S ilustrovaným Potterem do světa kouzel už podruhé

Literatura / 26.11.2016

Rok se s rokem sešel a je tu již druhý ilustrovaný díl potterovské série – tentokrát Harry Potter a Tajemná komnata. 

Ilustrovaný Potter se vám zamlouvá a slyšíte o něm poprvé? Přečtěte si naši recenzi na první díl v novém ilustrovaném vydání z loňského roku.

Potterovský podzim

Letošní podzim je na potterovské události více než bohatý! Začněme samozřejmě zbrusu novou divadelní hrou Harry Potter a prokleté dítě, jejíž scénář vyšel v knižním vydání i v českém překladu v září (a my jsme na něj samozřejmě napsali recenzi). Pokračovalo to třemi e-knihami, které jsou zatím k dostání jen v anglické verzi na stránce Pottermore (nebo si můžete přečíst fanouškovský překlad) a které pojednávají o nejrůznějších zajímavostech o životě v Bradavicích a o postavách celé ságy a které si dosud vážená JKR syslila v šuplíku. A pak je tu samozřejmě událost podzimu, první díl filmové pentalogie Fantastická zvířata a kde je najít, který vtrhl v půlce listopadu do kin.

hp6

S obrázky již podruhé

Ilustrované vydání druhého dílu ságy o Harrym Potterovi tak ve všech těch událostech tak trochu zapadlo – a to je hrozná škoda. Tahle luxusní edice je totiž více než ideálním vánočním dárkem pro každého pottermilce a věřte tomu, že pod stromečkem bude vypadat více než krásně. I napodruhé se totiž Jimu Kayovi podařilo vytvořit něco naprosto unikátního.

hp1

Kniha je proložena velkým množstvím celostránkových i drobnějších ilustrací, které se od sebe stylově občas extrémně liší – Kay dokáže zachytit jak pohádkovou nevinnost Tajemné komnaty, tak i nastupující temné tóny, které budou s dalšími díly jen a pouze zesilovat. Díky jeho výtvarným schopnostem získává příběh kouzelnického školáka další rozměr – místa a postavy už nemají jen filmovou podobu a tu, kterou si vy sami vytváříte v hlavě – Kayovy kresby jsou naprosto okouzlující a jistě vaši představu o tom, jak to ve Škole čar a kouzel v Bradavicích vlastně vypadá, nesmazatelně ovlivní.

hp2

Jedinou nevýhodou tohoto vydání je tak asi jeho velikost – kniha má čtvercový formát a když ji člověk drží, po chvíli ho začnou pěkně bolet ruce. Což se nejspíš s narůstající tloušťkou dalších dílů bude jen stupňovat. Navíc není úplně šťastné rozložení textu do dvou sloupců, klasické celostránkové se čte tak nějak lépe. To ale pouze hledám mouchy na komplexně dokonalém díle.

hp5

 

Text knihy zůstává stejný jako v původním vydání, překlad se neměnil a čtenář si tak může stále vychutnat zvučnou češtinu pana Vladimíra Medka, který dal Harrymu jeho nezapomenutelnou podobu.

Za všechny pottermilce musím říct – nemyslete si, že tenhle dárek potěší jen ty nejmenší, kteří si budou moci u čtení prohlížet navíc ještě obrázky. My, kteří jsme s Harrym vyrůstali a máme ho hluboko pod kůží, budeme snad ještě nadšenější. Fakt.

hp4

Udělejte si tedy radost a po Tajemné komnatě s ilustracemi Jima Kaye rozhodně sáhněte. Kochejte se. Hodně knihu foťte. A pak se mnou pojďte čekat na další díl.

V recenzi jsme pro vás vybrali jen pár ilustrací jako ochutnávku toho, co vás čeká – nejlepší je vidět to všechno na vlastní oči. Pokud toužíte po komplexnějším prolistování celého díla, mrkněte se na toto video:

hp2

Harry Potter a Tajemná komnata – ilustrované vydání

Autor: Joanne Kathleen Rowlingová

Ilustrace: Jim Kay

Nakladatelství: Albatros, 2016

Žánr: fantasy

Více informací najdete na stránkách nakladatele.

Zdroj všech fotografií: Kateřina Stupková, Generace 21

Zdroj videa: YouTube, kanál Albatros Media

0 100 100 1
100%
Average Rating

Harry Potter a Tajemná komnata - ilustrované vydání

Řekněme si to na rovinu, žádnému dílu ze série o Harrym Potterovi bych nedala méně než sto procent. A ještě s těmi ilustracemi to vychází tak na 150 %. Všechno nad stovku si tedy sami představte a prostě si touhle knížkou udělejte radost.

  • 100%
Kateřina Stupková

Kateřina Stupková

Studentka žurnalistiky, filmová fanynka i knižní nadšenec, milovnice kávy, čokolády a horkého letního počasí, seriálů, návalů kreativity i prolenošených odpolední.

Zanechte komentář