We on the Moon a Criminal Colection nadělovali v Praze

Hudba / 18.12.2016

Autor:

Předvánoční nadílka od Rock for People rozhodně nezklamala, ačkoliv Rock Café nevyprodala.

Rock for People si na prosinec připravil pár menších akcí. Miniturné We on the Moon a Criminal Colection se stalo druhou akcí po koncertě Skillet.

Jak to tak u akcí v menších klubech bývá, čas nic neznamená. Koncert se trochu opozdil, vysokoškolsky řečeno o akademickou čtvrt hodinu. Klub zel prázdnotou, ale ani to neodradilo první kapelu večera od zahájení své půl hodiny slávy. Get Lost se rozhodně neztratili, ono se teda v Rock Café asi díky velikosti klubu ani ztratit nedá, ale o to více je důležité, aby kapela uměla prodat svou hudbu a navázat kontakt s publikem. Popravdě v klubu bylo okolo třiceti lidí, část z nich vypadala na středoškoláky, kteří potřebovali uspokojit touhy studentů na výměnném pobytu. Možná zde zafungovala jakási chemie mezi mladými, neboť kluci z Get Lost do toho řezali, co jim síly stačily. Opravdu se snažili a pokud jim to vydrží, mohli by jednou být stejně úspěšní jako další kapela večera.

Pokud se budou kluci snažit, mohli by i oni jednou vystoupit na Rock for People.

Pokud se budou kluci snažit, mohli by i oni jednou vystoupit na Rock for People.

Criminal Colection

Pop-punková kapela, která má za sebou i nějaké to zahraniční turné. Patří k jedné z nejzajímavějších kapel u nás. Skupina má tři členy, tzn. kytarista, basák a bubeník. Jeden z nich musí zpívat a nejspíš vás překvapí, že zpěvákem je bubeník! Zní to zajímavě, zajímavě to i vypadá. Bohužel to ale není úplně nejzajímavější show. To rozhodně nemění nic na faktu, že si jejich koncert užijete. Osobně mě bubeník-zpěvák fascinuje, spojit tyto dvě činnosti dohromady je dost náročné. Kluci s kytarami se snaží seč můžou, ale na malé stagi v klubu není možné energii nějak prodat. To se kapela snažila kompenzovat výborným zapojením diváků. Před koncem jejich show dokázali svlíknout i část publika, takže na své si přišli snad všichni.

This slideshow requires JavaScript.

We on the Moon

Pop-rocková kapela We on the Moon o sobě dala vědět písní The Ocean Sky a od té doby se posunula o řádný kus. Na pražském koncertě vystupovala poslední, bohužel se někam ztratila část obecenstva. Snad za tím bylo nevhodné datum, středeční koncert je přeci jen nešikovný. Ale ani pětici Můňáků poloprázdný klub nezkazil náladu a do svého setlistu se opřeli od první chvíle. Jako jediná kapela večera byla velmi solidně nazvučená, ničeho nebylo moc ani málo. Jejich výkon byl příjemným ukončením celé akce a dokázal, že kapela si své letošní účinkování na Rock for People zasloužila.

This slideshow requires JavaScript.

Celkově se jednalo o velice příjemný koncert, jehož slabinou byla pouze nízká návštěvnost a horší ozvučení. Všechny tři kapely by si zasloužily plný klub. Kdo ví, snad se kapely zase sejdou pohromadě.


Zdroj všechno fotografií: Jakub Fejsák, Generace 21

0 76 100 1
76.666666666667%
Average Rating

V režii kytar

Trojice kapel měla společného mnoho, hlavně energii a tah na branku. Koncert si užili všichni přítomní.

  • Get Lost
    65%
  • Criminal Colection
    80%
  • We on the Moon
    85%
Jakub Fejsák

Jakub Fejsák

Hrdý student PedF UK, milovník punk rocku a focení.

Zanechte komentář