Existují frigidní muži?

Vztahy / 8.3.2013

Nevěříte na yettiho, lochnesskou příšeru a i výmysl o frigidních mužích vám přijde šílený? Ale co když můžou být (stejně jako ženy) i muži bez sexuální chuti?

Jednou v měsíci po vás vystartuje, když se poštěstí, tak dvakrát, ale jinak nic. Máte ho ráda, ale když on nechce! Pro vás je sex ve vztahu hodně důležitý, a přestože on tvrdí to samé, skutek utek. Buď nemá čas, nebo se mu nedaří v práci a nemá náladu, nebo na rovinu řekne, že nemá chuť. Ležíte nahá v posteli a chlap vám prostě řekne NE! Už se vám to někdy stalo? Co dělat s mužem, který nechce sex?

Neztrácí se takto podstata mužství a skutečnost, navíc doložená studiemi mnoha vědců, že chtějí pořád? Ta najednou zmizí a vy si uvědomíte, že máte ojedinělý případ, takového yettiho v domě. Odlišná situace nastává, když vy jste taky ten typ, kterému stačí milování jednou do měsíce, ale bohužel máte muže, který se může milovat stále.

[two_third]

,,Potkala jsem úžasného kluka, byl hezký, vtipný a moc se mi líbil. Pozval mě k sobě domů a já očekávala, že se na mě vrhne, ale nic se nestalo. Podruhé, zase nic. Potřetí měl nachystané v celém bytě svíčky a na posteli rozházené okvětní plátky. Samozřejmě jsem si myslela, že se konečně dostaneme dál. Dali jsme si víno, a když jsem po něm vystartovala, řekl, ať zpomalím. „Sakra, co dělám špatně?!“ říkala jsem si. Když jsem k němu byla pozvaná už asi pošesté, zeptala jsem se na rovinu, co se děje: „Nepřitahuju tě?“  Jeho odpověď mi vyrazila dech: „Jo, ale mě to stačí jen jednou za měsíc.“ Vytřeštila jsem oči, otočila se na podpatku a byla fuč. Upřednostňoval romantiku před sexem. Tohle zase nebylo nic pro mě, “ svěřila se nám jednadvacetiletá  Sandra.

[/two_third]

Copak se tyhle dvě věci od sebe tolik liší? Může být romantický sex a sexy romantika. Představme si situaci, kdy by se Sandra rozhodla pro takového muže. Musela by především potlačit svou sexuální náruživost. Sex není všechno, je možné jej nahrazovat jinak: dotyky, polibky, slovy.

beauty

Závisí na podstatě vlastního já, toho, kým jsem a co chci. Zdroj: Foter.com

Jenže se ukáže, že on je úplně citově chladný a ona potřebuje slyšet aspoň jeden kompliment. Začne hledat vadu na sobě, nevzrušuje ho, není pro něho moc hezká a následně dojde i k podezřívání. Až si nakonec uvědomí, že takový vztah nechce. Nezávisí tak ani na sexu, ale na podstatě vlastního já, toho, kým jsem a co chci. Pokud tohle potlačíte, budete se schovávat v koutě a marně hledat sebe sama.

Opačný případ nastane, když váš partner se chce milovat kdekoliv a kdykoli

[two_third]

,,Přišla jsem utahaná z práce a můj přítel se na mě vrhnul hned v předsíni. „Celý den jsem na tebe myslel,“ hekal při líbání. Nestihla jsem ani položit tašky s nákupem a už se po mě plazil. „Zlato, promiň, jsem unavená a musím udělat večeři.“ Po těch slovech se urazil a odešel do vedlejšího pokoje. Nějak jsem neměla náladu něco řešit, chtěla jsem jen vlézt do sprchy a natáhnout se k televizi. Samozřejmě mě přepadl ve sprše. Většinou se mi to hrozně líbí a je to moc sexy, ale neměla jsem svůj den. Marně jsem se mu snažila vysvětlit, že nechci. Abych měla klid, tak jsem se mu poddala. Pak jsme oba dva ulehli na gauč, on se spokojeným úsměvem a já naštvaná,“ řekla nám  čtyřiadvacetiletá Magda.

[/two_third]

V sexu musíte být na stejné vlně! Samozřejmě ne vždycky máte chuť a náladu se milovat, ale pokud se necháte přemluvit i přes své rozhodnutí, budete zklamaná. Nejedná se potom o sex: Ano, chci, ale spíš: Tak ať máš radost.

Sex ve sprše? Dobrý nápad, ale musíte chtít. Zdroj: Foter.com

Sex ve sprše? Dobrý nápad, ale musíte chtít. Zdroj: Foter.com

Kdyby onen muž udělal gesto, že chápe její únavu a slevil ze svého sexuálního nutkání, jí by to rozněžnilo, že je tak ohleduplný a nakonec by se sexem souhlasila. Nás ženy je snadné ukecat, ale musíte vědět jak.

Možná skutečně neexistují žádné smýšlené bytosti jako frigidní muži nebo nymfomanky. Pouze nalézáme špatné partnery, kteří se od nás liší svými touhami, buď jsou příliš chladní, nebo moc vášniví. Pokud nechcete být bráni ve vztahu za exota, hledejte k sobě někoho se stejnou vášní, jakou máte vy.

Zdroj perexové fotografie: Foter.com

Marie Kurzoková

Marie Kurzoková

"Každý svou cestou...láska není nic pro nás, slabší povahy...nestaví ani na znamení a život je jen pro vrahy. Zabij mne, prosím! Abych ožil...láska je smrti oslava. Po kapkách krev mi vlévá do žil a po litrech ji odsává." J.H.Krchovský

Zanechte komentář