Pomazánky a saláty: jednoduché recepty smícháme se zdravými pokrmy

Na talíři / 9.1.2017

Kuchařka Pomazánky a saláty slibuje celkem sto padesát receptů. Dostanete sto padesát sedm stran kulinářské inspirace.

Miluji italskou kuchyni a miluji svou vlast. Od Pomazánek a salátů jsem očekávala zajímavou kombinaci předchozích ingrediencí. Mýlila jsem se. Itálii i Česko jsem sice v kuchařce našla, ale s tím i mnohem větší výběr. Pomazánky slané, sladké, studené, teplé, pro vegetariány i „masožravce“. Saláty s majonézou, s brambory, ovocné, míchané, s masem i bez masa, s těstovinami i mořskými plody.

V jednoduchosti a názornosti je krása

Jak název knihy napovídá, seznámíte se se dvěma druhy pokrmů – pomazánkami a saláty. Tudíž i kniha je členěná do dvou základních sekcí, které se ještě pro přehlednost dále dělí na kapitoly, nejčastěji dle používaných surovin. Pouze několik stran jsou od sebe vzdáleny třeba pomazánka celerová a škvarková s česnekem, rýžový salát s mandarinkami a makaronový salát s plísňovým sýrem. Abyste svůj oblíbený recept našli, obsahuje kniha i přehledný rejstřík. Na případné poznámky najdete vzadu i speciální linkovaný dvojlist, ale většina hospodyněk si vydařený recept stejně raději opíše a uschová na horší časy.

Rybí speciality v odlehčené formě.

Rybí speciality v odlehčené formě.

Jídla „co dům dal“

Samotné recepty jsou psány jednoduše a srozumitelně, zkrátka tak, aby nezabíraly moc prostoru, na stránku se vešla i krásná barevná fotografie daného pokrmu a čtenář pochopil postup rychle. Plusem, který ocení opravdu každý, je dostupnost potravin. Každé jídlo můžete vyčarovat prakticky ihned, jelikož vše potřebné má většina z nás doma. A co nemáme, to si šikovně obměníme.

Salát s drůbežím masem – klasika v obměnách

Na přípravu potřebujeme:

  • 1 hlávku salátu
  • 150 g kuřecích prsíček
  • mletý černý pepř
  • olej
  • 150 g pórku
  • šťávu z poloviny citrónu
  • petrželovou nať

Postup:

Hlávkový salát očistíme od nezdravých a poškozených listů, rozebereme na listy a pod tekoucí vodou opláchneme. Větší listy položíme na mísu a ostatní potrháme na kousky a dáme do druhé mísy. Kuřecí prsíčka osolíme, opepříme a na troše oleje z obou stran osmažíme. Snížíme teplotu a smažíme ještě 5 minut. Vychladlá prsa nakrájíme na nudličky a dáme ke kouskům salátu. Přidáme pórek nakrájený na kolečka, pokapeme citrónovou šťávou a promícháme. Salát navrstvíme na salátové listy a posypeme nakrájenou petrželkou

Tip: Kromě citrónové šťávy jsem přidala i trochu bazalkového pesta. Salátu dodalo na intenzitě a peprnosti.

pomazanky_a_salaty

Pomazánky a saláty

Autor: Zdenka Horecká, Vladimír Horecký
Nakladatelství: Ikar, 2016
Počet stran: 160
Cena: 249 Kč

Více informací naleznete na stránkách internetového knihkupectví Bux.cz.

Zdroj všech fotografií: Daniela Ryplová, Generace 21

Daniela Ryplová

Daniela Ryplová

Bytost stále školou povinná, která se snaží si z této skutečnosti nic nedělat a raději se zabývá zábavnějšími věcmi: psaním, hraním i navštěvováním divadla, poznáváním nových zemí a kultur. Aby si mohla říci: "Všude dobře, ale doma v Čechách nejlíp!"

Zanechte komentář