Sexuální hračky okoření (ne)jenom váš sex

Osobní rozvoj Vztahy / 12.3.2013

Erotická pomůcka nám může dobře posloužit. Není to však pouhá vymoženost  moderní doby, jak by se někteří mohli domnívat.

Dějiny dilda

Pokud se chceme dostat na úplný začátek prvních zkušeností s vibrátorem, musíme se vrátit časem zpět o téměř 30 000 let. Již v té době totiž jeskynní ženy používaly obdobu vibrátoru – dildo. Důkazem jsou archeologické nálezy a malby v jeskyních, kde byla dilda umě znázorněna. Primitivní dilda si ženy vyráběly z plodů přírody a klacíků, což pro ně představovalo jisté nebezpečí v podobě nežádoucího zranění. Později přišly na řadu i vhodnější materiály, jako např. mramor nebo slonovina.

Léčivé účinky

Středověk byl obdobím, kdy se o používání dilda příliš nemluvilo. Boom nastal až v 15. století, kdy se vibrátor začal používat jakožto zdravotní pomůcka. I když je to jen těžko představitelné, mnozí věřili, že vibrátor dokáže odstranit příznaky hysterie. Projevy hysterie měly zmizet po přivedení ženy k orgasmu. Lékaři ženy léčili až do r. 1869, ve kterém byl vynalezen první parní vibrátor, a doktorům se tak ulehčila namáhavá ruční práce. Stroj na parní pohon byl postupně nahrazen elektrickým.

Erotické pomůcky vám mohou přikrášlit sexuální život. Zdroj: scx.hu

Okénko dneška

Vibrátory v podobě, jaké známe všichni, se na trh dostaly až v 60. letech. Jejich tvar již věrně napodoboval tvar penisu a byl určen pouze k účelům sebeuspokojování. Do Sametové revoluce u nás v České republice nic takového nebylo, vibrátory se dovážely výhradně ze zahraničí. V dnešní době však není absolutně žádný problém si tuto nejčastější vyhledávanou erotickou pomůcku pořídit. Existuje rozsáhlá řada těchto pomůcek různých tvarů i barev. Vybrat si můžete ze široké škály materiálů – gel, nature skin, plast, sklo. Pro náročné se vyrábějí i vibrátory z ušlechtilých kovů, jako jsou zlato a stříbro.

Pánská záležitost

Nesmíme však zapomínat ani na pány, kteří mají také své erotické hračky. Oproti ženám však poněkud zaostávají, pro ně se erotické pomůcky začaly vyrábět až mnohem později. Řeč je především o nejznámější používané hračce pro pány – umělohmotné panně, často přezdívané jako Anča. První zmínky o záměru zrealizovat nafukovací pannu pochází z 18. století z pera Charlese Marii de La Condamineho. Poté, co nalezl vhodný materiál k její výrobě – pryž, už nic nebránilo v její výrobě. Ve 20. století došlo ke vzniku nových výrobních technologií a k vhodnějšímu zpracování materiálu pro jejich výrobu.

Nafukovací panny se čím dál víc podobají reálným ženám. Zdroj: sxc.hu

Zdokonalil se nejenom materiál, ze kterého byly panny vyráběny, ale také se značně posunul vzhled nafukovacích napodobenin žen. Na rozdíl od ostatních erotických pomůcek, které jsou zaměřeny pouze na určité části těla, zejména na pohlavní orgány, Anča zpodobňuje celou postavu, a mnohdy poměrně věrně. Pánové mají na výběr z nepřeberného množství pan imitujících ženskou postavu, které se podle materiálu a úrovně věrnosti vzhledu cenově liší.

Umělá vagína

Erotická pomůcka, mezi pány nazývaná také jako kapsíča či masturbátor, obdoba hraček pro dámy, která je určena pro výraznější sexuální potěšení při masturbaci. Svým tvarem připomíná ženské pohlaví, pánům má její používání nahradit sexuální styk s partnerkou. Její součástí je většinou také vibrační část, která má napodobit stahy pochvy při sexu. U pánů jsou poměrně oblíbené také odlitky vagín známých pornohereček, které jim mohou při troše fantazie poskytnout pocit, že mají sex právě s nimi. Multifunkčnost umělých vagín se projevuje v tom, že některé z nich jsou navíc vybaveny i análním otvorem. Zákazník si připlatí za charakteristický vzhled ženského přirození, např. za ochlupení či stydké pysky, cena se samozřejmě odvíjí i od použitého materiálu.

Koření sexuálního života

Představili jsme si průřez sexuálními pomůckami, které se hojně vyskytují na našem trhu s touto tematikou. Záleží jen na vás, kterou hračku si vyberete pro zkrácení vašich volných chvilek, ať už s partnerem, či bez něj. Někteří lidé pomůcky ke svému sexuálnímu vyžití potřebují, stávají se pro ně jakýmsi sexuálním kořením, ozvláštněním sexuálních praktik. Jiní se bez sexuálních hraček bez problému obejdou a postačuje jim sex s partnerem. S velkou pravděpodobností však po nějaké hračce časem sáhnete sami nebo vám ji pořídí váš partner.

Sebeuspokojování rozhodně není zdraví škodlivé, podle mnohých sexuologů je dokonce i zdraví prospěšné. Proč bychom tedy pro své zdraví něco dobrého neudělali. 

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Martina Kalousová

Martina Kalousová

"Nepřestávej se usmívat, nikdy nevíš, kdo se do tvého úsměvu zamiluje."

Zanechte komentářVaše názory

  • Vrtěti ženou

    Využití vibrátorů pro léčbu ženské hysterie byl skvěle zpracován ve filmu Vrtěti ženou – výborné obsazení (Maggie Gyllenhaal, Hugh Dancy, Rupert Everett a Felicity Jones), zajímavý námět (už samotná léčba pod rouškou stojí za to) a hlavně odvaha, se kterou autoři zpracovali i dnes provokativní téma:) Palec nahoru!