Nezapomenutelná dovolená aneb Probuďte v sobě dítě!

Cestování / 22.12.2016

Chcete omládnout o několik let, nemyslet na starosti dospělých, odvázat se a zaručit sobě a svým blízkým nezapomenutelnou dovolenou? Čtěte, kam vyrazit!

Přestože je prosinec, pořádnou letní dovolenou je potřeba plánovat s předstihem! Ovšem některá místa jsou vhodná pro návštěvu i v zimních měsících, ba dokonce jsou pro toto období nejideálnější!

Pohádková vesnička

Přejete si vyzkoušet žít jako Sněhurka mezi sedmi trpaslíky? Nemusíte jezdit daleko – v  Podlesíčku se vám to může splnit! Na Vysočině v oblasti Žďárských vrchů se můžete ubytovat ve veselých pohádkových chaloupkách za hotelovým komplexem Podlesí.

Ubytovat se můžete buď v hotelu, nebo přímo v jedné z chaloupek! Co třeba v té, kterou postavil Rákosníček? Nebo byste si snad troufli na čertův mlýn? Pohádkovou vesničku můžete po domluvě navštívit kterýkoli den a každou prosincovou sobotu a ve vybrané sváteční dny je pro vás připravený speciální program. Nebylo by to krásné, zažít Vánoce jako z pohádky?

Disneyland

Dalším světem pohádek je Disneyland – zábavní park pro malé i velké. A nemusíte se chystat na Floridu, Disneyland máme i v Evropě! Disneyland Paris je největším zábavním parkem ve Francii. Nachází se 32 km východně od Paříže ve městě Marne-la-Vallée.

Pohled na disneyovský zámek vás uchvátí a okamžitě se přenesete do pohádkového světa. Malé holčičky se promění v princezny, chlapečci ve statečné rytíře a tatínek s maminkou si můžou zahrát na krále a královnu! V Disneylandu je povoleno (možná dokonce nutno) chovat se trochu dětinsky! 

Mickey a Minnie Mouse. Narazit na ně můžete v Disneylandu

Mickey a Minnie Mouse. Narazit na ně můžete v Disneylandu

Ale abychom nežili v přesvědčení, že Disneyland je jenom o princeznách a princích na bílém koni, je potřeba zmínit, že v parku můžeme narazit také na Příšerky s.r.o, roboty Wall-e a Evu, zazávodit si v rychlých autech, navštívit dům hrůzy a zabloudit v bludišti Srdcové královny!

Disneyland je obrovský a je potřeba věnovat mu více dní. Skládá se z několika tematických areálů, takže si každý přijde na své. Disneyland je místo, kde nikdo nemyslí na starosti a nechává se unášet svou fantazií. A taky – kdo by si nepřál mít fotku se slavným Mickey Mousem?

Legoland Deutschland

Německý Legoland byl otevřen roku 2002 nedaleko Mnichova poblíž městečka Günzburg. A teď mi povězte, kdo si nikdy nehrál s legem? Myslím, že takového člověka snad nenajdete. Ať je vám kolik chce, zabrat se do stavění domečků, autíček, hradů a lodí z lega je velice jednoduché.

Dominantou parku je miniaturní lego městečko LEGO MINILAND. Zde najdete miniaturní známé budovy, například mnichovské letiště, berlínský parlament, hamburský přístav a největší stavbu z kostek Lega – Allianz Arénu u Mnichova. 

Vstup do zábavního parku Legoland Deutschland

Vstup do zábavního parku Legoland Deutschland

Kromě legoměstečka se v parku nachází také zábavní pouťové atrakce, které jsou laděny do LEGO stylu. Narazíte dokonce na sochy z lega, hudební nástroje z lega, lavičku z lega… Jenom toalety jsou pořád ještě normální.

Součástí parku je samozřejmě také ubytovací komplex. Můžete si vybrat, jestli přespíte v hotelu, chatce nebo v pirátském sudu! A jste v Německu, takže ať si vyberete jakékoli zařízení, nebudete zklamáni – vše je perfektně zařízeno, všude je čisto, chodníčky a keříky jsou upravené, jídelna není daleko a pokud máte hyperaktivní děti, které neunaví ani celodenní chození po parku, můžou se před spaním vyřádit na hřišti, které je v ubytovacím areálu.

Tropical Islands

Největší Aquapark v Evropě od nás není daleko! Stačí zajet do Bavorska! Tropical Islands je aquapark, který nikdy nezavírá a který je tak velký, že se sem vejde 6600 lidí najednou. Nechybí tady ani plážové chatky a stany, ve kterých můžete přespat. Aquapark je vystavěn v hangáru vzducholodě – na výšku by se sem vešla socha Svobody a na šířku Eiffelova věž!

Hala byla tedy přeměněna v tropický park s pralesem, písečnými plážemi, lagunou a mořem (velký bazén), vodopády, vířívkami, saunami, tobogány a dalšími atrakcemi. Teplota vzduchu se v aquaparku pohybuje okolo 30 °C a voda v laguně má ještě o dva stupně víc, takže se opravdu cítíte jako v tropech, i kdyby venku mělo být mínus dvacet.

Gardaland

Gardaland je jeden z prvních zábavních parků v Evropě. Nachází se v Itálii u jezera Lago di Garda a vznikl v roce 1975.

Snad nejzajímavější atrakcí Gardalandu je nově otevřená horská dráha Oblivion Black Hole, kdy jsou pasažéři prudce spuštěni do podzemní “černé díry”. Je to dráha pro odvážlivce a už z dálky můžete slyšet křik, který se od Oblivionu ozývá.

V areálu se nachází čtyřhvězdičkový hotel připomínající pohádkový svět. Kromě hotelu je v parku několik restaurací, pizzerií, fast foodů, barů, supermarket, kadeřnictví a lékárna. Vše v pohádkovém provedení.

Krokodýlí ZOO

Pokud budete cestovat po jižních Čechách a pojedete například z nádherného Českého Krumlova nebo z Českých Budějovic, za návštěvu stojí Krokodýlí ZOO ve městě Protivín. 

Záměrem ZOO je v cílové podobě vystavovat všech 23 recentních krokodýlích druhů. Chovatelům chybí už jenom jeden druh krokodýla, takže se ZOO se svým počtem druhů, které chová, řadí mezi největší krokodýlí ZOO na světě.

V ZOO můžete kromě krokodýlů vidět aligátory, kajmany, gaviály, jedovaté hady, expozici mláďat a navštívit zoologické muzeum. Raritou je bílý gaviál sundský, jménem Afrodita, který je jediným gaviálem na světě! Spolu s Golemem, největším chovaným krokodýlem v ČR, láká návštěvníky a staví tak naši českou ZOO do popředí! Navíc budete mít v době od 1. 12. 2016 do 23. 12. 2016 možnost se každý den při prohlídce ZOO vyfotografovat s mládětem krokodýla!

Myslím, že takové zážitky budou ve vaší paměti uloženy už navždy a budete o nich velice rádi a se zapálením vyprávět!

Zdroj všech fotografií: pixabay.com

Štítky

Eva Cholevíková

Ambiciózní mladá dívka, která má ráda výzvy. Motto: "Všude dobře, tak proč zůstávat doma!"

Zanechte komentář