Jak na online deník

V obraze / 24.12.2016

Rádi byste měli přehled o svém životě, pravidelně si vyčistili hlavu nebo sledovali své pokroky? Založte si online deník a pište, o čem jen chcete!

Přes internet vyřizujeme už skoro všechny úkony běžného života, řešíme obchodní i soukromé záležitosti, objednáváme večeři, nakupujeme dárky na Vánoce, dokonce hledáme lásku, tak proč si nepsat i deník online?

5 důvodů, proč s deníkem začít:

 • Utřídíte si myšlenky

  Často žijeme tak rychle, že zapomínáme, proč a za čím se vlastně tak honíme. V deníku můžeme přehledně sledovat, jestli opravdu míříme ke správným cílům, a s jeho pomocí si mnohem rychleji všimneme, když tomu tak není.

 • Lapač splínu a zlosti

  Někdo se ze smutku nebo rozčilení vymaluje, někdo vyběhá, jiný buší do pytle, dokud to negativní myšlenky nevzdají a neopustí jeho hlavu. Stejně tak může pomoct obyčejné napsání problému.

 • Na tajnosti

  Deníčku můžete svěřit i to nejtajnější tajemství, zvlášť v zamčené online verzi bude v bezpečí.

 • Plánovač

  Zápisník nemusí být plný romantických pocitů a vzdechů. Můžete ho pojmout jako praktický vylepšený diář, kam se kromě seznamu úkolů a nákupu píší i dlouhodobé plány nebo nové nápady.

 • Dárek pro vaše budoucí já

  Věřte nebo ne, ale pravdou je, že ať už za půl roku nebo za šedesát let, jednou budete zápisky z deníčku číst radši než nejnapínavější detektivku nebo nejsladší romány.

Pomocí deníčku můžeme přehledně sledovat, jestli opravdu míříme ke správným cílům. Zdroj: pexels.com

Pomocí deníčku můžeme přehledně sledovat, jestli opravdu míříme ke správným cílům. Zdroj: pexels.com

Co je to penzu?

Penzu je snadný internetový nástroj pro soukromé zápisky. Je to příjemné, jednoduché prostředí a lehce se s ním naučí každý. Na přihlášení potřebujete jen e-mail a heslo. Do schránky vám potom občas přijde připomínka nějakého příspěvku typu přečtěte si, co jste napsal před třemi měsíci, ale upomínky nejsou tak časté, aby obtěžovaly. Penzu je v angličtině, ale ovládání je tak intuitivní, že si vystačíte s pár základními slovíčky.

Penzu existuje i ve formě mobilní aplikace. Zdroj: classic.penzu.com

Penzu existuje i ve formě mobilní aplikace. Zdroj: classic.penzu.com

Grafická úprava

Prostředí starší verze classic.penzu.com se víc inspiruje klasickým deníkem, píše se na linkovaný papír s datem v záhlaví. Novější grafika penzu.com je už víc „počítačová“, připomíná jednodušší Word s méně funkcemi. Záznamy se přehledně řadí v pravém panelu obrazovky a můžete do nich i zpětně vstupovat a upravovat je. U free účtu je přednastavena základní grafika a několik typů písma. Nejlevnější roční placená verze stojí kolem pětistovky. V té si můžeme nastavit různá pozadí, fonty písem a další vychytávky. Ale pěkný deník vytvoříte snadno i v nezpoplatněném prostředí. Všechna online data se dají převést do pdf, takže se nemusíte bát, že o zápisky přijdete. Penzu deník existuje i ve formě mobilní aplikace, takže můžete dělat poznámky třeba v ranním autobusu nebo o polední pauze.

Grafická úprava novější verze. Zdroj: woorank.com

Grafická úprava novější verze. Zdroj: woorank.com 

Online deníky jsou bezva, protože:

 •  můžete mazat a přepisovat, jak se vám zachce
 •  vložením fotek svůj online deník krásně oživíte
 •  je bezpečnější než sešit pod postelí
 •  můžete v něm listovat všude, kde je připojení k internetu
 • díky mobilní aplikaci je pořád po ruce

Ať už je vám příjemnější Milý deníčku vpisovat do voňavých stránek papíru, nebo jen ťukat do klávesnice, rozhodně jedno z toho udělejte. Nebo klidně oboje. Protože taková chvilka denně věnovaná jen vašim myšlenkám a nápadům není v žádném případě projev sobectví. Je to jen způsob, jak být o něco spokojenější. A blížící se konec roku vybízí, abyste se zaznamenáváním svých myšlenek začali.

Zdroj úvodní fotografie a miniatury: pexels.com
Zdroj videa: youtube.com

Karolína Kosová

Zanechte komentář