Cestovatel Gábor dokumentuje úsměvy, za kterými se skrývá hořký životní osud

Cestování / 30.12.2016

Již sedm let je cestovatel a architekt Gábor ve světě a „fotografuje“ lidské příběhy. My vám přinášíme alespoň zlomek těch nejsrdcovějších.

PEOPLEIMEET… projekt, prostřednictvím kterého Gábor ukazuje dobrou stránku lidstva. Na svých cestách fotí lidi. Ale nejde jen o fotografie, nýbrž o příběhy. Za každou krásnou fotkou se může skrývat neuvěřitelný nebo třeba jen úsměvný životní příběh. A ten se občas dozvídá jen díky překladači v telefonu.

A jak se vlastně ke svým cestám dostal? „Býval jsem architekt, pracoval jsem od rána do noci u počítače, neměl jsem žádnou fyzickou aktivitu. To po pár letech vyústilo ve zdravotní problémy. To už jsem nevydržel a jednu noc jsem si koupil letenky do New Yorku a začal jsem cestovat,“ nastínil Gábor počátek svého projektu v rozhovoru pro DVTV. Od té doby si přivydělává občasnou prací a všechnu energii věnuje poznávání a objevování lidských charakterů.

This slideshow requires JavaScript.

Zdroj všech fotografií: Gábor

Tereza Ocetková

Tereza Ocetková

Milovnice koní, která většinu času věnuje olomoucké žurnalistice a sbírání inspirace na cestách. Protože je lepší jednou něco vidět na vlastní oči, než o tom tisíckrát slyšet z vyprávění!

Zanechte komentář