Projeďte se magistrálami aneb Cesta z Moskvy do Pekingu

Cestování / 24.11.2016

Autor:

Několik dní strávených ve vlaku a nezapomenutelná cesta z Ruska do Číny. Co všechno můžete vidět během své cesty?

I cesta vlakem může být příjemná a plná cestovatelských zážitků. Například Transsibiřská magistrála vás provede RuskemTransmongolská zase přes Mongolsko, kde se napojuje na čínskou železniční trať směrem do Pekingu. Obě tyto trati se spojují v ruském městečku Ulan-Ude, odkud se dostanete až do Číny. Během celé jízdy projíždíte městy, která vám nabídnou památky, kulturu i zábavu.

3 místa, která můžete navštívit během cesty Transsibiřskou magistrálou

Transsibiřská magistrála vede přes Rusko, a to z Moskvy do Vladivostoku. Pokud se rozhodnete jet do Pekingu, vynecháte několik ruských míst a z města Ulan-Ude pojedete Transmongolskou magistrálou. Než se však napojíte na tuto trať vedoucí do Pekingu, čeká vás několik desítek známých i méně známých míst v Rusku. Některá však stojí za návštěvu. My vám představíme tři tipy, kam se můžete vydat.

Než vyjedete z Moskvy, podívejte se do centra a projděte si Rudé náměstí.

Než vyjedete z Moskvy, podívejte se do centra a projděte si Rudé náměstí.

První zastávkou a zároveň startovním místem je ruská metropole Moskva. Ještě před odjezdem si ji můžete prohlédnout. Možná nejznámější část hlavního města Ruska je Rudé náměstí, kde najdete mimo sídla ruských carů také chrám Vasila Blaženého nebo mauzoleum, kde leží zakladatel Sovětského svazu, Vladimir Iljič Uljanov.

Další případná zastávka, kterou vám představíme, je přírodní. Jde totiž o jezero Bajkal, které je nejstarší a nejhlubší na světě. Jeho délka činí 636 kilometrů a je obklopené horami. Na Bajkal se můžete dostat z měst Irkutsk nebo Ulan-Ude. V případě, že byste se z nějakého důvodu nedostali k jezeru, nezoufejte. Jde krásně vidět i z vlaku Transsibiřské magistrály.

Tip Generace 21: Přečtěte si více o Transsibiřské magistrále

Posledním návrhem na výlet během cesty Transsibiřskou magistrálou je město Ulan-Ude. Je to mimo jiné místo, kde se na Transsibiřskou magistrálu napojuje Transmongolská magistrála spojující Ulan-Ude s Pekingem. Během své návštěvy již zmíněného města můžete navštívit například muzea. Kromě spousty muzeí najdete na náměstí Sovětů památník – hlavu Lenina. Nedaleko tohoto památníku se nachází další památník, ale tentokrát architektury. Je jím budova divadla.

Z vlaku se podíváte i na poušť Gobi.

Z vlaku se podíváte i na poušť Gobi.

Cílová stanice: Peking

Po návštěvě ruského města Ulan-Ude následuje trasa Transmongolské magistrály do Pekingu. Než se vlak dostane do hlavního města Čínské lidové republiky, pojede ještě necelé dva tisíce kilometrů. Ani tato část vás nebude nudit. Díky magistrále se podíváte například do hlavního města Mongolska, Ulan Bator (Ulaanbaatar). A nejen to. Během této dlouhé cesty projedete i pouští Gobi, která patří mezi největší pouště světa. Je zajímavá také tím, že se zde objevují velké výkyvy teplot a občasné mrazivé písečné bouře.

Od Gobi chybí jen pár kilometrů do Číny a cílové stanice – Peking. Nejen, že je to hlavní město Číny, ale také cíl mnoha turistů. Svým návštěvníkům totiž nabízí nespočet pamětihodností. Mezi ně patří například Zakázané město, které je komplexem budov, jako jsou například Palác Nebeské čistoty nebo různé síně a brány. Dalším turistickým místem je park Jingshan, který byl součástí Zakázaného města.

Zažijte nevšední cestování na vlastní kůži, kde vás čeká přibližně 7 622 kilometrů, desítky měst, památky, poušť a zkušenosti. Rusko, Mongolsko i Čína vás čekají. Tak hurá na cestu!

Zdroj všech fotografií: pixabay.com

Nela Rájová

Nela Rájová

Zanechte komentář