Přátelství se může stát poutem na celý život

Osobní rozvoj Vztahy / 21.3.2013

Přátelství nás provází celým naším životem. S některými přáteli dokážeme udržet hezký vztah po celý život, zatímco jiní nás zakrátko opustí.

O co by byl náš život chudší, kdybychom se jím protloukali absolutně sami! Neznám lepší chvíle, než si společně sednout se svými dlouholetými kamarády a probírat se vzpomínkami, zábavnými historkami i trapnými chvilkami z dřívějších dob. Navíc, opravdoví přátelé vás berou takové, jací jste se všemi klady i zápory, i ty totiž tvoří část vašeho já.

 „Přítel je ten, kdo o vás ví všechno a má vás pořád stejně rád. Je to osoba, s kterou seodvažujete být sám sebou.“ Crane 

Parta přátel

Za začátku vás bylo pár, ale s vytvářením nových párů a seznamováním se s dalšími lidmi se vaše parta postupně rozrůstala. Vztahy se v ní postupně utužovaly, někteří se mezitím spolu rozešli, jiní se rozhádali, ale pak se většinou zase dali dohromady nebo se udobřili. Dokonale se znáte, navzájem si pomáháte, jezdíte spolu na dovolenou a pořádáte mejdany. Kdykoliv se něco děje, vaše parta přátel u toho rozhodně nesmí chybět. Navíc, s větší partou si užijete i víc zábavy. Co může být víc než kolektivní zážitky, na které budete s úsměvem vzpomínat?

 „Přítel je člověk, který zná melodii tvého srdce, který ti ji předzpívá, když ji zapomeneš.“ Albert Einstein 

S partou přátel se vaše zážitky zmnohonásobí. Zdroj: foter.com

Stačí pár přátel mít

Někteří si však na spoustu lidí okolo sebe nepotrpí, mají radši užší okruh lidí, o které se mohou kdykoliv opřít a požádat je o radu. Nemusejí čekat, až si na ně najdou čas, protože jejich kamarádi se stejně jako oni neobklopují přílišným množstvím přátel. Drží se pouze v přítomnosti pár opravdových přátel, o kterých ví, že se na ně můžou ve všem maximálně spolehnout. Dali by za ně i ruku do ohně, kdyto to bylo nutné. Vztah mezi nimi je obvykle důvěrnější, znají každou maličkost i trápení toho druhého.

 „Nekráčej přede mnou, možná za tebou nepůjdu. Nekráčej za mnou, možná tě nedokážu vést. Kráčej vedle mě a buď můj přítel.“ Albert Camus 

Nejlepší kamarád je tu pro vás pořád, i když budete v nesnázích. Zdroj: foter.com

Nejlepší kamarádka/kamarád

Mají kolem sebe spoustu kamarádů, s kterými si dobře rozumí. Povídají si spolu o běžných denních událostech, o škole, o rodině, ale už jim nedají možnost nahlédnout do svého nitra. Důvěrnější a citlivější informace sdělují pouze svému nejlepšímu příteli, kterému mohou říct absolutně všechno. Nejlepší přítel pro ně představuje vrbu, která udrží každé jejich tajemství a pofouká mu každou jeho bolístku. U něho se nemusí bát, že ho zradí a je tu pro něj v dobrých i ve zlých časech, ať už se děje cokoliv.

I když vás vaši kamarádi opustí, váš psí přítel vždy bude stát po vašem boku. Zdroj: sxc.hu

Psí kamarád

Mnozí nemají na lidi kolem sebe štěstí. I když by si z celého srdce přáli skamarádit se s ostatními, nedaří se jim to. Jednoduše nezapadli do společnosti lidí, ve které se vyskytují, pro ostatní se stávají neviditelnými. O bližší kontakt se už raději nepokoušejí a drží se od nich dál. Útěchou se pro ně stává příchod domů, kde s radostným výrazem ve tváři vítají svého psího kamaráda, který je vždy vyslechne, nesoudí je a nikdy se k nim nechová špatně. Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepší přítel člověka, který mu vždy zůstane věrný.

 „Kdybychom psy naučili mluvit, ztratili bychom poslední přítele.“ Sofoklés 

 

Přátelství může být klidně i na celý život, záleží jenom na vás, zda si vyberete ty správné přátele, kteří společně s vámi ujdou dlouhou cestu. Pokud už takové přátelství máte, jste šťastný člověk. Náležitě si toho važte. 

 

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Martina Kalousová

Martina Kalousová

"Nepřestávej se usmívat, nikdy nevíš, kdo se do tvého úsměvu zamiluje."

Zanechte komentář