MĚSÍC S … balzámy na rty

Krása a móda / 15.4.2013

Tentokrát jsme pro vás testovaly balzámy na rty. Které obstály na jedničku a s klidným srdcem vám je doporučíme?

Suché rty nejsou ničím, co by naše protějšky při polibku oceňovaly. Ostatně vyschlá pokožka rtů je nepříjemná i tehdy, když nemáte koho políbit. Pne a nevypadá dobře. Zabraňte tomu! Začněte používat balzámy na rty a zaručujeme, že vaše rty budou k nakousnutí.

Balea Young – Never Ending Story

recenzuje Kristýna Szkanderová, editorka sekce Vztahy

balzám na rty, Balea, recenze

„Nekonečný příběh“ si naše editorka Kristýna nemůže vynachválit!
zdroj: Kristýna Szkanderová, Generace 21

SPECIFIKACE VÝROBKU:

 • množství: 4,8 gramů
 • cena: cca 25 Kč
 • složení: Bohužel výrobci na obalu šetřili podrobným popisem složení. Je zde však napsáno, že má vonět po kokosu, což splňuje.

HODNOCENÍ VÝROBKU:

Je to naprosto dokonalý balzám na rty. Mile překvapila příjemná kokosová vůně a hutná konzistence. Má opravdu skvělé hydratační účinky a hodí se na hodně popraskané rty. Výhodou je, že nebarvínení příliš mastný, takže se skvěle hodí i mezi lidi. Již na první dojem vás jistě zaujme lákavý design. Jak jsem řekla, není příliš drahý, nebarví, příjemně voní a není mu co vytknout.

DOPORUČENÍ:

Počet hvězdiček: Uděluji 5 ***** hvězdiček!
Doporučila bys tento balzám na rty?
Rozhodně bych balzám doporučila všem, kteří jsou více, či méně nároční při výběru. Kokosovou vůní, konzistencí, ale taky cenou hravě „strčí do kapsy“ každou drahou pomádu a Labello se může jít také zahrabat. Značka Balea z drogerie DM je jasnou volbou!

Helle Aloe Vera SPF 20

recenzuje Alice Pazderová, editorka sekce V obraze

balzám na rty, Helle

Hledáte balzám, který skutečně pomůže? S Helle nešlápnete vedle!
zdroj: Alice Pazderová, Generace 21

SPECIFIKACE VÝROBKU:

 • množství: 3,7 g (na balení neuvedeno)
 • cena: 34, 90 Kč
 • složení: vitamin A, C, E, pšeničný olej (na balení neuvedeno)

HODNOCENÍ VÝROBKU:

Mužům vstup povolen
Žádný metrosexuál z vás nebude, když si pořídíte balzám na rty! Pokud se vám příčí myšlenka použít něco takového na veřejnosti, přetřete si rty třeba po sprše. Vaše partnerka jemnost vašich polibků rozhodně ocení!

A na jaké balzámy vsadit? Jedině ty bezbarvé! Z této nabídky jsou nejvíce unisex Helle Aloe Vera nebo Jelení lůj tradiční.

Ke koupi mě nalákal především faktor SPF 20, protože jsem alergická na slunce. Sice se tato alergie projevuje na rtech spíše v létě, ale rok od roku se stupňuje, tak používám výrobky s ochrannými faktory častěji a více je vyhledávám. Na výběr bylo hned z několika druhů, ale osobně mám raději spíše méně parfemované výrobky. Nakonec jsem vybrala balzám s aloe vera, který slibuje péči. To je ale bohužel jediná informace, kterou se z obalu dozvíte. Chybí složení i množství, tak jsem musela začít pátrat. Po hledání na internetu jsem zjistila, že balzám obsahuje vitamin A, C a E a také olej z pšeničných klíčků. Složení proklamuje regeneraci, vyživení a zjemnění rtů.

A teď to hlavní. Jaký tedy balzám je? Je to přesně takový jelení lůj, který většinou hledáme, když potřebujeme něco na rozpraskané rty. Je velmi mastný a má zvláčňující účinky. Osobně bych řekla, že opravdu pomáhá, aby se rozpraskané rty zahojily. Kvůli mastnotě ho však používám ve společnosti spíše omezeně, ale pokud s ním přejedete po rtech jen jednou, není třeba se bát nánosů mastnoty.

Trochu mi vadila jeho konzistence, díky mastnotě je velmi měkký. Při používání jsem se bála, aby se neodlomil, ale v pořádku držel. Velmi pozitivně hodnotím obal. U balzámů, které mají klasický obal, se mi často stávalo, že uzavírání po chvíli používání nedrželo. U tohoto balzámu však skvěle drží, ale pro otevření není třeba síla. Dalším plusem je pro mě i to, že není ničím cítit.

DOPORUČENÍ:

Počet hvězdiček: Dávám 4 **** hvězdičky
.
Doporučila bys tento balzám na rty? Balzám na rty Helle bych doporučila těm, kteří hledají opravdu péči o popraskané či suché rty. Je vhodný i pro osoby, které citlivě reagují na sluníčko.

BALEA Fresh Grapefruit

recenzuje Zuzana Holmanová, redaktorka sekce Krása

Balzám Balea Fresh Grapefruit

Balea Fresh Grapefruit pomůže i bolavým koutkům.
zdroj: Zuzana Holmanová, Generace 21

SPECIFIKACE VÝROBKU:

 • množství: 4,8 g
 • cena: 39 Kč
 • složení: mimo jiné i včelí vosk, palmový, slunečnicový, ricinový a jojobový olej a výtažek z grepu

HODNOCENÍ VÝROBKU:

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

MĚSÍC S … krémy na ruce

Značku Balea jsem si oblíbila již před dlouhou dobou, hlavně kvůli nízkým cenám. Když jsem sháněla v zimě narychlo balzám, skočila jsem do DM drogerie, kde právě Baleu prodávají. Ani tentokrát mě značka nezklamala, balzám obstál na jedničku. Je sice trochu mastnější, ale není příliš hutný. Rty opravdu dobře zvláční a propůjčí jim jemný lesk. Pomáhá i na rozpraskané rty a koutky. Co určitě oceníte, je jeho nádherná citrusová vůně, která ve mně evokovala citrónové bonbony. Jediné, co bych balzámu vytkla je, že má docela malou výdrž. Často ho musím během dne nanášet znovu. Ale pro jeho nízkou cenu a božskou vůni mu to ráda odpustím.

DOPORUČENÍ:

Počet hvězdiček: Dávám 4 **** hvězdičky (jedna hvězda dolů za malou výdrž)
Doporučila bys tento balzám na rty?
Určitě tenhle balzám doporučuji všem těm, kdo mají rádi svěží citrusové vůně. Pokud chcete kvalitní výrobek za nízkou cenu, s Baleou nešlápnete vedle.

Jelení lůj tradiční

recenzuje Silvie Trebatická, šéfredaktorka portálu

balzám, pomáda, jelení lůj

Tradiční jelení lůj vás ve štychu nenechá!
zdroj: Silvie Trebatická, Generace 21

SPECIFIKACE VÝROBKU:

 • množství: 12 g
 • cena: cca 25 Kč
 • složení: na obale není uvedeno, ale podle webových stránek by měl obsahovat přírodní komplex triglyceridů mastných kyselin ve směsi s medicinální vazelínou a parafíny bez chemické konzervace

HODNOCENÍ VÝROBKU:

Po tomhle balzámu jsem sáhla tehdy, když se mi špatně hojil strup po oparu. Chtělo to něco osvědčeného a pořádného. Za pár korun jsem si tedy koupila ten nejobyčejnější balzám, který možná nenadělá tolik parády jako jiné, ale funguje na jedničku s hvězdičkou. Výborné hydratační schopnosti dopomohly k zahojení strupu, nepřestala jsem ho však používat ani na samotné rty. Zaručuji vám, že budou krásně vláčné a šupinky vás nedostihnout. Od té doby, co jej používám, na něj nedám dopustit. Porovnávat s Labellem, který byl svého času mým oblíbencem, je nemožné! Hledáte-li tedy něco, co vyživí vaše rty a udělá z nich objekt k pusinkování, jděte do něj!

DOPORUČENÍ:

Počet hvězdiček: Dávám 5 ***** hvězdiček, protože plní svou funkci na 100 %.
Doporučila bys tento balzám na rty?
Rozhodně! Neutrácejte za obaly, v nichž se ukrývají pomády, které nic nesvedou. Vsaďte na klasiku a za zbytek peněz si kupte něco dobrého na zub!

Alverde – vanilkový květ a mandarinka

recenzuje Monika Faltýnková, redaktorka sekce Film

Balzám na rty značky Alverde obsahuje oleje z organického zdroj: Monika Faltýnková, Generace 21

Balzám na rty značky Alverde obsahuje oleje z organického zemědělství.
zdroj: Monika Faltýnková, Generace 21

SPECIFIKACE VÝROBKU:

 • množství: 4, 8 g
 • cena: 42, 90 Kč
 • složení: bambucké máslo, organický mandlový olej, olivový olej z ekologického zemědělství, jahodový vosk, vitamin E

HODNOCENÍ VÝROBKU:

Balzám na rty s touto vůní jsem si zamilovala hned po pár dnech užívání. Ačkoli je psáno, že balzám obsahuje vanilkové květy a mandarinku, mám pocit, že vanilka zde snad vůbec není. Musím podotknout, že úžasně voní po mandarinkách. Po nanesení balzámu jsou rty stejnorodé, nepopraskané. Je možné jej používat do společnosti, má jemný lesklý nádech. Tento balzám se hodí i do těch nejtužších mrazů a vaše rty bez problémů ochrání. Je přiměřeně mastný, nanesený na rtech vydrží dlouho a rty zvláčňuje. Jediné mínus má jeho balení, kdy se po vysunutí nepříjemně viklá. A osobně bych vytkla, že balzám obsahuje malé kousky, které ačkoliv rty promasírují, mi nebyly moc příjemné.

DOPORUČENÍ:

Počet hvězdiček: Dávám 4 **** hvězdičky

Doporučila bys tento balzám na rty? Balzám na rty doporučuji všem, kteří dávají přednost přírodní kosmetice, kterou vyrábí značka Alverde. Zároveň je vhodný pro ty, kteří nemají rádi moc mastné balzámy. A proč ho doporučuji? Protože je jednoduše skvělý!

Shrnutí

Pomyslnou zlatou příčku získávají Balea Young Never Ending Sory a Jelení lůj tradiční. Ovšem ani ostatní recenzované kousky nedopadly špatně! Ať už si vyberete jakýkoliv, dbejte hlavně na pravidelnost jeho používání. Jak se říká, opakování je matkou moudrosti. A v tomto případě přináší opakování hebký výsledek!

Zdroj perexové fotografie: photl.com

Silvie Olbrichová

Silvie Olbrichová

V duši stále malá holka, která má ráda milé lidi, hřejivé slovo, motivační citáty a fotografie. Inspiraci hledá všude kolem sebe a nachází ji i tam, kde ostatní ne. Miluje, když den prožije naplno a napíše hezký článek. Kontaktovat ji můžete na silvie.olbrichova@generace21.cz

Zanechte komentář