantu celého pokoje a ozvláštněte jím celý interiér. \droj: apartmenttherapy.com

Letos se upustí od tradičních barev v interiérech. Kromě zelené bude nastávající rok charakterizovat také temně modrá a minerálně šedivá, která nejlépe vynikne v podobě doplňků, či pastelově růžová. Ta vytvoří ideální kombinaci s decentními šedými odstíny. Odvážná žlutá barva zase rozzáří místnost v podobě drobnějšího nábytku, jako je například samostatný odkládací stolek nebo jako součást většího vybavení, například v podobě lemu postele či komody.

Světle zelená barva příjemně osvětlí pokoj a dodá mu zajímavý nádech. Zdroj: apartmenttherapy.com

Prostory se letos budou ladit především do nádechu přírody – pro rok 2017 je zelená barva prvkem, který by v moderním interiéru neměl chybět. Odvážnější mohou do zelených tónů zahalit celé stěny či větší plochy nábytku, skvěle budou vypadat i na doplňcích nebo menším vybavení.

Nevolte jen jeden odstín, ale zkuste kombinovat nejrůznější odstíny této barvy, volte nejrůznější varianty od světle zelené až po nejtmavší, které ozvláštní váš interiér.

Vybavení v retro a vintage stylu se stále drží

Vintage a retro jsou vděčné prvky interiéru, které se neustále vrací a vracet se budou i v letošním roce. Pokud vy nebo vaši blízcí vlastní předměty, které si zachovaly styl dřívějších let, rozhodně se jich nezbavujte. Naopak je oprašte a hrdě vystavte ve svém interiéru. Důležité je, aby mělo dané vybavení charakter a neslo v sobě osobitý příběh. Rozmanité textury navíc vtisknou prostoru jedinečný nádech pohodlí domova.

Chtěli jste se zbavit staršího nábytku a dekorací? A co je oprášit, opravit a znovu využít? Retro a vintage styl se stále drží. Zdroj: apartmenttherapy.com

Velké postele jako designové dominanty ložnic

Do centra ložnic se opět dostane nejen velikost, ale také vzhled postele. Zatímco v posledních letech byl hlavním požadavkem praktičnost, v roce 2017 se opět vrací kromě pohodlí také design a elegance. Postel přestává sloužit pouze ke spánku, ale stává se výrazným doplňkem v srdci našeho domova, a to naší ložnice.

Čím větší postel, tím lepší. V novém roce se také drží heslo, čím designovější postel, která pasuje do interiéru, tím stylovější. Zdroj: apartmenttherapy.com

Doplňky ovládne kovový materiál

Co se týče doplňků, dominantní budou především kombinace různých druhů kovu. Zajímavé bude propojení chladných a teplých kovů, například zlata se stříbrem, a k nim i kousek neutrálního kovového příslušenství, jako třeba železo či bronz. Moderní trendy neustále počítají i s nerezovými doplňky, tentokrát však v neotřelém černém ladění. Černý nerez je uhlazený a lze ho zkombinovat s kterýmkoliv dalším dekorem, díky čemuž se stal velmi oblíbeným. K vidění bude hlavně v kuchyních a prádelnách, ale nově pronikne i do dalších místností.

Kovový design je nesmrtelný, dá se využít kdekoliv. Zdroj: apartmenttherapy.com

zdroj videa: youtube.com
Zdroj úvodní fotografie a miniatury: hm.com

Veronika Hájková

Veronika Hájková

Autorka je absolventka vysoké školy, pocházející z historického města Kutná Hora. Redaktorka v sekci Design a Literatura, kavárenská povalečka a milovnice dobrého vína. Největším snem je navštívit Island, nebo San Francisco.

Zanechte komentář