Vkusné balicí papíry a kde je najít

Design / 19.12.2016

Autor:

Také vás už nebaví nevkusné balicí papíry ze supermarketů? Našli jsme pro vás tři možnosti, kde je sehnat.

1. Calico

Luxusní, sítotiskem ručně tištěné, balicí papíry. Jen tak se nepotrhají, protože jsou tištěny na italské papíry firmy Fedrigoni, které vynikají pestrými a příjemnými odstíny. Studio Calico navrhlo vzor tak, aby se s barvami vždy skvěle doplňoval. Jejich minimalistické vzory okouzlí, nadchnou a možná i dojmou. Nezapomeňte ale na co nejjednodušší stuhu, aby se to netlouklo.

V březnu roku 2015 byly naše balicí papíry oceněny v rámci prestižní designérské soutěže Fedrigoni Top Award. Předávání cen proběhlo v Londýně a v kategorii Packaging jsme se umístili na druhém místě.

Calico balicí papír

Balicí papíry Calico. Zdroj: calico.cz

Gramáž: 80 g/m2

Rozměr: 65 x 90 cm

Cena: 60,-

2. Voala

Grafické studio Voala vsadilo na sety tří různých balicích papírů, tematicky uspořádaných. Můžete si vybrat z opravdu velké škály variant: 1. Lišky, 2× auta, 2. Tučňáci, trpaslíci, mech, 3. Proužek, puntík, ptáčci anebo 4. vánoční lišky, lišky a ptáčci. Nebo si je koupit samostatně.

Voala můžu vřele doporučit, balím do nich totiž dárky přímo já. Papír se netrhá, je kvalitní a s úzkou a decentní stuhou vypadají dárky opravdu skvěle. Škoda, že se dají zabalit jenom jednou.

voala balící papíry

Voala v jedné variantě. Zdroj: voala.cz

Gramáž: 80 g/m2

Rozměr: 50 x 70 cm

Cena: 70,-/3 ks;   30,-/ks

3. papelote

Designové papírnictví papelote taktéž nabízí opravdu velkou škálu balicích papírů. Dokonce dvojnásobnou, než byste čekali. Všechny jsou totiž oboustranné, takže si pokaždé můžete vybrat, kterou stranu zvolíte. Vzorů i barev máte na výběr spoustu, takže se do vašich designérských chutí určitě trefí.

pepelote balící papíry

Balicí papíry papelote. Zdroj: papelote.cz

Rozměr: 70 x 100 cm

Cena: 45,-/ks

Jak balí dárky Generace 21?

Zeptal jsem se kolegů, jak balí dárky. Ovšem, setkal jsem se především s tím, že je balí až na poslední chvíli. Asi tak, jako většina z nás. Nicméně, někteří už mají zabaleno!

„Letos dárky nebalím, neb to není potřeba. Rodičům jsem koupila víno, hned poznají, že je to pro ně, a nemám prý plýtvat papírem. Dárek pro přítele není balitelný a kamarádům jsem to dala do barevných pytlíčků,“ reagovala na dotaz kolegyně Vlasta.

 

„Jednoduchý baličák a pak nějaké spešl mašličky, všechny laděné do jedné barvy. Když je někdo můj oblíbenec, tak mu na zabalený dárek ještě něco nakreslím,“ říká redaktorka Katka.

 

„Poslední dva roky sázím na přírodní styl. Přeplácané balicí papíry z obchodů mě nebaví, a takhle si se zabalením můžu více vyhrát. Použiji ozdobné stužky, obyčejný provázek, vyrobím jmenovku nebo místo ní vyvolám fotku, přidám větvičku, skořici, vánoční lízátko… Na obyčejném hnědém papíru takové věci lépe vyniknou a dárek se nebude zdát přeplácaný. Možností je neskutečně mnoho, takže své balící metody můžu každým rokem obnovovat. Jindy malé dárečky balím i do celofánu, který vystelu lýkem,“ svěřila se redaktorka Eva.

dárky, balení

Takto balí Generace21.

A jak balíte dárky vy? Pochlubte se!

Zdroj perexové fotografie: papelote.cz, calico.cz, voala.cz
Zdroj miniatury: voala.cz

Tomáš Kodet

Tomáš Kodet

Autor je redaktorem magazínu Generace21. Studuje Architekturu a stavitelství na ČVUT v Praze. Se svými přáteli založil Festival večerní poezie. Mezi jeho záliby patří tanec, cestování, architektura a urbanismus, poezie a v neposlední řadě také design.

Zanechte komentář