Coolinářka servíruje klasiku i netradičnost

Na talíři / 3.1.2017

Kuchařek je všude spousta, takže jedna navíc se mezi nimi ztratí? Omyl. Představuje se vám Coolinářka!

Svatava Vašková alias Coolinářka začala svou dráhu foodblogerky v červenci roku 2015, a to v období mateřské dovolené. Samozřejmě svůj blog koncipovala tak, aby byl co nejúspěšnější, a jak sama říká, největší událostí, která se může foodblogerovi stát, je vydání vlastní kuchařky. Coolinářka se rovněž uplatňuje v týmu fotoškoly Nicon, kde se podílí jako lektorka dekor&food stylingu na kurzech fotografování jídla. Není tak divu, že fotografie na blogu samotném i v kuchařce jsou její vlastní a mohou se pyšnit vysokou kvalitou a originalitou. Coolinářka má za sebou již několik rozhovorů do předních českých médií, jako je časopis F.O.O.D., MF DnesPrávo. Její recepty pravidelně sdílí Prima Fresh a 5+2 dny.

Coolinářka aneb kuchařka testovaná na rodině zavítala do našich knihkupectví počátkem listopadu loňského roku. Čím se ale tak liší od jiných, běžně dostupných kuchařek? Je především seskládaná z receptů, které jsou snadné na přípravu a které jsou tvořené ze surovin běžně dostupných.

Kuchařka je přehledně rozdělena do 4 kapitol, jež představují 4 roční období. Důvod je prostý. Zjednodušit co nejvíce přípravu pokrmů. Všechny jsou v tom určitém období tvořeny sezónními surovinami, čili máte jistotu, že si danou pochoutku budete moci uvařit bez starostí. Obsah je velmi přehledný, stejně jako tematický rejstřík, jenž je na konci knihy rozdělen na sekce polévky, malá jídla, saláty a předkrmy, hlavní chody, sladká jídla a dezerty, pečivo, přílohy a jiné.

Coolinarka

Krásný úryvek vás vtáhne do daného ročního období a ukáže vám v něm to nejlepší, co může nabídnout.

Testováno na rodině

Recepty obsažené v kuchařce jsou skutečně z velké části tradiční. Je to přesně to pravé, po čem maminky sáhnou, když chtějí své rodině připravit skutečně chutný nedělní oběd nebo rychlou svačinku v hektickém pracovním týdnu. V knize nalezneme poklady české kuchyně, jako je například kulajda, segedínský guláš nebo kynuté buchty, ale i speciality zahraničních kuchyní – quiche, krevety nebo minipavlovy. Celou knihu navíc doplňují kvalitní fotografie všech jídel, které byly nafoceny samotnou Coolinářkou, a fotografie celé její rodiny vyfocené Lucií Baštovou.

Coolinarka

Profesionální fotografie dodávají celé kuchařce punc elegance a luxusu.

CoolinarkaCoolinářka – testováno na rodině

Autor: Svatava Vašková
Nakladatelství: Fragment, 2016
Počet stran: 176
Cena: 299 Kč

Více informací naleznete na stránkách nakladatelství.

Zdroj všech fotografií: Andrea Mikolášová, Generace 21 

0 90 100 1
90%
Average Rating

Coolinářka - testováno na rodině

Coolinářka je taková menší sbírka pokladů s nádechem luxusu, ale i tradic. Není jednou z nudných kuchařek, které najdete v jakémkoli knihkupectví. Oceňuji kvalitní fotografie, přehledné návody a recepty z běžně dostupných surovin. Mohu jedině doporučit.

  • 90%
Andrea Mikolášová

Andrea Mikolášová

Ráda zkouším nové kosmetické produkty a sleduji trendy z oblasti vizážistiky. Kontakt: andymikol9@gmail.com

Zanechte komentář