DIY návody na vánoční dekorace. Inspirujte se!

Design / 12.12.2016

Vánoce se blíží a je čas myslet na to, co nás baví – dekorace. Pokud jste také milovníci vánočních dekorací, ale nápady docházejí, pojďte se inspirovat. 

Přírodní materiály stokrát jinak

Přírodní materiály – šišky, kameny, listy a podobně – jsou opravdu vděčné. A je tak jednoduché s nimi udělat zajímavé a originální dekorace, ať už v interiéru, tak v exteriéru. Lze se s nimi vyřádit v jakémkoliv ročním období a vytvořit třeba i nezaměnitelnou vánoční dekoraci.

picmonkey-collages

Věnce z šišek, různé závěsné a jiné dekorace, šišky jsou vděčným materiálem, se kterým vyrobíte cokoliv vás napadne. Zdroj: hative.com

picmonkey-collagegg

Vykouzlete si jednoduchou, a přesto nádhernou dekoraci pouze za pomoci šišek a svíček nebo nějakých světýlek, které rozzáří váš interiér. Zdroj: hative.com

(Ne)obyčejné zavařovací sklenice

Vezměte si takové zavařovací sklenice. Těch máme doma obrovské množství, a přitom se dají využít i jinak, než na nakládání oblíbeného pokrmu. Zkuste je vzít a natřít na bílo, nebo je polepit zajímavými třpytkami a dozdobit mašlí, dovnitř vložit svíčku a zapálit. V tu ránu máme vánoční atmosféru jako vyšitou, to vše za pár korun a s minimálním úsilím.

ddasdaaaaa

Jednoduchá sklenice se promění ve vánoční lucerničku během chvilky. Zdroj: hative.com

Přečtěte si také tyto články:

Vánoční dekorace: Vede příroda, měď a něžné tóny

Venkovní dekorace snadno a rychle

Přejete si originální venkovní dekorace, ale nevíte jak na ně? Přitom je to tak jednoduché. Vezměte si třeba staré lucerny a naplňte je ozdobami různých tvarů i barev, dodejte větvičky a mašle – a je hotovo. Nebo si vezměte starý žebřík, postavte ho kamkoliv – třeba ke dveřím – a doplňte zajímavými ozdobami, přírodními materiály a mašlemi. V tu ránu je jedinečná výzdoba hotová. Nemusí vás to stát ani moc peněz. Stačí trochu nápadu, kreativity, různé staré a nepotřebné materiály a věci ze zahrady.

picmonkey-collageddd

Nezapomeňte na venkovní prostor – i ten si zaslouží vánoční výzdobu. Zdroj: titicrafty.com, elledecor.com

I z běžných recyklovatelných věcí se dají vyrobit zázraky

Využijte i takové předměty, které máte doma a které by se podle vás hodily zdánlivě spíš do koše. Vezměte si víčka z lahví, nebo samotné lahve a vytvořte sami nebo třeba i s dětmi nezaměnitelné dekorace na stůl nebo na vánoční stromeček. Využít se dá téměř cokoliv a jakkoliv vás napadne.

picmonkey-collage2

Víčka od lahví, lahve a jiné zdánlivé nevyužitelné věci si zaslouží druhou šanci, třeba jako skvělá vánoční dekorace. Zdroj: hative.com

Podívejte se na skvělé video, ve kterém se dozvíte, jak na dekorace z recyklovatelných věcí: 


Zdroj úvodní fotografie:  stubbornlycrafty.com
Zdroj miniatury: thekimsixfix.com
Zdroj videa: youtube.com

Veronika Hájková

Veronika Hájková

Autorka je absolventka vysoké školy, pocházející z historického města Kutná Hora. Redaktorka v sekci Design a Literatura, kavárenská povalečka a milovnice dobrého vína. Největším snem je navštívit Island, nebo San Francisco.

Zanechte komentář