Na semestr do Kanady aneb Poslední dny v zemi javorového listu (6.díl)

Cestování V obraze / 20.11.2016

Poslední díl série Na semestr do Kanady bude plný fotografií z mého cestování a zkušeností, kterých jsem nabyla. 

Měsíc červen byl ve znamení cestování! Přestože mě ve škole čekaly závěrečné zkoušky, hlavu jsem si s nimi moc nelámala a snažila jsem si užívat každé chvíle, kterou jsem strávila na cestách. (A vůbec vlastně každé chvíle, kdy jsem ještě byla v Kanadě.) První zastávka byla v Ottawě, o které jsem vám psala v minulém díle.

Každý správný hokejový fanoušek musí do Toronta!

Ptáte se proč? Přece kvůli Hokejové síni slávy! Nejsem přímo fanynka a popravdě hokeji moc nerozumím, ale síň slávy jsem nevynechala – i když bylo celkem komplikované najít vstup dovnitř.

Lidé se zde můžou vyfotit jak u Stanley Cupu, tak u dresu Jaromíra Jágra nebo Sydney Crosbyho. Všechny úspěchy Čechů – od úplných počátků až po současnost – jsou zde zvěčněny a musím říct, že na sebe můžeme být náležitě hrdí.

This slideshow requires JavaScript.

Kromě rozepsané historie a dresů slavných hráčů je zde také malinkaté kluziště, kde můžete střílet do interaktivního plátna s brankou a otestovat tak své hokejové schopnosti. Dále máte šanci si v malém studiu vyzkoušet, jak by vám to šlo jako sportovnímu reportérovi – já jsem se v síni slávy nenudila, takže hokejoví fanoušci by byli jako v nebi!

Toronto, věž, CN Tower, Kanada

Podle téhle tabulky se nemusíte bát, že byste podlahou propadli!

Kromě síně slávy se v Torontu nachází další zajímavé atrakce – věž CN Tower a Ripley’s Aquarium. 

CN Tower je telekomunikační a turistická věž, která nabízí výhled na Toronto nejen z oken vyhlídkové terasy, ale i skrz skleněnou podlahu!


CN Tower v kanadském Torontu je třetí nejvyšší stavbou světa. Se svou výškou 553,33 metrů byla dokonce nejvyšší volně stojící stavbou s veřejně přístupnou vyhlídkovou plošinou na světě, ale v roce 2007 ji předběhla Burdž Chalífa v Dubaji se svými 828 metry.

Ripley’s Aquarium je velké, zajímavé a interaktivní akvárium plné žraloků, medúz, rejnoků, klaunů očkatých a dalších ryb, které člověk ani pořádně nezná! Akvárium se nachází hned pod CN Tower, takže se to dá vzít všechno při jednom!

Vodopádová hranice mezi Amerikou a Kanadou

Řeč je o slavných Niagarských vodopádech. Byla to už moje druhá návštěva tohoto kouzelného místa a uchvátila mě stejně jako před dvěma lety. „Prší“ na vás už z dálky a i pláštěnky přijdou vhod. Americké vodopády jsou podstatně menší než ty obrovské kanadské a po celou dobu, kdy svítí sluníčko, se můžete kochat i krásnou barevnou duhou.

vodopády, Kanada, Amerika

Pohled na neskutečně silný vodní proud Niagáry uchvátí každého. Síla, velikost a krása – takhle bych popsala Niagarské vodopády.

K Niagárám plují i vyhlídkové lodě, které se k vodopádům přibližují, jak nejvíce to jde (tady už je pláštěnka opravdu nutností).

Pozor, vstupujete na vlastní nebezpečí

Abychom já, můj bratr a tatínek měli něco i z přírody a nechodili pořád po městech, navštívili jsme hned tři parky – Hamiltonský African Lion Safari Park, Parc Omega v Québecu a Marineland nedaleko Niagár.

Do afrického safari parku se vjíždělo buď vlastním autem, nebo autobusem velikou branou, která nesla nápis: Vstup na vlastní nebezpečí. Vjíždíte totiž do velkého prostoru, kde se zvířata volně pohybují. Na kapotu vám skočí opice, cestu před vámi přeběhne antilopa, lvíče se bude chtít dostat co nejblíž… Okna máte mít zavřena, jinak se taky může stát, že vás klovne pštros (v tom lepším případě).

This slideshow requires JavaScript.

Kromě jízdy autem mezi nosorožci a žirafami po volném prostranství nabízí park také různé programy během dne, například koupání slonů.

Co k tomu dodat – sedět jen pár metrů od koupajících se slůňat je opravdu úžasný zážitek. A k tomu vám pakoni, lvi, gepardi a skotačící opice zaručí, že se budete cítit opravdu jako na safari!

Krmení divoké zvěře

Park Omega už je spíše zaměřený na lesní zvěř než na tu ze safari. Funguje však na stejném principu – do areálu vjíždíte autem mezi volně pobíhající zvířata, jako jsou jeleni, srnky a divočáci. Ta nebezpečnější jsou za ohradou – medvědi a vlci. Zatímco v Safari parku musela být okna zavřená, v Omega parku můžete z oken zvířata krmit! 

Nejkrásnějším zážitkem z parku kromě krmení bylo také vidět dvanácteráka, který se mi uklání.

This slideshow requires JavaScript.

Vodní svět, kempování a oslavy Dne Kanady

Posledním parkem ze seznamu je Marineland. Ten se zabývá vodním světem a představeními s delfíny, lachtany a běluhami. Atmosféra při vodní show je skvělá, a pokud v horkých letních dnech sedíte na tribuně v prvních řadách, dočkáte se i svěžího ošplouchnutí.

V takové vodní ZOO nechybí ani kosatka a obrovský mrož! A pokud už vás obcházení akvárií bude nudit, můžete si zajít i na menší horskou dráhu nebo jinou pouťovou atrakci. Ovšem jestli na kolotoče moc nejste, jděte třeba do vedlejšího areálu krmit jeleny! 

This slideshow requires JavaScript.

Přestože po zážitcích se všemi zvířaty můj tatínek s bratrem odletěli, já jsem s přírodou ještě nekončila. Týden před odletem jsem se se svou hostitelskou rodinou vydala kempovat do Gatineau parku za Ottawou. Strávili jsme tam 2 noci, přespávali jsme v jurtě, večer nad rozdělaným ohněm opékali Smores a koupali se v jezeře. Určitě si říkáte, že je to pěkná tečka za celým pobytem. Jenže to ještě nebyl konec.

Rovnou z kempu jsme totiž jeli oslavit Den Kanady do Ottawy! A to byla teprve ta sladká třešnička na dortu! Oslavy jsou to veliké a nikdy jsem neviděla tolik lidí (šťastných a veselých lidí) pohromadě.

Co všechno mi celý pobyt dal?

Zlepšení jazyka je samozřejmost. Když jsem z Kanady odlétala, lidé se mě ptali, co budu v Evropě dělat, a já jim odpovídala, že letím domů. Na jejich tváři se okamžitě objevil překvapený a udivený výraz, protože si mysleli, že podle toho, jak mluvím, musím být místní. Měla jsem z toho obrovskou radost.

Našla jsem si mnoho dobrých přátel. Ne jenom ty z Kanady, ale i z Mexika, Brazílie a Francie. Naše parta zahraničních studentů se pár dní před odletem sešla a rozloučili jsme se, jak se patří. Asi nemusím zmiňovat, že se to neobešlo bez slz.

Naše mezinárodní parta.

Naše mezinárodní parta.

Naučila jsem se samostatnosti. Je ze mě ostřílená holka, která se ve světě neztratí a která se na nějaký ten čas obejde bez kontroly rodičů. Mám zkušenosti, které můžu v životě využít a poslat dál. Člověk se cestováním po světě vzdělává. Poznala jsem spoustu míst, na která se někteří lidé nemohou dostat. A za to jsem neskutečně vděčná. I když celá zkušenost trvala jenom půl roku, dojmů ve mně pořád zůstává spoustu. 

Doufám, že jste si aspoň prostřednictvím mých článků dokázali představit, jak skvěle jsem se měla a prožívali jste tu radost se mnou.

Zdroj všech fotografií: Eva Cholevíková, Generace 21

Zdroj miniatury: barnimages.com

Eva Cholevíková

Ambiciózní mladá dívka, která má ráda výzvy. Motto: "Všude dobře, tak proč zůstávat doma!"

Zanechte komentář