5 důvodů, proč si pořídit nejlepšího přítele člověka

V obraze / 22.12.2016

Autor:

Pes, zvíře, které si získalo srdce mnoha lidí a které označujeme jako ‚nejlepšího přítele člověka‘. Jak se to tomuhle čtyřnohému tvorovi povedlo?

Tohle roztomilé zvíře, ať už jakékoli rasy, vám do života vnese spoustu nových věcí, a odkloní ho tak od běžné rutiny. Pokud nechcete vašeho mazlíčka vozit po výstavách a chcete ho mít spíše pro radost, není od věci pomoci těmto zvířatům a dát domov těm, kteří ho nemají. Přestože se jistě v útulcích snaží, nemusí tam být vždy ideální podmínky a v některých chovných stanicích se ani o psy nepečuje tak, jak by se mělo.

Nekupuj. Adoptuj! je projekt, který se snaží o vyřešení situace opuštěných psů a koček v České republice.logo_new

Pokud se tedy někdy pro koupi pejska rozhodnete, zkuste zajít nejdřív právě do těchto míst, jestli zrovna tam není přímo ten ideální pro vás.

Čím by vás ale mohl váš nový domácí mazlíček (ne)mile překvapit?

Donutí vás chodit ven

Pokud nemáte zrovna velkou zahradu (a i přesto, že ji máte), bude vás váš nový domácí mazlíček každý den svými způsoby přemlouvat, abyste ho vzali na ne-až-tolik krátkou procházku. A pokud s ním budete chodit na procházky pravidelně ve stejný čas, za nějakou dobu ho najdete právě v tu určenou chvíli přede dveřmi, připraveného jít ven. Každodenní procházky ale vašemu zdraví neuškodí, naopak, pejsci myslí i na vás!

Vždycky jsou tu pro vás

Je sice docela možné, že nemá na vybranou, nicméně váš pes si vás vždycky vyslechne – a je to skvělý posluchač. Neskáče vám do řeči (protože nemůže) a jeho reakce vás neurazí (protože na vás pravděpodobně skočí a začne vás olizovat nebo bude chtít podrbat).

Hned po jezení a ztřeštěném pobíhání je nejoblíbenější činností tohoto zvířete prostě ležet. Takže může být i příjemným společníkem na gauči. A pokud patří mezi ty chlupatější rasy, může vás i zahřát!

Jsou roztomilí!

A to i když vám třeba roztrhají boty. Na takové stvoření se totiž nemůžete zlobit dlouho a už vůbec ne, když po vás hodí ten svůj „jsem přece jenom zvíře“ pohled. S tím už prostě nelze nic udělat…

8639418697_6137e18310_k

Kdo by nechtěl psa?

Myslí i na váš sociální život

Kolik lidí se seznámí na procházce se psy? Spousty! Začíná to většinou otázkou ohledně jména, rasy nebo věku psa, pokračuje tím, že je nádherný – a pak následují někdy i sáhodlouhé rozhovory o všem možném.

Na druhou stranu, pokud se vašemu pejskovi někdo nezdá, dává to dost silně najevo, v těch lepších případech pouze štěkotem či vrčením.

Doma budete vždy vítáni a nikdy nebudete sami

Pokaždé, když se vrátíte domů, bude na vás pejsek nadšeně štěkat a vrtět ocasem, protože celý den myslel prakticky jenom na vás. A naopak vy se máte při příchodu domů na co těšit!

Zdroj všech fotografií: foter.com

Zdroj videa: youtube.com

Tereza Malá

Tereza Malá

Studentka víceletého gymnázia, jejíž srdce si získaly knihy. Miluji podzim, psaní, hudba je mi blízká a pro čokoládu udělám téměř cokoliv.

Zanechte komentář