Co přinese Ježíšek sportovcům?

Sport / 7.12.2016

Co komu dát pod stromeček, aby měl opravdu radost? A co si vlastně mám přát já, když skoro všechno mám? Přinášíme pár tipů, jak na sportovní Vánoce. 

Vánoční trápení

Vánoce. Prý svátky klidu a pohody. V dnešním světě to tak ale z velké většiny není. Všichni se honí za nejlepšími dárky, za nejlepším kaprem a největším stromem. Pro někoho může být nakupování dárků radostí, pro někoho starostí a pro někoho jen nutnou povinností, kterou musí splnit, ale nečiní mu žádné finanční potíže.

Nákupní střediska jsou o Vánocích peklo na zemi ; zdroj fotografie www.foter.com , Benson Kua

Nákupní střediska jsou o Vánocích peklo na zemi; zdroj fotografie www.foter.com, Benson Kua

Dnešní Vánoce poodstoupily od původních ideálů, tedy být spolu, mít se rádi a dostat nějakou maličkost. Pro spoustu rodin je velmi těžké nakupovat dárky, protože na to prostě nejsou peníze, ale i přesto se snaží své blízké obdarovat tím nejlepším, na co jim síly, a hlavně finance, stačí. Ale to jen tak na úvod, že bychom se měli zamyslet nad tím, co je opravdu důležité. A mobil za 30 tisíc to není.

Vánoce jsou náročné i ve smyslu vymýšlení. Člověka napadá spousta věcí, které by mohl darovat, ale snad nikoho nenapadne ideální dárek pro své nejbližší. Myslím tím nejbližší rodinu, pro kterou dárky vymýšlíme už hezkých pár let – a studnice nápadů bohužel není bezedná. (S připočtením narozenin a svátků je spíš velmi mělká.)

Celou situaci nejvíce ztěžuje fakt, že když se v zoufalství zeptáte, co by si dotyčný přál, většinou řekne, že nic, protože co potřebuje, to si koupí a nic velkého buď nechce, nebo chápe, že dovolenou na Bali mu ze své kapsy nezaplatíte. To s oblibou dělají tatínkové, maminky si většinou řeknou alespoň o něco. O prarodičích nemluvě, ti zase řeknou, že už nic nepotřebují, že jsou šťastní a vlastně se drží těch původních vánočních hodnot.

Záchrana v podobě sportovního Ježíška

Co ale bývá záchranou, jsou sportovní věci. Těch totiž nikdy není dost. Pokud jste tedy ze sportovní rodiny, máte sportující drahou polovičku nebo kamarádku, jste prakticky zachráněni. Máme pár tipů, které by mohly udělat službu a radost.

A pro ty, kteří si nevědí rady s dárky pro sebe (což je ta situace, kdy za vámi někdo přijde a v zoufalství se zeptá, co byste si přáli), to mohou být tipy například pro prarodiče nebo pro sourozence, kteří vás chtějí obdarovat něčím, co hned po rozbalení nezahrabete do nejhlubších útrob skříně a budete mít radost.

A jak na výběr? Snad jediné kritérium je, že musíte vědět, co za sport dotyčný dělá nebo jaký sport má rád. O velikostech apod. ani nemluvím, to je přece jasné.

Pro cyklisty:

Kolo má tu výhodu, že kromě velmi tuhých mrazů a průtrží mračen, se dá vytáhnout prakticky kdykoli. Dárky mohou být tedy následující:
1) Sluneční (sportovní!) brýle – nejlépe s vyměnitelnými skly a takové, které drží na nose. Jsou jich plné obchody.
2) Svítilna – to je velmi dobrý pomocník, když se na podzim a v zimě brzo stmívá, nebo když se člověk ztratí a nestihne se vrátit za světla.
3) Brašna – menší nebo větší, záleží, jestli je dotyčný velký výletník nebo mu postačí malá kapsa na sváču.
4) Náhradní výbava – náhoda je blbec, nikdy nevíme, v jaké pustině může člověk píchnout, a to se pak hodí mít náhradní duši nebo „speciální izolepu“, která nešťastníka zachrání a v jeho očích budete jeho anděl strážný.

Pro běžce:

Běhat se dá také v jakémkoli ročním období, proto i zde je výběr velmi široký.
1) Běžecké boty – to je spíš kategorie „pro mě “, kvalitní běžecké boty bývají nad rámec studentských rozpočtů, ale jsou potřeba.
2) Čepice/Čelenka – naprosto nezbytná součást oděvu v zimě! Zmrzlé uši totiž nejsou jediné riziko.
3) Držák na telefon – praktická věc, kterou jistě potěšíte.

Dnes už jsou i běžecké boty designové kousky ; zdroj fotografie www.pexels.com

Dnes už jsou i běžecké boty designové kousky; zdroj fotografie www.pexels.com

Pro lyžaře/snowboardisty:

1) Sjezdovky, běžky, snowboard – jestli tohle není nejčastější položka na vánočním wishlistu, pak nevím, co jiného. Znovu tedy z kategorie „pro mě“.
2) Brýle, helma – bez helmy na sjezdovku opravdu ne, bez brýlí to také není dobré. A když sladíte design? Ségra nebo brácha budou určitě štěstím bez sebe.
3) Rukavice, ponožky, termoprádlo – omrzliny nejsou nic příjemného, kvalitní rukavice, teplé ponožky a termoprádlo, které zahřeje a nebude omezovat v pohybu, to je hlavně na běžkách více než žádoucí.

Radost pro milovníky běžkování ; zdroj fotografie www.pexels.com

Radost pro milovníky běžkování; zdroj fotografie www.pexels.com

Pro fitness milovníky:

Venku je moc neužije, ale ve fitku jsou jako doma, jak tedy podpořit jejich gym life?
1) Jakékoli oblečení – leginy, tílka, kraťasy, trika, sportovní prádlo – prakticky cokoli, co bude esteticky hezké, funkční a pohodlné.
2) Sluchátka – ne vždycky totiž hraje hudba vhodná ke zvedání vah a také je to obrana proti kecalům a otrapům, co by si chtěli více povídat než cvičit.
3) Doplňky – Rukavice, ručník, flaška – maličkosti, které sice každý má, ale od Vás je to mnohem lepší.
4) Permice – postaráte se o vstup do fitka a třeba i do relaxační zóny. Je to také dobrá motivace, kdyby někdo náhodou chtěl přestat cvičit a chtěl by se vymlouvat, že nemá peníze na vstup.

Taková záda může mít váš přítel, když mu pořídíte sluchátka; zdroj fotografie www.pexels.com

Taková záda může mít váš přítel, když mu pořídíte sluchátka; zdroj fotografie www.pexels.com

Pro týmové hráče:

1) Ponožky – ten, kdo řekl, že ponožky k Vánocům jsou nejhorší dárek, nikdy nedělal žádný sport. Ponožky jsou totiž nedostatkové zboží, multipackem tedy rozhodně nic nezkazíte.
2) Nenapadá mě shrnující slovo – každý sport je specifický a hráči mají své potřeby a oblíbené oblečení, mně je nejbližší basketbal, proto jako příklad uvedu elastická podtrika, podtrenky a legíny.

Pro všechny sportovce:

Kategorií bych mohla vypsat stovky, totiž ke každému sportu. To by ale nebylo na článek, nýbrž na knihu. Čím dalším tedy udělat radost ?
1) Brusle – úžasný pohyb, který dělá hezká těla. Také to může být náhradou za zimní sporty a stejně tak se k nim hodí přilba, brýle nebo rukavice.
2) Ledvinka – ne ta šílená věc, která byla in už hodně dávno, ale sportovní vychytávka, do které se dá flaška s vodou, mobil, peníze, kapesník a případně malá svačina. Je naprosto ideální pro běžkaře, bruslaře, běžce, chodce, kohokoliv, kdo nemá úplně volné ruce a nechce mít batoh.
3) Batoh – když už ledvinka nestačí. Na dlouhé túry na kole, pěšky, na lyže. A skvělé jsou ty s kapsou na vodu a s brčkem.

Podobný batoh je skoro k nezaplacení ; zdroj fotografie www.pexels.com

Podobný batoh je skoro k nezaplacení; zdroj fotografie www.pexels.com

4) Sporttester – dobrý k motivaci, k pozorování výkonů, k měření všeho možného. Pro velké sportovce ideální dárek.
5) Plavecké brýle, plavky, permice – plavání je fantastický odpočinek a regenerace, bez plaveckých brýlí plavete buď jako paní radová, nebo máte zánět spojivek. Bez plavek nikoho do bazénu nepustí. A bez permice skoro také ne.
6) Protein a jiné výživové doplňky – protein se nerovná steroid, stejně tak jiné suplementy, jako si někteří myslí. Velká pixla čehokoliv udělá určitě radost.

Tohle všechno je jen malá část všech možností, které jsou k mání, ale věříme, že to alespoň někomu pomůže. I kdyby vás to jen přivedlo na jiný nápad či myšlenku. Také doufáme, že to někomu ušetří předvánoční stres z dárků. A hlavně! Doufáme, že si všichni užijí Vánoce takové, jaké si přejí, že to budou opravdu svátky klidu a pohody. 

Zdroj miniatury a úvodní fotografie: www. pexels.com 

Štítky

Veronika Fryšová

Veronika Fryšová

Zanechte komentář