Weekly: legendární Pixies míří do Prahy!

Hudba / 14.11.2016

Přinášíme vám výběrový přehled zajímavých hudebních akcí na 46. týden roku 2016. 

Cigarettes After Sex

Kde: Praha, Rock Café
Kdy: 14. listopadu
Vstupné: Vyprodáno

Snový ambientní pop se pomalým tempem line z hudebních nástrojů americké kapely Cigarettes After Sex. V jeho celkovém provedení můžete slyšet inspiraci tvorbou popkulturních klasiků jako jsou Velvet Underground nebo Bob Dylan. Tematicky se věnuje především nešťastně zamilovaným. Kapela Cigarettes After Sex v současnosti pracuje na přípravě debutového LP, které by mělo vyjít na konci letošního roku.

Jake Bugg

Kde: Praha, Lucerna
Kdy: 16. listopadu
Vstupné: 802 Kč
Zpěvák a skladatel Jake Bugg vydal v červnu album s názvem On My One, na které složil všechny skladby a sám také nahrál většinu nástrojů. Základním žánrovým kamenem desky je blues, oblíbený žánr písničkáře. Jednotlivé skladby se ale nechávají inspirovat také v soulu, konkrétně píseň Never Wanna Dance, ale i například ve funkových rytmech, které můžeme obdivovat na singlu Gimme The Love.

Merchandise

Kde: Praha, Café V lese
Kdy: 16. listopadu
Vstupné: od 213 Kč
Floridští Merchandise vydali v září první album ve své nové sestavě. Kapela desku představí v Café V lese.

Digitalism

Kde: Brno, Praha
Kdy: 16. a 19. 11.
Vstupné: od 426 Kč
Německé duo Digitalism zahraje svůj elektro-house s indie a nu-rave prvky ve dvou českých městech. Ve středu vystoupí se svojí audiovizuální show v brněnské Flédě a v sobotu představí novou studiovou desku Mirage v pražském klubu Roxy. Je to už deset let, kdy duo JenceIsmail, vystupující pod jménem Digitalism, vydalo singl Zdarlight a tím přineslo do elektro-housu originální a progresivní přístupy.

Royal Republic

Kde: Praha, Lucerna
Kdy: 17. listopadu
Vstupné: od 372 Kč
V České republice není kapela Royal Republic žádným nováčkem. Letos se představila na hudebním festivalu Rock for People, minulý rok měli fanoušci možnost slyšet rockovou švédskou partu na Brněnském Čarodějálesu. Tento týden se k nám čtveřice vrací a prostory Lucerny rozezní garážovým rockem svého čtvrtého studiového alba Weekend Man, které se nese v energetickém a nespoutaném duchu.

Pixies

Kde: Praha, Forum Karlín
Kdy: 17. listopadu
Vstupné: 1169 Kč
Legendární Pixies na svém světovém turné nevynechají ani Prahu! Připomeňme si tvorbu kapely jejich pravděpodobně nejznámější skladbou Where Is My Mind.

Asaf Avidan

Kde: Praha, MeetFactory
Kdy: 18. listopadu
Vstupné: 888 Kč
Izraelského hudebníka Asafa Avidana nejspíš znáte díky jeho nejslavnějšímu hitu Reckoning Song (One Day), jehož neoficiální remix má na youtube přes 184 miliónů zhlédnutí. Remix je obohacen o prvky elektronické hudby, kterou ale Asaf Avidan ve své originální tvorbě nevyužívá. Na jeho koncertním turné s názvem Into the Labyrinth doprovodí svůj charismatický a jedinečný hlas pouze kytarou.

Metrik

Kde: Praha, Roxy
Kdy: 18. listopadu
Vstupné: 225 Kč
Producent Metrik na hudební scéně poprvé zaujal svými liquid funkovými melodiemi. Netrvalo to dlouho a přiklonil se k drum and bassové hudbě, ve které si vysloužil uznání jako jeden z nejlepších DnB umělců. V současnosti sklouzává ke kvalitním mainstreamovým hitovkám. Všechny tři směry jsou patrné na jeho nejnovější desce Life/Thrills. Album vyšlo pod záštitou Hospital Record stejně jako jeho úspěšný debut Universal Language z roku 2014.

Russian Circles + Helen Money

Kde: Praha, Lucerna
Kdy: 20. listopadu
Vstupné: 446 Kč
Mike Sullivan, Dave Turncrantz, Brian Cook – tato tři jména se skrývají pod americkým hudebním projektem Russian Circles. Kapela se věnuje čistě instrumentálnímu pojetí hudby a ve své tvorbě preferuje především tóny post-metalu a post-rocku. Během pátečního večera vystoupí v Lucerně také cellistka Helen Money, která hostovala na některých skladbách Russian Circles. Hudebnice nyní vydala velmi osobní album Become Zero, které sepsala krátce po smrti svých rodičů.

The Lumineers

Kde: Praha, Lucerna
Kdy: 20. listopadu
Vstupné: Vyprodáno
Folková kapela The Lumineers se představí poprvé v Praze. Jako předskokan vystoupí kanadský zpěvák a skladatel Bahamas.


Zdroj miniatury: facebooková stránka Jake Bugg
Zdroj úvodní fotografie: Wikimedia Commons, autor Sachyn Mital
Zdroj videa: www.youtube.com

Lucie Tlustošová

Zanechte komentář