5 tipů pro dokonalý make-up

Krása a móda / 7.3.2013

Nemusíte být nutně profesionální vizážistkou, stačí si osvojit pár fíglů.

Přiznejme si, milé dámy, že pro většinu z nás je make-up jako druhá kůže a často bez něj ani nevyjdeme z domu. Ale správný make-up není jen o výběru vhodného druhu či jeho odstínu. Pokud si osvojíte pár základních triků, vaše líčení bude celý den dokonalé. A co přesně je dobré dodržet, aby s vámi make-up přečkal náročný den?

Krok 1: hydratace

Hydratace je klíčem ke krásné pokožce. Často však koluje mýtus o tom, že mastná hydrataci nepotřebuje, ale není tomu tak. Hydrataci si zaslouží každý typ pleti. Je však vhodné dbát na svůj typ a podle něj pak vybrat vhodný krém. Zatímco suchá pleť snese hutnější krémy, pro mastnou je naopak vhodná lehká emulze na bázi gelu. Kvalitní a cenově dostupné krémy pořídíte například v obchodech Yves Rocher. Na extrémně vysušenou kůži je skvělý například Excipial U Lipolotio krém, na mastnou zase Effaclar od La Roche Posay.

Krok 2: báze

Pokud chcete, aby vám make-up vydržel pěkně na místě celý den a nezalézal do pórů a vrásek, vsaďte na bázi či primer. Obojí funguje na stejném principu, avšak s tím rozdílem, že báze má většinou gelovou konzistenci a primer je pak spíše krémovitý. Báze se hodí pro každý typ pleti. Cenově dostupné báze a primery nabízejí například značky Dermacol, E.l.f. nebo Catrice. Pokud však můžete sáhnout hlouběji do kapsy, určitě vyzkoušejte značky jako Benefit či Bobbi Brown, které si oblíbili i profesionální vizážisté.

Nepodceňujte hydrataci pleti! Zdroj: polyvore.com

Nepodceňujte hydrataci pleti! Zdroj: polyvore.com

Krok 3: kvalitní make-up

Vybrat vhodný odstín make-upu je téměř nadlidský úkol. Správný make-up by se měl shodovat s barvou pleti a na první pohled by neměl být znatelný. Rozhodně se nebojte pořídit si dva odstíny, jeden na léto, druhý na zimu. A asi netřeba připomínat, že za kvalitní make-up se vyplatí si připlatit. Určitě je vhodné zajít spíše do lékárny než do drogerie.

Pokud máte problémy s pletí, vyzkoušejte například krémpastu Aknecolor, kterou pořídíte kolem stokoruny v lékárně. Používejte ji ale jen lokálně na různé pupínky či jizvičky. Nikdy si nekupujte silně krycí make-up, který by pleť zbytečně zanesl. Vhodnější je nějaký lehký hydratační make-up doplněný korektorem. Korektor by pak měl být o odstín světlejší než samotný make-up. Jestli máte naopak suchou pleť, oceníte produkty od značky Vichy.

Krok 4: štětec/houbička

Je sice snadné nanášet make-up pomocí prstů, vězte ale, že to není zrovna dvakrát hygienické. Ano, sice si můžete umýt ruce, ale i tak saháte na všelijaké tubičky, na nichž ulpívá spousta nečistot. Nebojte se proto vyzkoušet houbičku či štětec. Velice oblíbený je v současnosti takzvaný stipple brush (má dva druhy štětin) nebo make-up sponge (měkká houbička v zaobleném tvaru), pomocí kterých se make-up do pleti zapracovává jedna radost. Samozřejmě je vhodné houbičky po každém použití proprat. Šikovné, ale zároveň i levné pomocníky nabízejí například značky E.l.f. nebo Essence.

Se šikovnými pomocníky vám půjde líčení pěkně od ruky.

Se šikovnými pomocníky vám půjde líčení pěkně od ruky. Zdroj: polyvore.com

Krok 5: pudr

A nyní je čas na finiš. Na trhu je přehršel všelijakých pudrů. Matující, kompaktní, sypký apod. Na domácí použití se nejlépe hodí právě ty sypké, které je vhodné nanášet pomocí štětce či labutěnky. Na cesty pak naopak jistě oceníte ty kompaktní.

Pokud jdete například na večírek, určitě se nebojte použít pudr se shimmerem. Ale nepřežeňte to, ať se na sluníčku netřpytíte jako hrdinové Twilight ságy. A jestli máte potíže s výběrem vhodného tónu, zkuste pudr transparentní. Skvělé seženete v drogeriích, například od značky Essence (ta nabízí jak sypký, tak tuhý pudr).

Zdroj perexové fotografie: photl.com

Zuzana Holmanová

Zuzana Holmanová

Psaní je pro mě skvělým způsobem, jak vyjádřit své názory i pocity. Baví mě jen tak nechat klouzat tužku po papíře (nebo prsty po klávesnici) a těšit se z přibývajících řádků. Mým snem je stát se spisovatelkou literatury pro děti a mládež

Zanechte komentář