Zaostřeno na osobitost: zveme vás na 3. ročník Fashion for Fokus

Krása a móda / 27.11.2016

Autor:

Už 8. prosince 2016 se uskuteční 3. ročník charitativní módní přehlídky Fashion for Fokus.  Její tváří se tentokrát stala Lejla Abbasová.

V nádherné dvoraně Českého muzea hudby vyroste přehlídkové molo a návštěvníci se budou moct nechat okouzlit nevšední módou. Motto přehlídky Fashion for Fokus je tentokrát „zaostřeno na osobitost“, propojuje téma módy a duševního zdraví. Výtěžek z této akce podpoří Fokus Praha, neziskovou organizaci, která pomáhá lidem s dlouhodobým duševním onemocněním.

Galavečer začíná v 19 hodin  v Českém muzeu hudby (Karmelitská 2, Praha 1) a vstupenky můžete získat na webu.

Tváří letošní Fashion for Fokus se stala Lejla Abbasová, kterou s módou spojuje i její zkušenost z modelingu. Její hlavní motivací je ale vztah k charitě a chuť podpořit dobrou věc. V rozhovoru nám řekla:

Důvod, proč jsem se rozhodla přijmout tuto nabídku, a já to ani neberu jako nabídku, ale čest moci podpořit dobrý projekt, je, že se kouká na ostrakizovaná témata jiným úhlem pohledu, snaží se je přiblížit veřejnosti tak, aby se nad nimi mohla zamyslet z jiné perspektivy.

Denisa Slavíková, umělecká ředitelka Fashion for Fokus a majitelka modelingové agentury Faible Group, sestavila módní show z kolekcí čtyř módních návrhářů. Pavla Gerschonová se nebojí své modely obohacovat kovem nebo plastickou kůží.  Pro Fashion for Fokus připravila kolekci pánské módy a těšit se můžeme na neotřelé střihy a řešení.

fashion

Pozvánka na Fashion for Fokus

Iška Fišárková se prezentuje ve světě módy již od roku 1989. Autorka se snaží vytvářet módní design, který nepodléhá žádným trendům. Eliška Tomková vyznává krédo rozmanitosti, aby mohla obléci ženu na všechny příležitosti. Čtveřici návrhářek završuje Kamila Vodochodská, která říká, že její práce je smysluplná právě tehdy, pomáhá-li, posouvá-li a inspiruje.

Fokus Praha bude výtěžek z letošní módní přehlídky směřovat na rozvoj osvětového zážitkového programu pro středoškoláky Blázníš? No a! Mladí lidé se formou jednodenního zážitkového workshopu seznamují s problematikou duševního zdraví. Dozvídají se nové informace, mají možnost střetnout se s vlastními předsudky k lidem s duševním onemocněním a přehodnotit je.  Více o projektu Blázníš? No a! na webu.

O Fokusu Praha

Fokus Praha je nezisková organizace, která už více než 25 let podporuje lidi s duševním onemocněním. Nabízí především sociální a zdravotní komunitní služby. Vzdělává odbornou veřejnost, provozuje sociální firmy, jejichž smyslem je důstojné a smysluplné zaměstnávání lidí, kteří jsou znevýhodnění na otevřeném trhu práce. Zapojuje se do reformy psychiatrické péče a bojuje se stigmatizací lidí s duševním onemocněním.

Více informací najdete na internetových stránkách události.

Zdroj fotografií: fashionforfokus.cz

Zanechte komentář