Internetové terapie: Je možné zhubnout i online?

V obraze / 10.3.2013

Online vyhledávače jsou mocné. Stačí zadat správné heslo a dokážete téměř vše.

Návodů na zhubnutí najdete online celou řadu. Rady se pohybují v širokém spektru od experimentálních diet a hladovek až po zdravý životní styl. Tipy střídají recenze nadšených uživatelů. Možností je spousta. Výživoví poradci nabízejí sestavení jídelníčku, objednat se dá na internetu i cvičící plán. Stačí pár kliknutí a můžete začít.

Hubneme s Petrou, Mirkem a Evou

Blogy a webové portály, které píší konkrétní osoby, mají silný psychologický efekt. Můžete se s Petrou, Mirkem nebo Evou ztotožnit a sdílet s nimi jejich strasti v procesu dosáhnout kýženého výsledku. Ať už v podobě zpevnění postavy, vypracování břišních svalů či shození dvaceti kilo, které zbyly po porodu.

Máte možnost si spolu zanadávat, že vás všechno bolí, podělit se v komentářích o tipy na cviky nebo třeba sdílet recepty na zdravá jídla. Víte, že v procesu hubnutí nejste sami. Kromě vás a Petry, Mirka či Evy je tu několik dalších spolubojovníků s přebytečnými kily.

Internetové terapie

Stačí kliknout a můžete začít! zdroj: Photl.com

Je to jako jít si zaběhat s kamarádkou, ale virtuálně. Podle mého názoru je v tomto případě motivace velmi silná. Jde o to jen najít ten správný blog a internetová terapie může začít. Vidíte pokroky, které dělá Petra, porovnáváte je s těmi svými a s těmi, které v komentářích zanechají ostatní.

Uklidní vás, že nikdo není dokonalý a Eva dneska měla hodně špatný den, takže snědla čokoládu na posezení. Stejně jako vy minulý týden. A Mirek včera nestihl cvičení, protože zůstal déle v práci. Klasika. Kdo by to neznal. Cítíte to souznění? Nejste sami, je vás víc a společně to zvládnete. Je to vlastně velká skupinová terapie, jenom probíhá online. A je vlastně jedno, jestli budete spolu hubnout, přestávat kouřit nebo se učit jezdit na kole. A o tom zase příště!

A co vy? Už jste nějakou internetovou terapii k hubnutí vyzkoušeli? My v redakci se nechali inspirovat internetem a brzy se s vámi o tom podělíme v sekci sport!

Zdroj perexové fotografie: Photl.com

Jana Brouková

Jana Brouková

Chcete být také V obraze? Zaujalo vás něco a chcete se k tomu vyjádřit? Napiště mi na jana.broukova@generace21.cz

Zanechte komentářVaše názory

  • green coffee

    Myslím ze na živo je to nejlepší