Narozen v Břežanech, narozen v cizině

Divadlo / 19.12.2016

Jeden Jiří nestačí aneb Kylián s Lábusem ruku v ruce na jednom jevišti. 

Inscenace Narozen v cizině vznikla dle povídek jednoho z nejvýznamnějších českých choreografů Jiřího Kyliána. Vytvořil již téměř stovku představení, která se hrají po celém světě.

Kyliánovo alter ego v hlavní roli

Během hodiny a půl má divák možnost nahlédnout do zajímavých, zejména cestovatelských okamžiků v životě Břežanského rodáka, duší i tělem dobrodruha. Cohen na své cestě zažívá ojedinělá, bláznivá dobrodružství. Nutno podotknout, že jde o postavu fiktivní, ačkoli, kdo ví, třeba se autorovi přeci jen podařilo spatřit mořskou pannu přilepenou k ledové kře a podobné kuriozity. S velkou mírou nadsázky by se dal děj přirovnat k Malému princi, což je zapříčiněno filosofickými myšlenkami, kterými se tvůrci dozajista snažili dodat dílu hlubší smysl.

Jiří Lábus v představení Narozen v cizině. Zdroj: oficiální stránky Divadla Viola

Jiří Lábus v představení Narozen v cizině. Zdroj: oficiální stránky Divadla Viola

Zlatý český Lábus

Jiří Lábus patří zejména díky svým hlasovým a interpretačním dispozicím mezi naše nejvýraznější herce i dabéry. Po léta je s ním spojena také výrazná, osobitá mimika, která napomáhá k úctyhodným hereckým výkonům. Pokud od pana Lábuse, přesněji od jeho hereckého projevu, očekáváte mnoho, nemusíte se obávat zklamání. Představitel Rumburaka zůstává geniálním hercem s nezaměnitelnou mimikou a přednesem.

Jiřímu Lábusovi na scéně občas vypomůže samotný Jiří Kylián, který se na podiu objeví v podobě filmových miniatur. Projekce jsou tvořeny na způsob černobílé grotesky. Humorná vystoupení oddělují jednotlivé povídky.

Jiří Lábus v představení Narozen v cizině. Zdroj: oficiální stránky Divadla Viola

Jiří Lábus v představení Narozen v cizině. Zdroj: oficiální stránky Divadla Viola

Od vína k divadlu

Návštěvníci inscenace Narozen v cizině mají oproti většině hrám hraných v jiných divadle významnou výhodu. Představení se odehrává pod střechou Divadla Viola. Na jejím místě kdysi stála vinárna a i dnes si zde milovníci vína přijdou na své. V hledišti namísto klasických v řadě seřazených divadelních sedaček naleznete kabaretová posezení.

Inscenace: Kylián: Narozen v cizině

Autor: Jiří Kylián

Režie: Tomáš Vondrovic

Divadlo: Divadlo Viola

Obsazení: Jiří Lábus

Cena: 380 Kč, důchodci a studenti 350 Kč

Zdroj úvodní fotografie a miniatury: oficiální stránky Divadla Viola

0 54 100 1
54%
Average Rating

Hodnocení

Představení Narozen v cizině obsahuje spoustu neprvoplánovaného humoru a nadsázky cílící zejména na naše babičky a dědečky. Mladší ročníky se příliš nezasmějí, starší dle šumu z hlediště ano.

  • 54%
Jana Mašková

Jana Mašková

Zanechte komentář