Pokus o převýchovu přítele

Vztahy / 27.3.2013

Chcete, aby se váš partner změnil? Technika typu: jak si ho vychováš, takového ho budeš mít, tou správnou cestou rozhodně není.

Ještě si pamatujete na doby, kdy jste s vaším partnerem začala chodit. Trávili jste spolu každou volnou chvíli a byli jste naladěni na stejnou notu. Počáteční zamilovanost, díky které bylo najednou všechno okolo natřeno narůžovo, však netrvá věčně. Když zamilovanost přeroste v lásku a partnera poznáte ještě o něco lépe, na povrch najednou začnou vyplouvat věci, kterých jste si předtím nevšímala. Nebo jste je spíš nechtěla vidět. Věci, které vám po delší době strávené s ním začnou neuvěřitelným způsobem lézt na nervy.

Bez hospody ani ránu

Že si váš partner jednou za čas vyrazí do hospody poklábosit s kamarády, to vám v nejmenším nevadí. Málokterá z nás by chtěla po většinu večera poslouchat nekonečné debaty chlapů o nadupaných kárách nebo o nových mobilech. Problém ovšem nastává ve chvíli, kdy pije víc, než je záhodno a půlka výplaty padne pouze na útratu v hospodě. Nemluvě o množství vykouřených cigaret. A to vám není zrovna po chuti.

Bez alkoholu zkrátka nedokáže existovat. Zdroj: sxc.hu

(Ne)ideální postava

Každá z nás má nepochybně vysněný určitý typ mužů, který se jí líbí. Některé mají rády pořádné urostlé chlapy, jiné jejich pravý opak. Ne vždy se však naše představy shodují s realitou. Mnohdy tak ze svých požadavků na fyzický vzhled slevíme a náš protějšek není zrovna podle našich představ. Pokud se vám ale nelíbí, že má přítel pár kilo navíc, nenuťte ho do cvičení. Tím ničeho kromě nasupeného výrazu nedosáhnete. Ale navrhněte mu společnou aktivitu, při které něco uděláte i sama pro sebe. Jemu to prospěje a vám to neublíží.

Gaučový typ

Právě jste uklidila celý byt, když v tom přítel přijde z práce, vysvleče se jak had a veškeré věci nechá jenom tak pohozené na křesle. Potom se naobědvá, ale ani ho nenapadne, aby špinavý talíř alespoň donesl do dřezu. Uvelebí se v křesle, otevře si pivo a pustí si televizi. Mlčky sledujete obvyklou situaci. Nečekejte na to, až to nevydržíte a vybouchnete. Zkuste si s ním o tom konstruktivně promluvit a stanovit si společně nějaká pravidla vašeho soužití.

Ani ho nenapadne, aby partnerce s něčím pomohl. Zdroj: sxc.hu

Na všechno sama

Ještě než jste spolu začali bydlet, dušoval se, jak vám po společném nastěhování do vašeho hnízdečka bude se vším pomáhat, protože zastává názor, že o domácnost by se měli rovnou měrou starat oba partneři. Ovšem jak po čase zjišťujete, realita je trochu jinde. O každou maličkost ho musíte žádat, někdy i několikrát. Většinou vás odbude s tím, že zrovna nemá čas a že to udělá později. Ale nejspíš o tom druhý den už nebude vůbec vědět.

Oblečení je zbytečnost

Někteří pánové zkrátka nehledí na to, co mají zrovna na sobě. Mnohdy je pro ně důležitější vlastní pohodlí a už neřeší, jak v tom vypadají, ani to, že se na nich oblečení začíná pomalu, ale jistě rozpadat. Že mají v šatníku pouze pár kousků, které už jsou značně obnošené, jim v nejmenším nedělá vrásky. Nové si pořídí až ve chvíli, kdy už opravdu není zbytí. Jelikož ale nechcete, aby váš přítel vypadal jako trhan, kupte mu nějaké oblečení občas sama.

Mluvte se svým partnerem o tom, co vám na něm vadí. Buďte však opatrná ve výběru svých slov, ne každý snese pravdu naplno. Pokud na vás partnerovi opravdu záleží, určitě se pokusí s tím něco udělat. Nečekejte však, že si ho převychováte k obrazu svému.

Zdroj perexové fotografie: sxc.hu

Martina Kalousová

Martina Kalousová

"Nepřestávej se usmívat, nikdy nevíš, kdo se do tvého úsměvu zamiluje."

Zanechte komentář