snídaně, čaj, sušenky

Snídejte s námi! Přinášíme týdenní menu

Na talíři / 17.3.2013

Nechte se inspirovat naším snídaňovým menu a na zítřejší ráno si připravte něco dobrého. Naladí vás to na dobrou strunu!

Snídaně je základ a měla by být součástí každého vašeho dne. Jestli za první jídlo považujete cigaretu a silné kafe, zaděláváte si na velké problémy. Kvalitní snídaně vám nastartuje organismus a pomůže k tomu cítit se přes den prostě dobře. Ráno totiž ovlivňuje celý průběh našeho dne. Začněte proto správně! Nejen vykročením pravou nohou, ale také něčím, co potěší váš žaludek. Zplna hrdla vám poděkuje!

Připravili jsme pro vás sedm snídaní, kterými startuje den naše redakce. Nechte si chutnat!

Pondělí – míchaná vajíčka se slaninou

doporučuje Silvie Trebatická, šéfredaktorka portálu

míchaná vajíčka, slanina a džus

Pondělí bývá náročné, najezte se pořádně!
zdroj: Silvie Trebatická, Generace 21

Pondělí bývá pro mnohé z nás doprovázeno těžkým probouzením. Proto si myslím, že je dobré si den zpříjemnit hned ze startu. Své snídaňové menu často střídám, při zvláštní příležitosti, nebo když si chci prostě užít tento rituál, si chystám míchaná vajíčka. Mám-li čas navíc, osmahnu nasucho pár plátků slaniny a vymačkám pomeranč, který následně zředím s vodou. Právě taková snídaně mi dodá energii a během dne pak zvládnu lámat skály jedním pohledem!

Úterý – Ovoce s jogurtem a skořicí

doporučuje Zuzana Holmanová, redaktorka sekce Krása

snídaně, ovoce, čaj, jogurt

V úterý vsaďte na zdravou stravu!
zdroj: Zuzana Holmanová, Generace 21

Miluju ovoce! Není snad dne, kdy bych si ke snídani nějaké nedala. Oblíbila jsem si spojení banánu a jahod, které nakrájím na kolečka a zaliji bílým neslazeným jogurtem. Někdy přidám i špetku skořice a vanilky na vylepšení. Ovocná snídaně skvěle zažene chuť na sladké.

Středa – mléko a čokoláda

doporučuje Andrea Vytlačilová, editorka sekce Krása

snídaně

Středa si žádá porci čokolády!
zdroj: Andrea Vytlačilová, Generace 21

Zaručená kombinace na zpříjemnění dne je pro mě nestárnoucí čokoláda a mléko. Proto středu začínám s mou milovanou horkou čokoládou v kombinaci s poctivým českým jogurtem, kterému naopak dělají doprovod čokoládové polštářky. O vitamíny se mi pak postará jahoda a borůvková příchuť v jogurtu. Středa je „mezní“ den týdne,  a tak je potřeba se na ni pečlivě vyzbrojit už ráno!

Čtvrtek – sázka na med

doporučuje Martina Baierová, editorka sekce Cestování

snídaně, dezert, medovník

Trochu sladkého medu vás nabije až do víkendu!
zdroj: Martina Baierová, Generace 21

Pro mě je snídaně základ všedního dne a ráno bez ní si nedovedu představit. Většinou se jedná o kousek sladkého pečiva, bábovky nebo jiného dobrého zákusku, třeba medovníku! Samozřejmostí je řádně oslazený černý čaj, který nesmí chybět. A horký je nejlepší!

Pátek – oddych v kavárně

doporučuje Kristýna Szkanderová, editorka sekce Vztahy

tchibo

Jen tak si na chvíli dáchnout třeba v oblíbené kavárně!
zdroj: Kristýna Szkanderová, Generace 21

 Byly časy, kdy jsem nebyla schopna dostat po ránu do žaludku absolutně žádné jídlo. Mé první jídlo bývala až svačina ve škole. S nástupem na vysokou a s posunutým budíčkem do příznivějších ranních hodin se to změnilo. Mám více času na přípravu vydatné snídaně a řídím se heslem, že je to základ dne. Miluji sýry všeho druhu, občas si připravím ovocný salát nebo müsli s mlékem či jogurtem. Výjimečně nastává situace, kdy nemám čas nebo chuť něco připravovat a dopřeji si kávu a sladké pokušení v mé oblíbené kavárně.

Sobota – toast naslano

doporučuje Alice Pazderová, editorka sekce V obraze

vaječina, červená, čaj, snídaně

Pořádná snídaně po vydatném spánku – tak začíná sobota!
zdroj: Alice Pazderová, Generace 21

Moje snídaňové návyky byly ještě asi před dvěma lety dost šílené. Každý den to samé – černý čaj a jedna a tatáž sušenka každý den. O víkendu jsem si občas dala pečivo. Jednou jsem si ale řekla dost a začala si snídaně více vychutnávat. Většinou upřednostňuji sladké, zvláště pokud vstávám brzy. Když se ale vyspím dosyta a mám ráno velký hlad, dám si vydatnější snídani naslano. Jako třeba dnes. Sobota a den nicnedělání přede mnou. Tak jsem hodila do topinkovače toustový chleba, na pánvičku šunku a umíchala vajíčka. Přidala jsem trochu soli, pepře a oregana a dopřála si velký hrnek čaje s příchutí citronu a grepu.

Neděle – takový malý brunch

doporučuje Barbora Venháčová, editorka sekce Na talíři

nedělní snídaně

V neděli se nic nedělá. Jen odpočívá a ochutnává od každého trochu!
zdroj: Barbora Venháčová, Generace 21

Moje snídaně se v průběhu času velmi změnila. Ještě před čtyřmi lety to byl jen hrnek kafe, „cigárko“ a hurá do práce. Dnes připravuji snídaně nadvakrát. Nejprve brzy ráno pro své dvě děti. Starší dostane jogurt, ovoce a piškoty či cornflakes, mladší si zatím vystačí s lahví kojeneckého mléka. Já v tuto chvíli buď kráčím zpět do peřin, nebo popíjím svou první kávu. Opravdová snídaně u nás nastává kolem jedenácté hodiny. Ovšem se snídaní nemá už nic moc společného. Říkejme jí raději brunch. To se na stůl dostane vše, co mám zrovna po ruce. Kousek koláče, koblížky, housky či rohlíky s máslem, ovoce, zeleninový salát či nějaká uzenina a dobře udělaná vejce. Na stole nesmí chybět káva, čaj a hlavně džbán čerstvě vymačkané ovocné šťávy. Dětem největší radost udělají párky. Ty jsou u nás totiž velká vzácnost a kupujeme je opravdu velmi zřídka. Když se objeví na stole, vždy se strhne lítý boj o každou nožičku. Brunch nám sekunduje jak snídani, tak oběd, který u nás, díky dřívější a opravdu velké večeři, nevedeme. Je to jídlo, u kterého si každý najde to své. Často se na talířích dětí objevují trošku úsměvné kombinace, jak na něj skládají vše, co vidí, ale pochutnáme si vždy znamenitě.

Zdroj perexové fotografie: photl.com

A co snídáte vy? Napište nám komentář!

Silvie Olbrichová

Silvie Olbrichová

V duši stále malá holka, která má ráda milé lidi, hřejivé slovo, motivační citáty a fotografie. Inspiraci hledá všude kolem sebe a nachází ji i tam, kde ostatní ne. Miluje, když den prožije naplno a napíše hezký článek. Kontaktovat ji můžete na silvie.olbrichova@generace21.cz

Zanechte komentář