Připojme se k boji za lidská práva

V obraze / 20.3.2013

Pokud vám nejsou lhostejná, zapojte se do akcí Amnesty International.

Za mír

Amnesty International je nezisková nevládní organizace působící na mezinárodním poli už více jak 50 let. V České republice byla založena v roce 1991. Hlavním cílem je zajistit dodržování lidských práv na celém světě. Amnesty International byla oceněna v roce 1977 Nobelovou cenou míru za „přínos k obraně svobody, spravedlnosti a tím i míru na celém světě“.

Organizace bojuje proti diskriminaci, ať už na základě rasy, věku, pohlaví či třeba sexuální orientace. Odsuzuje násilí na ženách a prosazuje genderovou rovnost. Chrání všechny, jejichž lidská práva byla narušena. Vzdělává zábavnou formou společnost o problematice porušování lidských práv. Zasazuje se o dodržování pracovních podmínek, snaží se odstranit dětskou práci, zneužívání pracovníků, ničení životního prostředí v zájmu vyššího zisku obchodních společností. Je proti trestu smrti. Odmítá respektovat státy, které tato základní práva všech lidí nedodržují. Cílem Amnesty International je svět, kde jsou lidská práva naplňována.

Jedna ze současných akcí Amnesty International na pomoc Tibetu

Současná akce na podporu Tibetu. Zdroj: https://www.facebook.com/AmnestyInternationalCR

Přidejte se také

Lidská práva jsou základní práva každého z nás. Všude na světě jsou ale porušována ve větší či menší míře. Nebuďme k této situaci lhostejní a bojujme za lepší život všech lidí. Zapojte se do akcí Amnesty International, možností je celá řada.

Můžete jen podepsat petici, přidat si Amnesty International do oblíbených na Facebooku či Twitteru a sdílet informace pro své přátele, přijít na happening, poslat dopis nebo nakoupit v e-shopu. Přijde vám to málo? Staňte se aktivistou, připojte se k místním skupinám a pomáhejte aktivně. Podpořte organizaci finančně, budete se tak moci účastnit valné hromady a ovlivnit samotnou činnost. Navíc získáte kromě dalších výhod i výroční zprávu, takže víte, kam vaše peníze jdou. Organizace nabízí pracovní i dobrovolnické pozice, takže se můžete dostat přímo do nitra samotného dění.

Nebuďme lhostejní k lidským právům a pomozme lidem, jimž jsou upírána!

Zdroj perexové fotografie: https://www.facebook.com/AmnestyInternationalCR

Jana Brouková

Jana Brouková

Chcete být také V obraze? Zaujalo vás něco a chcete se k tomu vyjádřit? Napiště mi na jana.broukova@generace21.cz

Zanechte komentář