Skillet v Praze ukázali, že jsou nejlepší křesťanská rocková kapela

Hudba / 6.12.2016

Autor:

Organizátoři Rock for People moc dobře věděli, proč mají do Česka znovu přivézt kapelu Skillet. Jejich koncert byla óda na radost.

Druhá adventní neděle patří tradičně přípravám na vánoční svátky, tento rok na ni vycházely mikulášské besídky. To neplatilo pro 4500 fanoušků rockové hudby. V Malé sportovní hale na pražských Holešovicích proběhl další koncert pod záštitou Rock for People – zpátky do České republiky přijeli američtí Skillet s předkapelou Red Sun Rising.

Red Sun Rising

Jako předkapelu si je vybrali samotní Skillet. Parta kluků z Ohia za to vzala od první písně. Dost tomu napomohl zvukař, neboť zpěvákovi bylo dobře rozumět – i přes absenci povědomí o textech. Stejně tak kvalitní byl zvuk kytar. I díky tomu slavili úspěch, když na ně reagovala minimálně třetina přítomných v hale. Ne všichni dorazili na začátek koncertu, což byla chyba. Kluci se vážně snažili a svůj úkol splnili na jedničku.

This slideshow requires JavaScript.

Skillet

Když američtí Skillet předskakovali Nickelbackům, málem je zastínili. O tři roky později patřili k ozdobě prvního dne Rock for People a není se čemu divit, že se minulý týden dočkali dvou samostatných koncertů pod záštitou zmiňovaného festivalu. Už koncert v Brně naznačil, že v Praze to bude velká show. Pražský koncert byl totiž největší z celého evropského turné.

Že to bude jízda, naznačila čtveřice kolem JohnaKorey Cooperových už prvními třemi písněmi. Jako intro posloužila píseň z nového alba. Úsměvná chvíle nastala, když John Cooper vytáhl mobil a začal dělat story na kapelovém instagramu. Pokud Red Sun Rising měli nazvučeno kvalitně, tak to samé platí i o hlavní kapele. Při samotném focení bylo kapele skvěle rozumět a nic nebylo přebasováno, v zadní části haly byl zvuk nádherně čistý. A pokud se někomu nelíbila zvuková část večera, musela ho nadchnout show vizuálně.

Kapelu totiž tvoří dvě členky – kytaristka a bubenice. Sen mnoha mužů. Pro ženy je tu naopak John charismatický lumbersexuál, který je zpěvákem a basákem zároveň. Samozřejmě se fanoušci dočkali také největších hitů jako: Hero, Monster, Comatose a jiných. A opravdu svělé bylo, že Jen Ledger své zpívané části často předvedla v přední části podia, nikoliv za bicími. U písně Awake and Alive jsme tak slyšeli akustický začátek, u Hero za bicí zasedl někdo z crew.

Křesťanská rocková kapela – to neznamená, že se na koncertě modlíte k Bohu nebo v konec koncertu. U Skillet se to projevuje ve víře, že život může být lepší. Ale také to znamená to, že když si kapela všimne, že mezi fanoušky omdlela slečna, zastaví kvůli ní píseň uprostřed a počkají, dokud neuslyší, že je v pořádku. I toto jsme v Praze viděli. Jak příhodné, že se incident stal při písni The Last Night. Nejen díky gestu solidarity, ale hlavně za svoje představení si Skillet zaslouží jedničku s několika hvězdičkami. Souhlasit budou nejspíše všichni zúčastnění, neboť ti byli před přídavkem hlasitější než celý koncert.

Začátek přídavku zněl jako přílet vesmírné lodi a já doufám, že Skillet znovu přiletí co nejdříve.

This slideshow requires JavaScript.


Zdroj všechno fotografií a videa: Jakub Fejsák, Generace 21

0 88 100 1
88.75%
Average Rating

Skillet, rockoví bohové!

Kapela potvrdila, že Rock for People má čuch na kvalitní hudbu. Svým koncertem si jistě získala srdce svých fanoušků a dost možná získala také srdce nová. Koncert přinesl vše, co se očekávalo. Zazněly všechny hity, zazpívala i Jen a přišla i cella. Koncert neuvěřitelně zvedl náladu a je jen škoda, že kapelu tu zase nějaký čas nejspíše neuvidíme.

 • Zvuk
  95%
 • Světelná show
  80%
 • Red Sun Rising
  80%
 • Skillet
  100%
Jakub Fejsák

Jakub Fejsák

Hrdý student PedF UK, milovník punk rocku a focení.

Zanechte komentářVaše názory

 • Kačí

  Úžasný skvělý koncert až na to ze slečna byla vylitá jak váza a neomdlela ale neudržela se na nohou po tom co byla agresivní a všichni okolo se začali bránit.

 • Jakub Fejsák

  Informaci jsem zjistil po dopsání článku, ale děkuju za připomínku.