Domácí kváskový chléb: 7 pádných důvodů, proč si jej zamilujete

Na talíři / 17.11.2016

Vůně čerstvého chleba linoucí se z vaší trouby je prostě nepřekonatelná. Není to však jediný požitek, který z výroby domácího kváskového pečiva budete mít.

Nedávno jsem se v rámci vystoupení ze své komfortní zóny (což je cíl, který jsem si pro letošní podzimní a zimní období vytyčila), zúčastnila kurzu pečení kváskového chleba. Výsledkem byla láska na první ochutnání, nadšení a také vyvedení z omylu – vlastnoruční pečení domácího chleba nemá s nekomfortem ve skutečnosti nic moc společného. Naopak – je to luxus, který si však může dovolit každý z nás. Snadno mu propadnete i vy. Ptáte se proč?

1/ Myslete na své zdraví

Ve srovnání s droždím můžeme kvásek označit za našemu tělu prospěšnější. Když navíc zohledníme množství všemožných aditiv, která naleznete ve složení kupovaného pečiva, není nejspíš o výhodách domácího kváskového chleba pochyb. Jednoduše přesně víte, co do něj dáte.

Pro většinu z nás je kváskový chléb také snadněji stravitelný. Díky dlouhé fermentaci jej lépe snáší i lidé citliví na lepek, samozřejmě ale můžete připravit i čistě bezlepkovou variantu.

Složení těsta máte plně pod kontrolou.

Složení těsta máte plně pod kontrolou.

2/ Buďte na sebe právem hrdí

Jak jsem již zmínila, pečení chleba není až tak těžké, jak se může ze začátku zdát. Prvních pár pokusů možná nebude úplně podle vašich představ, ale až vše vychytáte, můžete se právem poplácat po rameni. Zároveň se jedná o dovednost, která podpoří vaši pověst dobré hospodyňky, a může tak znamenat plusové body například před všetečnou tchyní.

3/ Domácí mazlíček v lednici

Pokud vás vaše představivost právě vyděsila nějakou morbidní představou, zůstaňte klidní – stále se bavíme o kvásku. Protože se však o kvásek musíte pravidelně starat, opatrovat jej a dokrmovat ho moukou a vodou, můžete si k němu vytvořit podobný vztah, jako máte třeba s vaší rybičkou. Vymyslete mu originální jméno a pečujte o něj s láskou.

Kvásek musíte pravidelně dokrmovat.

Kvásek musíte pravidelně dokrmovat.

4/ Terapeutické sezení v kuchyni

Dělání všechny smutky zahání, zpívá se v jedné známé písni. A je to léty ověřená praxe! Uklidňující účinek hnětení těsta, rozptýlení nežádoucích myšlenek i nadšení z tvůrčí činnosti – to vše velkou měrou přispěje k vaší psychické pohodě. A až bude dílo dokonáno, něco dobrého k snědku taky rozhodně není k zahození.

5/ Nezávislost na systému

Pečení z kvásku má dlouholetou tradici, v dnešní době hypermarketů se mu však věnuje již málokdo. Pokud si ale chcete udržet určitý odstup a mít pocit větší samostatnosti, domácí pečení pro vás bude ideální. Nebudete na nikom závislí a i když budou zavřené obchody, máte-li doma kvásek, mouku, vodu a sůl, jste za vodou.

6/ Neplýtvejte

Domácí chléb je taková popelnice na všechny zbytky, samozřejmě v dobrém slova smyslu. Lze do něj zakomponovat cokoliv od přebytků vařených brambor, mrkve či dýně, po různá semínka, oříšky či vločky. Ve výsledku se vždy bude jednat o originální kousek, stačí se jen tvářit, že přesně tak váš původní záměr vypadal.

Vlastnoručně vyrobenému chlebu se jednoduše nic nevyrovná!

Vlastnoručně vyrobenému chlebu se jednoduše nic nevyrovná!

7/ Dopřejte si nenapodobitelnou chuť

A ten nejpádnější argument na konec. Domácí kváskový chléb je prostě chuťovým zážitkem! Je mírně nakyslý, hutný a chuťově plný. Všem vašim oblíbeným kombinacím „co dům dal“ dodá úplně jiný rozměr.

Kam jít pro radu? Mnou osvědčené tipy:

Zkoušeli jste někdy kváskový chléb péct? Podělte se s námi o své zkušenosti v komentářích!

Zdroj úvodní fotografie: pexels.com

Zdroj fotografií v článku: Adéla Svobodová, Generace 21

Adéla Svobodová

Adéla Svobodová

Vaření i psaní jsou společně se sportem jedny z mých nejoblíbenějších způsobů seberealizace. A protože se řídím heslem "Dělej víc věcí, které tě dělají šťastnou!", stala jsem se součástí tohoto portálu. Vždy budu ráda za Vaše komentáře, připomínky či nápady.

Zanechte komentář