Jste na Vánoce single? I tak si je oslaďte!

Na talíři / 19.12.2016

Vánoční čas toužíme trávit se svými milovanými. Když tomu ale okolnosti nepřejí, raději bychom celé svátky zrušili. Mnohem lepší strategií je však rozmazlovat sebe samé.

Prožíváte letošní Vánoce v porozchodové atmosféře a rozhodli jste se na pečení cukroví a jiné vánoční aktivity tentokrát vykašlat? Vždyť se přece není pro koho snažit. Je lepší zalézt pod peřinu a počkat, až svátky přejdou. Poznáváte se? A taky se teď za svůj přístup trochu stydíte? Vánoce přeci nejsou chřipka, a tak se vám pod peřinou opravdu líp neudělá!

Navrhuji tedy vzít to za úplně opačný konec. A jak na to?

Recept na pohodové Vánoce

Suroviny:

  • mísa pozitivního přístupu
  • hrnek sebelásky
  • hrst nadhledu
  • špetka sebeironie

Postup je velmi jednoduchý – vše smíchejte a aplikujte, kdykoliv si vzpomenete, vnitřně i z vnějšku. Servírujte nejlépe se společností dobrých přátel.

A aby se neřeklo, přihodím i jeden recept na skutečné vánoční mlsání. Jako bonus ani není důvod mít při jeho konzumaci výčitky – švestky jsou jakožto ovoce v rámci zdravé stravy naprosto „košer“, použitý rum vypily právě ony, nikoliv vy, a zdravotní benefity mandlíkvalitní čokolády již také nejsou tajemstvím.

Opilé švestky v čokoládě

Suroviny (na cca 25 kousků):

  • 250 g vypeckovaných sušených švestek
  • 100 ml rumu
  • 25 ks oloupaných mandlí
  • 100 g čokolády s vysokým podílem kakaa
  • lžíce kokosového oleje nebo kakaového másla

Švestky namočíme na jeden až dva dny do rumu. Následně je plníme mandlemi, které vkládáme do míst, kde se dříve ve švestkách nacházela pecka. Čokoládu společně s tukem rozpustíme ve vodní lázni. Naplněné švestky máčíme v rozpuštěné čokoládě a pokládáme na talíř či tác vyložený alobalem. Výsledek necháme ztuhnout v lednici, kde švestky také uchováváme.

Tip!: Ještě větší šmrnc celé této dobrotě dodáte, když do rozpuštěné čokolády přimícháte špetku skořice nebo perníkového koření.

Mlsejte bez výčitek a námahy. Zdroj receptu i fotografie: MaruškaVEG

Mlsejte bez výčitek a námahy. Zdroj receptu i fotografie: MaruškaVEG

Přeji vám opravdu veselé a pohodové Vánoce!

Zdroj úvodní fotografie: avopix.com

Adéla Svobodová

Adéla Svobodová

Vaření i psaní jsou společně se sportem jedny z mých nejoblíbenějších způsobů seberealizace. A protože se řídím heslem "Dělej víc věcí, které tě dělají šťastnou!", stala jsem se součástí tohoto portálu. Vždy budu ráda za Vaše komentáře, připomínky či nápady.

Zanechte komentář