Zimní Dyzajn market: Stále je co objevovat

Design / 15.12.2016

Autor:

A je to tu zas. Další ze série Dyzajn marketů, tentokrát ale vévodily šály, čepice a horké nápoje. Jaké to je, chodit po designu v zimě?

Radana & Radan

Radana a Radan jsou šedé eminence designových akcí. Dá-li Bůh a dostatek zajímavého místního designu, budou vás o zajímavostech informovat.

Na market na náměstí Václava Havla u Národního divadla se vydáváme pravidelně s Radanou, tentokrát mě v tom ale nechala kvůli nemoci samotného. Potkávám tam stále stejné stánky a designéry. Jak se s nimi tak obvykle dávám do řeči, už si mě někteří pamatují. Především pak slečna z Bubibubi ties a slečna z Look Into map.

Ačkoliv motýlka od Bubibubi už dávno nosím, mapa Prahy, kterou jsem si na podzim koupil, ještě nevisí. Rozměry rámu 50×50 cm se hledají těžko, v žádném hobby marketu jsem je nenašel. Jenže jsem ještě nezabloudil do nejmenovaného švédského řetězce na montovaný nábytek, kam mi slečna hned poradila namířit. Nedá se nic dělat, musím až k hranicím Prahy, na Černý Most. Takže pokud si nevíte s něčím rady, počkejte jednoduše na další Dyzajn market a zeptejte se. Je to ta nejjednodušší cesta. Nebo můžete ještě napsat e-mail, ale to není tak cool.

Jídlo

Navštivte zimní Dyzajn market i 17. a 18. 12. Nakupte poslední dárky k Vánocům a užijte si předvánoční pohodu. Pokud ale ani tento víkend nestíháte, vydejte se do obchodu Dyzajnoff, 105 designérů a otevřeno až do štědrého dne včetně!

Na podzim jsme za vás odzkoušeli s Radanou výborné a především silné Alkolády. Tentokrát jsem ale dostal hlad a rozhodl se pro vás obětovat a ochutnat burgery. Oběť to byla opravdu veliká, měl jsem jednoho z nejlepších burgerů, co jsem kdy jedl. Nekecám. Klidně bych snědl dva. Ono teprve pak bych to mohl nazývat obědem.

Buregeeer!!!!

Burger!!!

Porcelán

Snaha objevit něco nového mě přivedla ke stánkům s porcelánem. Jeden z nich, studio Malíská, nabízel širokou škálu sortimentu. Od klasických hrníčků, přes čajové konvice a talířky, až po porcelánové brože a další doplňky – jako třeba přívěsky na náhrdelníky, náramky a tak dále. Studio Malíská je zajímavé především tím, že všechny produkty vznikají od první skici až po finální výrobek u nich. Z velké části se jedná o autorské projekty vyráběné po malých sériích nebo jednotlivých kusech.

Studio Malíská

Studio Malíská

Překvapila mě i designérka a blogerka Jitka Tomanová se svým projektem Vařím v ateliéru, maluju v kuchyni. Pro nás je zajímavý její malovaný porcelán. Většinou se jedná o známý karlovarský, ale Jitka se snaží navrátit do moderní kuchyně i kousky z bazarů a blešáků. To je podle mého suprový nápad. Babička vám věnuje jako svatební dar nemoderní porcelánovou sadu nádobí, která se vám nehodí. Zavoláte této slečně a dostanete originální designérské kousky, kvůli kterým byste se i rozvedli, abyste zase mohli dostat porcelán na vaší další svatbě.

Vařím v ateliéru.

Vařím v ateliéru

Cesta domů

To ale ještě neodcházím. A ani s Havlovým Odcházením to nic společného nemá. Zastavil jsem se u charitativního stánku projektu Cesty domů.

Cesta domů poskytuje odbornou péči umírajícím dospělým i dětem a jejich blízkým, kteří o ně pečují. Zároveň se snaží přispívat ke společenským a legislativním změnám, které umožní zlepšení péče o umírající lidi v naší zemi.

Každým výrobkem, který jste si u toho stánku koupili, jste je, mimo jiné, finančně podpořili. A protože se nejlépe na jakoukoliv problematiku upozorní humorem, není nad to poslat babičce tuto pohlednici. Odkudkoliv. Nebo jako přání k narozeninám.

Morbidní, ale vtipné.

Morbidní, ale vtipné.

Zdroj všech fotografií: Tomáš Kodet, Generace 21

Tomáš Kodet

Tomáš Kodet

Autor je redaktorem magazínu Generace21. Studuje Architekturu a stavitelství na ČVUT v Praze. Se svými přáteli založil Festival večerní poezie. Mezi jeho záliby patří tanec, cestování, architektura a urbanismus, poezie a v neposlední řadě také design.

Zanechte komentář