SIGNAL festival opět rozsvítil ulice Prahy

Design / 5.11.2016

Praha je kouzelné město samo o sobě, ale když rozsvítí všechna světla, je ještě kouzelnější.

SIGNAL festival je technologicko-umělecký festival, zaměřený na světelné a multimediální umění a tvorbu. Při šestistém výročí orloje na Staroměstském náměstí jsme mohli vidět vznik prvního videomappingu v Praze, za kterým stál tým umělců spolu s Martinem Poštou. Martin se rozhodl v tomto umění pokračovat a přinést do Prahy více světla. SIGNAL Productions stojí za vznikem SIGNAL festivalu. První ročník proběhl již v roce 2013.

Během tří let se festivalu podařilo do pražských ulic nalákat až milion návštěvníků, a stal se tak nejnavštěvovanější kulturní akcí v České republice. I letos jsme mohli obdivovat umělce z celého světa a mnozí z nich zde měli svou světovou premiéru. Notoricky známá místa se rozsvítila, a získala tak novou tvář. Mohli jsme vidět působivé videomappingy, monumentální světelné a interaktivní instalace, díky kterým jsme se sami mohli stát tvůrci letošního ročníku. Dokonce i počet návštěvníků se rozrostl rychlostí světla – tento festival se stal jedním z nejvýznamnějších festivalů v Evropě. O čemž se můžete přesvědčit v následujících fotografiích.

This slideshow requires JavaScript.

Zdroj všech fotografií: Terezie Pelikánová, Generace 21

Terezie Pelikánová

Terezie Pelikánová

„Jde o to, aby básník ukázal to, po čem sklouzává denně jeho zrak a jeho srdce, pod takovým zorným úhlem a s takovou rychlostí, aby se mu zdálo, že to vidí a dojímá se tím poprvé.“ - Jean Cocteau -

Zanechte komentář