Jaké to je být v zajetí pohádek vám prozradí seriál Once upon a Time | zdroj: disney.wikia

Jaké to je být v zajetí pohádek, vám prozradí seriál Once upon a Time

Film Kultura / 29.3.2013

Žila byla jedna zlá čarodějnice, která proklela všechny pohádkové postavy a odkázala je na život ve světě, kde nikdo nezná svůj příběh.

ONCE UPON A TIME

dobrodružný/drama/fantasy

USA, 2011

Režie: Mark Mylod, David Solomon, Greg Beeman, David Barrett, Paul A. Edwards

Hrají: Jennifer Morrison, Ginnifer Goodwin, Josh Dallas, Lana Parrilla, Robert Carlyle, Meghan Ohry,..

Bylo nebylo

Seriál Once Upon a Time se odehrává ve dvou světech: v tom pohádkovém a v tom skutečném. Hned od pilotního dílu tohoto úspěšného seriálu se dozvídáme, které postavy žijí ve Storybrooke. Seznamujeme se s příběhy Sněhurky, prince Krasoně, zlé královny a v neposlední řadě Rampelníka, který tahá za nitky všech možných příběhů. Ovšem má to jeden jediný háček: každá pohádková postava žijící ve skutečném světě nemá ani ponětí o tom, kdo ve skutečnosti je. Každý si zde žije svůj život, dokud se na scéně neobjeví jistá Emma, jejímž osudem je zlomit kletbu, a tak se doposud až příliš stereotypní svět dává konečně do pohybu.

Robert Carlyle v roli Rampelníka exceluje | zdroj: buddytv.com

Robert Carlyle v roli Rampelníka exceluje | zdroj: buddytv.com

Každý herec zvládá svou roli zahrát bez sebemenší chybičky. Všem představitelům se dá bezmezně věřit jejich skutečné i pohádkové já. Herec, který si zaslouží speciální pozornost, je Robert Carlyle ztvárňující pana Golda a Rampelníka. Herecké umění, které Robert předvádí v roli Rampelníka se nedá jen tak napodobit. Nemluvě o smíchu, který Temného charakterizuje.

Once Upon a Time nadchne snad každého pohádkového nadšence. Jedná se o velmi příjemný seriál, který dokonale umí propojit realitu s pohádkovým světem. OUAT se může pyšnit dobrou myšlenkou, kvalitním zpracováním a v neposlední řadě i pohádkovou atmosférou.

Zajímavosti o seriálu

  • Každá epizoda se natáčela přibližně osm dní.
  • Ve chvíli, kdy se na obrazovkách objeví název Once upon a Time, je možné spatřit jistou pohádkovou postavu. Ona postava se spolu s každým dílem mění a nastíní nám, koho se bude aktuální díl týkat.
  • Herečka Ginnifer Goodwin má krátké vlasy, což je důvod, proč musí pro roli Sněhurky nosit paruku.
  • Seriál se v roce 2012 dočkal tří nominací na cenu Emmy v kategoriích: make-up, vizuální efekty a nejlepší kostýmy.

Hodnocení ČSFD: 81%, 231. nejlepší seriál, 82. nejoblíbenější seriál

Zdroj perexové fotografie: disney.wikia.com

 

Monika Faltýnková

Monika Faltýnková

18tiletá studující slečna na gastronomické škole Adolpha Kolpinga se svými zájmy řadí mezi nadšeného sledovatele filmů, nenapravitelnou čtenářku a věčně píšící dívku, jejíž hlavní zaměření zde na webu je rubrika "Film".

Zanechte komentář