síťová taška s jablky

Co se skrývá v kabelkách redakce II.

Krása a móda / 20.3.2013

Druhý díl o tom, co nosí naše redakce v kabelkách a batozích, je tady. A jablka to nejsou!

Unikl vám první díl?
Rychle to napravte!

Jsme potěšeni, že v tom nejedeme sami, uf! Jak se ukázalo, i vás zajímá, co druzí skrývají pod zipy svých tašek. Nejsme však bulvár, abychom pro vás šťourali informace o celebritách, raději půjdeme do vlastních řad. A co víc, přineseme vám 100% pravdivé informace. Nic nepřikrášlujeme. Jestli je v naší kabelce nepořádek, zmíníme se o tom. A jestli tam najdete krásnou peněženku, věřte, že nebyla koupena jen pro tento článek. Všechno je to skutečné. Pojďte se na to podívat s námi!

Martina Baierová

Editorka sekce Sport

Kabelka Martiny Baierové

zdroj: Martina Baierová, Generace 21

Moje skříň ukrývá kabelky snad všech velikostí, ovšem nejčastěji nosím právě tuto velkou. I kdybych s sebou měla mít diář a tužku, vezmu si tu největší kabelku, co vlastním.

Přestože mi přijde, že nenosím hromadu věcí, kabelku mám neustále těžkou. Mezi hlavní věci, bez kterých neodejdu, patří diář, peněženkadeštník, protože nikdy nevíte, kdy si to sluníčko rozmyslí a nastoupí déšť. Nikdy ovšem nevyndávám papírové kapesníky, tužku s propiskou, krém na obličej a voňavý tělový sprej. Občas je kabelka úkrytem i MP4 přehrávačimobilnímu telefonu. Přestože by malá kapsička vepředu měla být jen na drobnosti, u mě tomu tak není. Nesmí chybět pár pinetek, náplasti, klíče, dvě voňavky (kdyby jedna omrzela), lesk na rty, flash disk (vítejte v moderním světě), žvýkačky (zelené orbit, samozřejmě) a čistící hadřík na brýle.

Petra Krejčířová

Redaktorka sekce Krása

kabelka, brašna, taška

zdroj: Petra Krejčířová, Generace 21

Obsah mojí kabelky (řekněme spíš brašny) zdá se, zcela odpovídá mému charakteru. Místo nejmodernějších ipadů, iphonů nebo elektronických čteček v něm najdete knihy, stařičkou empétrojku, věrnou Nokii, štůsek starých pijákových papírů a plnicí pero. Můžete to nazvat recesí, nicméně já bych se bez těchto oldschoolových zbytečností neobešla. Samozřejmostí jsou rovněž klíče, peněženka, účtenky a jiné odpadky či kosmetická taštička, ve které nosím převážně léky, pudřenku, dávkovač s parfémem, balzám na rty, hřeben a sponky. Ty prý mohu použít i v případě, kdy klíče zapomenu doma – ale jak to v těch filmech dělají, na to jsem zatím nepřišla.

Zdeňka Kousalová

Redaktorka sekce Literatura

batoh, zelená, sport

zdroj: Zdeňka Kousalová, Generace 21

Můj batoh skrývá mnoho možností, čím ho zaplnit, ovšem do jeho stálého inventáře pár věcí patří. V první řadě klíče, obrovský svazek klíčů s přívěsky – kolečko na nákupní košík, malá baterka – když se vracím za tmy domů je neocenitelným pomocníkem, jak se trefit do zámku, přívěsek ještěrky v podobně nenápadného otvíráku na pivo nebo frisco. Nikdo by to do ní neřekl, vypadá zcela nevinně. Pak mnoho přívěsků, která slouží k rozlišení klíčů a něco pro štěstí. K tomuto účelu slouží barevní sloni. Další významnou věcí je látková taška, která je v poklidu složená v kapse někde uvnitř batohu a čeká na svůj okamžik, kdy bude potřeba. Jdu na nákup, do knihovny,… Kdykoliv potřebuju něco přemístit, mám ji po ruce a jako bonus – je ekologická. Na batohu samotném je nezbytnou součástí odrazka, jdu domů za tmy, jedu v šeru na kole, do práce za tmy. Prevence je prevence. Další nezbytnou věcí je pro mě skřipec na vlasy, bez něho bych byla protivná a vlasy by se mi všude motaly, takže je-li potřeba, sáhnu pro něj na bok batohu. A útroby batohu skrývají peněženku, několik zvýrazňovačů, propisky, ale především diář, bez něhož bych byla jak tělo bez duše. Nezbytný je i krém na ruce, Kleenex kapesníky, zrcátko a mazátko na pusu. Nutná je i tyčinka, když mě přepadne neočekávaný hlad. Do externích věcí patří mobil a sluchátka k němu, často i knihy – podle nálady a chuti.

Kristýna Szkanderová

Editorka sekce Vztahy

kabelka, taška, růžová

zdroj: Kristýna Szkanderová, Generace 21

Stejně jako většina z nás střídám kabelky podle příležitosti a taky toho, kolik věcí zrovna musím vzít s sebou do školy. Tahle kabelka je má nejoblíbenější. Můžu ji nosit v ruce nebo ji přehodit přes rameno podle potřeby.

Co v mé kabelce nikdy nesmí chybět? Nosím v tašce věci jako všichni ostatní – mobil, klíče, peněženku, šminky v plyšovém obalu, složku s věcmi do školy, do které si zakládám různé motivační citáty, píšu si zde své myšlenky a nápady k dalším článkům. Jako správná ekonomka se zřejmě nezapřu, jelikož sebou opravdu při jakékoliv příležitosti mám i kalkulačku. Taky diář, bez kterého bych byla vyřízená. Od září nesmí v mé kabelce chybět ani brýle, které používám hlavně, když potřebuji vidět například na tabuli. A jelikož denně trávím dost času na cestách, nesmí chybět něco na čtení. Všimněte si růžové barvy, která na fotce převládá. Donedávna jsem se růžové vyhýbala obloukem, nyní patří k mým oblíbeným barvám, protože na mě působí velmi optimisticky a evokuje ve mně dobrou náladu.

Bára Švarcová

Editorka sekce Divadlo

kabelka Báry

zdroj: Bára Švarcová, Generace 21

Přiznávám se bez mučení, na velkou eleganci si nepotrpím, takže moje skříň ukrývá pouhé dvě sportovní kabelky a jednu společenskou. Donedávna jsem do školy jezdila výhradně s batohem, ale společně se změnou bydliště a školy přišla i změna zavazadla (v metru či tramvaji kabelkou přece jen ohrozíte méně lidí, navíc ji lépe ochráníte před zloději).

Na fotce vidíte pouze základní vybavení mé takřka pošťácké brašny, bez kterého mě z domu nedostanete. Doklady, peníze, telefonklíče jsou samozřejmostí asi pro všechny. Zapomenout ovšem nesmím ani na dobrou knihu pro případ nudy. Před několika měsíci jsem knihy vyměnila za čtečku, která je lehčí a šetří tak má záda. Do školy se hodí i flashka, ta moje má tvar roztomilého hrošíka. Jako pravý zmatkář a velice špatný manager volného času si s sebou všude beru na pomoc diář, který mi zároveň poslouží jako deníček.  Deštníkhřeben jsou skvělými pomocníky, když se slunce kamsi schová a předá vládu větru a dešti. Papírové kapesníčky se zase hodí pro mou snad nikdy nekončící lehkou rýmu. I kdybych měla jít jenom za roh nakoupit, vždy s sebou musím mít něco malého k jídlu (na fotce se krčí drobná tyčinky z oříšků a medu) a něco k pití.

Barbora Venháčová

Editorka sekce Na talíři

Kabelka koláž

zdroj: Barbora Venháčová, Generace 21

Přiznám se, že s kabelkou mě skoro nikde nepotkáte. Většinou nosím sportovní batoh, případně plátěné tašky přes rameno. Kabelku beru jen tehdy, když opravdu potřebuji být za dámu. V šatníku tak mám jen jednu a tu budu používat, dokud vypadá alespoň trošku slušně. Pak bude nekompromisně nahrazena novým modelem. Ale že bych pořádala hony za tou nestylovější, nejlepší, nejmenší, nejhezčí, to ani náhodou.

Teď se mi v šatníku uhnízdila tato, pořízená ve slevě za pár korun a musím říct, že jsem si ji oblíbila. Je dost velká na můj, jak to napsat slušně, nepořádek. V kabelce nosím všechno a možná ještě i něco navíc. Nikdy neodcházím z domu bez sluchátek, peněženky, vizitkáře, mobilu, knihy a mého zamilovaného diáře Moleskine. Často ale opouštím domov na celý den, takže přidávám počítačovou myš, flash disk, asi tisíc propisek, lepící štítky na poznámky, adresářkosmetiku. A nikdy neopouštím dům bez nějakého maličkého talismanu od dětí. Když jsem fotila fotku pro článek, vysypal se na mě krásný růžový náramek, který mi dala dcera. To jsou pro mě ta nejhezčí, největší a nejdůležitější tajemství mé kabelky.

A co nosíte v kabelce vy?

Zdroj perexové fotografie: sxc.hu

Silvie Olbrichová

Silvie Olbrichová

V duši stále malá holka, která má ráda milé lidi, hřejivé slovo, motivační citáty a fotografie. Inspiraci hledá všude kolem sebe a nachází ji i tam, kde ostatní ne. Miluje, když den prožije naplno a napíše hezký článek. Kontaktovat ji můžete na silvie.olbrichova@generace21.cz

Zanechte komentář