Bez jablka: Příručka pro přežití ve vztahu

Literatura / 16.12.2016

Svět se mění a s ním i lidé. A vztahy mezi nimi. A jaký vztah by mohl být v tomto ohledu výmluvnější než ten mezi mužem a ženou.

Michelle
Je blogerka, copywriterka, markeťačka a královna sociálních sítí. Ráda čte, píše blog, o kterém jsme již také psali a vysedává po kavárnách.

Miloš
Pisatel, skaut a sociolog. Rád filozofuje, debatuje a toulá se po pražských zákoutích.

Michelle Losekoot a Miloš Říha jsou dva vlastně docela obyčejní třicátníci. Miloš ženatý, Michelle rozvedená. Společně stáli za projektem Setkávání. Už rok píší blog Bezjablka.cz, na který společně přispívají krátkými sloupky právě na téma vztahu mezi mužem a ženou. A letos se rozhodli převést tento blog do knižní podoby.

„Alkohol je prý metla lidstva.“

„Alkohol je prý metla lidstva.“

Kniha obsahuje 55 kapitol pojednávajících o 55 různých rovinách a tématech, která se ve vztahu často řeší. Namátkou třeba Hubnutí, Holení, První sex nebo Dovolená. Každá kapitola se pak skládá z jedné stránky Michellina a jedné stránky Milošova pohledu na věc. Jsou to všechno prakticky kratičké, jednostránkové úvahy inspirované životem a dobou, ve které žijeme.

Jako ze života

224 stránek knížky mi uteklo jako voda. Ke každé kapitole náleží výstižná ilustrace od Barbory Balgové, která nenásilně podtrhuje příslušné téma. Už dlouho se mi nestalo, že bych se v nějaké knížce takhle našla. Témata jsou do jednoho brána ze všedního života a člověk by myslel, že už se na nich nedá nic nového najít, Michelle s Milošem mě však vyvedli z omylu. Obyčejné, každodenní situace, které jsou někdy k vzteku, někdy dokonce až k pláči, v sobě skrývají víc vtipu, než je na první pohled patrné. Na všechno v životě se prostě musí jít s nadsázkou! A holky, když vám chlap v něčem odporuje, vmeťte mu do obličeje porod a menstruaci.

Otázku věku partnerky začínají muži řešit už na základní škole!

Otázku věku partnerky začínají muži řešit už na základní škole!

Realita bez příkras

Jelikož jsem pravidelnou čtenářkou již zmiňovaného blogu a Michelle pronásleduji na všech sociálních sítích, měla jsem poměrně jasnou představu, co od knihy čekat. Všech 55 kapitol dokazuje, že ženy jsou z Venuše, zatímco muži z Marsu. Celé je to absolutně upřímné, bez obalu, zkrátka realita podaná tak, jaká skutečně je. Vlastně bychom knihu možná měli všichni povinně fasovat ve chvíli, kdy se začneme víc zajímat o randění. Ušetřilo by nám to pak spoustu problémů a nedorozumění. Muži by věděli, že to, co oni považují za absolutně nepodstatné, jsme my ženy schopné řešit několik hodin. A my bychom naopak věděly, že světlo při sexu chcete mít proto, že se vám líbí to, na co koukáte, tedy my.

„Jet se svým klukem poprvé na dovolenou je velká zkouška. “

„Jet se svým klukem poprvé na dovolenou je velká zkouška. “

Blog, resp. kniha vlastně podává souhrn všeho, o čem bychom měli mluvit se svými partnery, ale dost často nám v tom brání stud, a tak raději mlčíme a tápeme. Rozhodně se kniha nemůže, a snad ani nechce, řadit mezi intelekt povznášející díla, ale jako oddychové čtení, u kterého se zasmějete a chvílemi si říkáte „tohle je přesně jako u nás!“, rozhodně poslouží velmi dobře. Jako tip na dárek pro jedince, kteří o svém vztahu nemluví vždy s růžovými brýlemi na očích, ale řeší každodenní nástrahy života ve vztahu, je Bez jablka ideální volba. A nebo se do ní můžete začíst třeba na dovolené. Až budete mít dost svého partnera.

Bez Jablkabez_jablka

Autor: Michelle Losekoot, Miloš Říha

Ilustrace: Barbora Balgová

Rok vydání: 2016

Nakladatelství: Motto

Počet stran: 224

Více informací najdete na stránkách nakladatelství.

Zdroj fotografií: Lucie Dlouhá, Generace 21

0 88 100 1
88%
Average Rating

Pohodová knížka, naprosto ideální k odpolednímu čaji nebo kávě, zkrátka když člověk potřebuje vypnout a trochu se pobavit.

  • Hodnocení na Databázi knih
    88%

Štítky

Lucie Dlouhá

Lucie Dlouhá

Zanechte komentář