Novinky v kinech: Prosinec pro fandy sci-fi, milovníky pohádek i vánoční hejtery

Film / 2.12.2016

Prosinec. Měsíc předvánočního shonu, bilancování, ale i cenného času s rodinou. Jak k tomu přispějí filmy, které právě jdou do kin?

Sci-fi dávka pro každého

ROGUE ONE: STAR WARS STORY

Režie: Gareth Edwards

Hrají: Felicity Jones, Diego Luna, Riz Ahmed, Ben Mendelsohn, Donnie Yen, Wen Jiang, Forest Whitaker a další

Ani ne rok po kontroverzně přijatých Star Wars: Síla se probouzí přichází George Lucas s novinkou, aby mu ti fanoušci nevychladli. Rogue One: Star Wars Story se odklání od staré známé dějové linie a přestavuje linku zcela novou, neokoukanou.

Netradiční hrdinové v čele s rebelkou Rogue (Felicity Jones) se dají dohromady a vydávají se na misi, která se zdá být skoro sebevražednou – najít Hvězdu smrti.

Tak co myslíte? Za nás rozhodně ano!

A pokud zrovna nejste fandové Star Wars, ale dáte jednou za čas šanci nějakému tomu sci-fi, nenechte si ujít chemii mezi Jennifer Lawrence a Chrisem Prattem ve snímku Pasažéři, kde na jejich bedrech leží záchrana celé kosmické lodi.

Jó boje, to my rádi

UNDERWORLD: BLOOD WARS

Režie: Anna Foerster

Hrají: Kate Beckinsale, Theo James, Lara Pulver, Charles Dance, Bradley James, Tobias Menzies, a další

Prosinec se ponese ve vyloženě bojovném duchu, a to hned několikrát. Do kin totiž vstoupí již páté pokračování Underworld série (nesmrdí tady něco rychlou zběsilostí?!) s názvem Underworld: Krvavé války.

Nestárnoucí kočka Kate Beckinsale se tentokrát musí vypořádávat nejen se starými známými nepřáteli lykany, ale i se svým vlastním upířím rodem. Co myslíte, vyhraje nakonec?

I kdyby ne, Underworld stojí za to už jen proto, že se natáčel z větší části v České republice a vy můžete na celý sál hlásat „Podívej, Pepo, to je Hluboká, tam jsme byli!“

A upíry to nekončí. S dlouho očekávaným snímkem inspirovaný světoznámou počítačovou hrou Assassin’s Creed nahradí upíry vycvičení asasíni z 16. století. Podaří se asasínům zachránit svět před mocichtivostí templářů? Na pomoc jim možná přispěchá i Michael Fassbender, tak to přece nemůže dopadnout špatně.

Něco pro rodinu

ANDĚL PÁNĚ 2

Režie: Jiří Strach

Hrají: Ivan Trojan, Jiří Dvořák, Vica Kerekes, Anna Čtvrtníčková, Jiří Bartoška a další

Prosinec ale nebude šetřit ani ty, kteří na ty „akčňáky“ moc nejsou. Do kin se chystá hned několik vánočních filmů, a to jak českých, tak i zahraničních.

Mezi nimi je například pohádka Anděl Páně 2, která po více jak deseti letech navazuje tam, kde režisér Jiří Strach přestal. Všichni oblíbenci české filmové scény pohromadě a se zápletkou s jablíčkem ze stromu poznání – lákavá to kombinace!

A jste-li fanoušky animáků, nenechte si ujít animovaný muzikál Zpívej v hlavní roli s koalou dabovanou Matthew McConagheym.

Na předvánoční depresi

Pro všechny vánoční Grinche, co mají tak trochu dost všech těch koled, cukroví a světýlek, jsou tu klasické vánoční komedie, které si do svátků klidu a pohody neopomenou lehce porýpnout.

Po 13 letech se do akce vrací Billy Bob Thorton v pokračování kultovního Santa je úchyl s názvem Santa je pořád úchyl. Inu, tenhle Santa je totiž nejen úchyl, ale i alkoholik, co jen lítá za ženskýma a utápí se v sebelítosti. Dokud ho z letargie nevytrhne jeho bývalý zlodějský parťák Markus a dobrodružství je na světě!

Podobně si vzal Vánoce na paškál snímek Pařba o Vánocích, kde se vymkne z rukou firemní vánoční večírek a zachraňovat ho nebude nikdo jiný než nestárnoucí Jennifer Aniston.

I intelektuálové si přijdou na své

A pokud jste si přesto nevybrali, zkuste se vzdělat s českým historickým dramatem o Janu Masarykovi Masaryk. Karel Roden v hlavní roli snad nemůže zklamat.

Nebo zkuste zahraniční alternu s francouzskými Kameny bolestiMarion Cotillard v hlavní roli ((ke shlédnutí bylo na Festivalu francouzského filmu a můžete mrknout na naši minirecenzi) či italským dramatem s premiérou na MFF KV Sladké sny.

Tak až váš ta předvánoční tlačenice v obchodních centrech omrzí, skočte se odreagovat do kina na jeden z těchto filmů – nákupy počkají, je totiž opravdu z čeho vybírat!

Zdroj úvodní fotografie: Freeman Ent.

Štítky

Karolina Tomšová

Karolina Tomšová

Studentka Filozofické fakulty UK v Praze, milovnice filmů, koček, dobrého jídla a nejlépe toho všeho dohromady.

Zanechte komentář