INKARNACE: Temná verze Počátku

Film / 15.12.2016

Autor:

Posedlého chlapce může zachránit jen jediný muž. Žádné vymítání se nekoná, bude to pěkně o vstupování do mysli.

INCARNATE 

thriller/horor

USA, 2016, 86 min

Režie: Brad Peyton

Hrají: Carice Van Houten, Aaron Eckhart, Catalina Sandino Moreno

Jedenáctiletý Cameron se po cestě z nákupu s matkou zakouká na nevábně vypadající ženu u popelnic, ta mu pohledem naznačí, že by jej nejradši zabila. Na tom není nic tak divného. Situace se zhorší v momentě, kdy žena vyleze do x-tého patra činžovního domu oknem kolem desáté hodiny večerní. Nastraží past v podobě bouchajícího okna – to přivede Camerona do kuchyně. A pak to přijde. Jediná lekavá scéna filmu. A z Camerona je Maggie.

Maggie je démon, který nedá spát Dr. Sethu Emberovi. „Nedá spát“ není tak přesné. Ember je totiž trošku jiný exorcista než ti z Vatikánu. Místo vymítání se ponoří do snové reality posedlého a tam se utká s démonem. K tomu potřebuje znát něco ze života oběti a následně oběť donutit ke skoku z okna.

Skočit či neskočit?! To je oč tu běží..

Skočit, či neskočit?! To je oč tu běží..

Nezní to nějak povědomě? Počátek! Jenže ono je to vlastně docela geniální a není to ani tak nový nápad v odvětví hororů. Tvůrci Inkarnace mají za sebou také snímek Insidious, kde snění hraje důležitou roli. V Inkarnaci je důležité navodit REM fázi spánku, neboť jinak byste během vymítání mohli zemřít. Také je na to pouhých osm minut, neboť když je člověk dlouho v limbu, může tam zůstat navždy a s přítomností démona to není moc fajnový konec. A to je kámen úrazu celého filmu. Podle traileru by to mohl být super horor, ale on je to spíš takový thriller.

Thriller, který přinese pár zvratů, přičemž jen některé mají za následek wow efekt, také přinese jedno hraní na city, ale hlavně skvělé výkony herců. Zahrát Camerona sice nebylo tak náročné, neboť David Mazouz většinu filmu sedí na zemi, ale takový Aaron Eckhart jako Dr. Ember na vozíku? To je výkon srovnatelný s tím z Temného rytíře. Nelze opomenout ani Carice van Houten, které zde temné síly nic neříkají, zato je jako matka vyděšená a starostlivá – a věříte jí to.

Bohužel výkony herců samotný film nezachránily. Od snímku budou diváci čekat pořádný horor, ale místo toho přijde průměrný thriller. Lekavé scény žádné, spíš pár filmových klišé, ani ten konec se moc nepovedl, lepší by bylo zkrátit film o posledních pár sekund, asi tak třicet, možná minutu až dvě. Pak by to byla pecka, po které by si odcházející z kina říkali – WOW! Takhle Inkarnace vyznívá trochu naprázdno.

Aaron Eckhart a Carice van Houten se svých rolí zhostili na výbornou.

Aaron Eckhart a Carice van Houten se svých rolí zhostili na výbornou.

Zdroj všech fotografií: CinemArt
Zdroj videa: youtube.com

0 60 100 1
60%
Average Rating

Inkarnace

Samotný název filmu mluví za vše. Inkarnace je totiž vtělení boha do člověka, zato inkarcerace je uvěznění. Film nám tedy dává svým názvem najevo, že není tím, za co se vydává. Jako horor by propadl, jako thriller uspokojí. A kdo ví, třeba se dočkáme dalších dílů, které z dobrého nápadu vytěží více.

  • Napětí
    35%
  • Herecké výkony
    85%
  • Děj
    60%
Jakub Fejsák

Jakub Fejsák

Hrdý student PedF UK, milovník punk rocku a focení.

Zanechte komentář