Tři tipy na výlet, které můžete spojit s ochutnávkou piva

Cestování / 30.11.2016

Autor:

Spojení turistiky s ochutnávkou specialit v některých minipivovarech bývá balzámem pro tělo i duši. Přinášíme vám hned tři tipy, kam vyrazit.

To, že Češi patří mezi největší spotřebitele piva, se ví. V posledních několika letech se začaly otevírat i minipivovary a městské pivovary, kde svým návštěvníkům podávají vlastní pivní speciality. Takovou ochutnávku si ale musíte zasloužit. Jelikož minipivovarů a podobných podnikům s dobrým občerstvením je hodně, vybrali jsme pro vás pár tipů. Kam se tedy můžete vydat na výlet, abyste se mohli odměnit?

Chomoutovské jezero. Umíte si jeho představit v podzimních barvách? Zdroj: Wikimedia Commons

Chomoutovské jezero. Umíte si jeho představit v podzimních barvách? Zdroj: Wikimedia Commons

Chomoutov – exkurze i ochutnávka

Součástí města Olomouce je městská část zvaná Chomoutov. Pokud se budete procházet po Olomouci, zavítejte i do Chomoutova. Proč? Přímo v přilehlé části hanácké metropole se nachází Chomoutovské jezero. Zajímavostí je, že je rozděleno na dvě části. Větší část jezera je ve tvaru trojúhelníku, na kterém se nachází zalesněné ostrovy. Původně sloužilo jezero k těžbě štěrkopísku.

Odtud se můžete vydat do místního pivovaru, který nabízí vlastní pivo Chomout. A nejen to. Mimo jiné si zájemci užijí i exkurzi, kde se dozví o výrobě piva a činnosti již zmiňovaného pivovaru. Prohlídky se konají od pondělí do pátku v čase od 10.00 do 18.00 hodin. Ceny exkurze se pohybují v rozmezí 100 až 750 korun. Více informací o tom, co vás tam čeká, se dozvíte na webových stránkách pivovaru .

I když už je chladno, proč si nevychutnat nějakou tu pivní specialitku? Zdroj: Nela Rájová, Generace 21

I když už je chladno, proč si nevychutnat nějakou tu pivní specialitku? Zdroj: Nela Rájová, Generace 21

Dvůr Králové nad Labem nabízí i pohled na Betlém

Když se řekne Dvůr Králové nad Labem, spoustě lidí se vybaví zoologická zahrada. Ta ovšem není jediným cílem turistů. Projít si můžete například sochařskou rezervaci, která nese jméno Braunův Betlém. Betlémem i okolím Kuksu vede naučná stezka „Půjdem spolu do Betléma“, která má celkem dvacet zastávek. Zde máte jedinečnou šanci si prohlédnout sochy Matyáše Bernarda Brauna.

V blízkosti sochařské rezervace Braunův Betlém si můžete projít Křížovou cestu, kterou tvoří patnáct soch ztvárňujících naděje a utrpení člověka. K této stezce vás dovede mimo jiné i naučná trasa „Půjdem spolu do Betléma.“ Neláká vás to? Nevadí! V centru města na vás čeká například Městské muzeum.

Exkurze Tambor

Samozřejmě ani Dvůr Králové nad Labem nezapomíná na turisty a milovníky piva. Proto je pro vás připravený místní pivovar Tambor, kde si můžete zarezervovat i exkurzi. Cena pro dospělého člověka je 130 korun, pro studenty pak 110 korun. Další informace o pivovaru Tambor a kontakt pro rezervaci najdete na jejich webových stránkách

Do Mikulova nejen na víno, ale i na Mamuta a památky

Jižní Morava přitahuje turisty především v létě, kdy je teplo. Proč však jihomoravské město Mikulov nenavštívit i na podzim? Můžete si projít památky nebo jen tak splynout se zdejším životem. Chladné počasí vás několikrát vžene do vinných sklípků, kaváren, restaurací nebo do pivovaru na specialitu zvanou Mamut.

Tip Generace 21: Přemýšlíte o návštěvě Mikulova? Přečtěte si náš dřívější článek o tom, co Mikulov skrývá

V České republice existuje nespočet minipivovarů, městských i velkých pivovarů. Většinou bývají v místech, kde můžete navštívit památky nebo jiná turistická místa. Každý má rád něco jiného. Někteří pivu neholdují, jiní vyhledávají pivní speciality. Pro ty z vás, kteří máte rádi pivo a vyhledáváte spíše minipivovary, je tu dobrá zpráva! V případě, že si uděláte výlet do Olomouce a okolí, můžete se stavit i do tzv. pivotéky a vybrat si tu svou pivní specialitu.

Zdroj úvodní fotografie:Nela Rájová, Generace 21

Zdroj miniatury:Wikimedia Commons

Nela Rájová

Nela Rájová

Zanechte komentář