Corinne Leigh

Nemusíte napoprvé vytvořit oscarový snímek, radí blogerka Corinne

Design / 11.3.2013

Je možné utratit za svatební šaty pouze 200 Kč? Čtěte dál a dozvíte se víc o blogerce, která si jako malá přála být princeznou Dianou!

Corinne LeighCorinne Leigh je americká videoblogerka. Po vystudování střední školy cestovala po světě, postavila školu na Haiti a žila ve školním autobuse, který jezdil na rostlinný olej, se kterým projela Kostariku a Mexiko, než zakotvila na YouTube a stála u prvních krůčků kutilského kanálu Threadbanger. Krátce na to vznikl také její osobní kanál Craftovision, kde divákům formou vtipných a snadno pochopitelných videí ukazuje, jak málo stačí k vyrobení vlastních vánočních ozdob, jak jednoduše lze vyrobit krejčovskou pannu nebo jak ušít svatební šaty za 200 Kč! Svou vášeň pro DIY uplatnila i před dvěma lety při své svatbě, kterou společně s manželem Robem připravili kompletně sami.

Čím jste chtěla být jako dítě?

Když jsem byla malá, chtěla jsem být herečkou, modelkou nebo princeznou Dianou. Zbožňovala jsem prohlížení módních časopisů a byla jsem doslova posedlá super-modelkami z 80. let. Milovala jsem šaty, obzvlášť pak ty, u kterých se při točení vlnila sukně.

Jaké filmy jste měla ráda?

Historické filmy, které obsahovaly výstřední kostýmy. Halloween vždycky byl, je a bude můj nejoblíbenější svátek. Když jsem byla malá, mamka mi pomáhala vytvářet kostýmy, které byly vždy jiné než ostatních dětí a krapet zvláštní. Postupem času se mi ve skříni začala vytvářet menší kolekce kostýmů. Balet jsem začala dělat, protože jsem milovala tanec a toužila po baletní sukýnce.

Měla jste nějaký vzor, když jste vyrůstala?

Princezna Diana pro mě byla jedním z největších vzorů. Měla jsem ji tak ráda, že jsem často předstírala, že přišla na návštěvu během dělání domácích úkolů, což je hned udělalo mnohem zábavnější. Zkrátka jsem toužila po práci, která vyžadovala oblékání šatů a rób na normální nošení. Bohužel moje výška nikdy nepřekročila 160 cm, a tak jsem se musela s kariérou modelky rozloučit. Také jsem zjistila, že mám hroznou trému, což vylučovalo herectví, a šance vzít si prince byla takřka nulová. (smích)

Corinne Leigh

„Postupem času se mi ve skříni začala vytvářet menší kolekce kostýmů a převleků.“ Zdroj: archiv Corinne Leigh

Kdy jste se poprvé začala zajímat o DIY (udělej-si-sám/kutilství pozn. red.)?

Co si pamatuji, tvořila jsem snad odmala. Jedna z mých oblíbených vzpomínek je, když jsem vyřezávala malé domečky z kartonových krabic. Neměli jsme moc peněz, a tak jsme museli být kreativní. Když mi bylo asi 11 let, moje teta mě naučila plést. Vždycky mě fascinovalo její zapálení pro pletení a háčkování. Sice si doteď pamatuji jen jeden vzor, ale dokážu uplést kilometry šály. Potom jsem jednou při zkoušení maminčiných šatů v podkroví našla staré střihy na šití, ale byla jsem ještě hodně malá na to, abych uměla šít, a tak jsem se zařekla, že jednou se šít naučím.

A jak jste se tedy naučila šít?

Moje mamka mi dala svůj starý šicí stroj poté, co jsem zjistila, že vysoká škola není nic pro mě. Takže jsem se začala postupně seznamovat s šitím, kousek po kousku. Dostala jsem práci v jednom módním nočním klubu, kde mi povolili nosit křiklavé oblečení, a tak jsem začala vytvářet spousty bláznivých outfitů. Dopadlo to tak, že jsem měla každý den nový outfit vytvořený z kousků, které jsem našla v second handu.

Corinne Leigh

„Nechtěli jsme, abychom vypadali jako bychom snědli všechnu moudrost světa.“ Zdroj: archiv Corinne Leigh, na fotce vlevo s manželem Robem

Slyšela jsem, že máte za sebou také spoustu charitativní práce…

V  době, kdy jsem pracovala v nočním klubu, jsem se začala zajímat o charitu a v následujících letech pracovala v útulku pro bezdomovce. Potom přišlo Haiti, kde jsem s mým tehdejším přítelem postavila školu a otevřela bezpečné útočiště pro děti bez domova v hlavním městě Port-au-Prince. Zde jsem se také poprvé seznámila s dokumentaristikou a koupila svou první opravdovou kameru, abych mohla naši práci na Haiti dokumentovat. Zúčastnila jsem se na stipendium konference s názvem Bioneers, která mi změnila život. Od té doby vždy přemýšlím, jak má rozhodnutí ovlivní životy lidí kolem mě. Nakonec jsem se s přítelem rozešla a nějakou dobu žila s dalšími deseti lidmi ve školním autobuse, který jezdil na rostlinný olej. Mojí prací bylo natáčet náš poněkud neobvyklý život. Bylo to skvělé!

Kromě vašeho vlastního YouTube kanálu Craftovision jste také jedním ze zakládajících členů Threadbangeru. Kde vznikl nápad vytvořit kanál se zaměřením na DIY?

V době, kdy jsem žila ve školním autobuse, jsem se seznámila s Robem, mým nynějším manželem. Pracoval jako videodokumentarista a byl vlastně jedním z prvních videoblogerů na světě. Naskočil k nám do autobusu a nějakou dobu jsme společně cestovali, natáčeli videa a začali je vkládat na zbrusu novou stránku, o které Rob někde slyšel – YouTube. Po roce stráveném v autobuse a několika měsících na Kostarice jsme se rozhodli, že je potřeba trochu změnit směr. Nebyli jsme ale ještě připravení se někde usadit. Robův bývalý šéf nás kontaktoval ohledně nově vznikající společnosti se zaměřením na výrobu videí pro internet. Navrhl nám, abychom se zamysleli nad tím, čemu by se měla ta videa věnovat. Napadaly nás nejrůznější věci, ale většinou měly co do činění s aktivismem, což bylo pro video kanál trochu moc extrémní. Rob a já jsme vždy na taková setkání, kde se vymýšlel směr, kterým se budeme ubírat, chodili v oblečení, které jsme si sami vytvořili nebo nakombinovali z oblečení ze sekáče. A pak na jedné schůzce jednoho z hlavních organizátorů napadlo ukazovat lidem, jak si vytvářet svůj vlastní styl! A tak se zrodil Threadbanger!

Corinne Leigh

„Když jsem byla malá, chtěla jsem být herečkou, modelkou nebo princeznou Dianou.“ Zdroj: archiv Corinne Leigh, fotky z DIY svatby

Odkud nejčastěji čerpáte inspiraci pro vaše videa?

Většina inspirace pro show přichází z komentářů na některé ze spousty sociálních sítí, kde se Threadbanger nachází. Ptáme se lidí, co chtějí vidět a snažíme se jejich přání plnit. Nebo pokud je tu něco, co opravdu chci vytvořit – ukážu ostatním, jak na to.

Můžete popsat proces vytváření jednoho DIY videa/projektu?

Množství času k vytvoření videa závisí na obtížnosti projektu. Také pokud chceme do videa zapojit veselou scénku, strávíme nějaký čas vymýšlením, sháněním kostýmů atd. Jakmile je vše natočeno, dochází k editování.

Kolik času to zabere?

Takový proces může trvat klidně i 24 hodin. Opravdu vše záleží na tom, s jakou stopáží pracujeme.

Co byste poradila potenciálním „YouTuberům“?

Pokud chcete vytvořit své vlastní video a vložit jej poté na internet, začněte jednoduše. Nemusíte hned napoprvé vytvořit další oscarový snímek. Jen se ujistěte, že budete natáčet na nějakém velmi dobře osvětleném místě. A nebojte – s každým videem se budete zlepšovat. Mně se podařilo proměnit vytváření videí v práci na plný úvazek, ale není to něco, co se stane přes noc. Musíte pracovat opravdu tvrdě při vytváření vaší komunity a zároveň produkování určitého obsahu.

Corinne Leigh

„Pokud opravdu chcete být na YouTube úspěšný, musíte mluvit k publiku.“ Zdroj: archiv Corinne Leigh

V čem tedy tkví tajemství vašeho úspěchu na YouTube?

YouTube před šesti lety bylo naprosto jiné, než jak ho známe a milujeme dnes. Ale jedna věc se vůbec nezměnila – pokud opravdu chcete být na YouTube úspěšný, musíte mluvit k publiku. Závazek je klíčový. Komunita je životní síla vaší show. Od prvního dne jsme se ptali lidí, co chtějí vidět a jejich jména jsme zapojovali do videí. Také bylo velmi důležité, abychom ukazovali tvorbu jiných kutilů ze světa. Nechtěli jsme, abychom vypadali, jako bychom snědli všechnu moudrost světa. Opravdu jsme si přáli být součástí a pomáhat ostatním soustředit se na to, co dělají. Pro mě je DIY komunita o kreativitě, nezávislosti a poznatcích. Ukázalo se, že je obrovsky uspokojivé vytvořit něco vlastníma rukama.

ČTĚTE TAKÉ: rozhovor s Jessicou Quirk- blogerkou na plný úvazek

Jaké máte plány do budoucna?

Právě jsme v procesu znovuobnovení Threadbangeru a musím říct, že jsem z toho naprosto nadšená! Kanál má za sebou v průběhu let spoustu změn a experimentů, a tak jsme se rozhodli přinést zpět starý dobrý Threadbanger se svou původní slávou a podivností. Nevím, jestli budu pracovat pro Threadbanger do konce života, ale určitě vím, že budu vždy pracovat, jak nejtvrději to půjde, abych mohla dělat, co chci já a pracovat sama pro sebe.

Zdroj perexové a profilové fotografie: archiv Corinne Leigh

Andrea Vytlačilová

Andrea Vytlačilová

Studentka a snad i trochu umělkyně píšící o módě a stylu. Často a velmi ráda na cestách s blokem a pastelkami v ruce.

Zanechte komentářVaše názory

  • Petra

    Dobrý den vaše stránka je skvělá ale mám otázku která jde z cesty. Právě jsem si objednala titul Súdánské princezny co mám dělat jak to říct rodině a je to pravda a to je mi 12 půl prosím poraďte:-( budu vám vděčná.